برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

کاهش غیرمنتظره تولیدات صنعتی ژاپن

اخبار مدیراناقتصاد جهانیکاهش غیرمنتظره تولیدات صنعتی ژاپن

دوره دیجیتال مارکتینگ

کاهش غیرمنتظره تولیدات صنعتی ژاپن

تولیدات صنعتی ژاپن در ماه ژوئن به طور غیر منتظره کاهش یافته و افزایش نگرانی‌ها درباره تاثیر بحران‌های خارجی بر روند بهبود شرایط اقتصادی این کشور را در پی داشته است.
کاهش تولیدات صنعتی ژاپن در شرایطی ثبت شده که نگرانی‌ها درباره بحران مالی اروپا، یکی از بازارهای اصلی صادراتی این کشور افزایش یافته و ارزش بالای ین نیز تقاضا برای محصولات ژاپنی را کاهش داده است. بنابر اعلام وزارت بازرگانی ژاپن، تولیدات صنعتی این کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه می‌کاهش 0. 1 درصدی را تجربه کرده است. این رقم کمتر از کاهش 3. 4 درصدی ماه می‌بوده اما نسبت به پیش بینی افزایش 1. 6 درصدی کار‌شناسان نیز کاهش غیر منتظره‌ای را نشان می‌دهد. همچنین، آمار و ارقام ارائه شده حاکی از کاهش 2. 2 درصدی فعالیت کارخانه‌های ژاپن در سه ماهه دوم 2012 نسبت به سال گذشته است.

کاهش فعالیت‌های تولیدی شرکت‌های خودروسازی، صنعت الکترونیک و بخش فولاد و آهن ژاپن عامل کلیدی در کاهش تولیدات صنعتی این کشور عنوان شده است. این در ژاپنشرایطی است که آمار و ارقام اخیر پس از اعلام بانک مرکزی و دولت ژاپن مبنی بر تقویت روند بهبود شرایط اقتصادی و هشدار نسبت به شرایط اروپا به عنوان جدی‌ترین تهدید در این زمینه منتشر شده است.

بر همین اساس، کار‌شناسان نظری مخالف با مقام‌های دولتی داشته و معتقدند رشد اقتصادی و روند بهبود شرایط ژاپن نسبت به آنچه اعلام می‌شود، متفاوت است. در نتیجه، هر گونه بهبود در شرایط اقتصادی موقتی بوده و ژاپن طی ماه‌های آینده با چالش‌های جدی تری مواجه خواهد شد. بحران مالی اروپا همچنان بزرگ‌ترین نگرانی سیاستگذاران ژاپنی را تشکیل می‌دهد که می‌تواند روند کاهشی تقاضا برای محصولات تولیدی این کشور را تداوم بخشد.

شایان ذکر است، صنایع ژاپن پس از متوقف کردن فعالیت نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در سال گذشته میلادی با چالش‌های بزرگی مواجه شدند. فعالیت تمامی 50 نیروگاه هسته‌ای ژاپن پس از سونامی یازدهم مارس 2011 و انفجار راکتور فوکوشیما متوقف شده و از صاحبان صنایع خواسته شد تا هزینه‌های مصرف انرژی خود را به شدت کاهش دهند.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام