برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 14 آبان ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

کاهش تقاضای نفت چین

اخبار مدیراناقتصاد جهانیکاهش تقاضای نفت چین

دوره دیجیتال مارکتینگ

کاهش تقاضای نفت چین

برچسب ها: چین

تقاضای نفت خام در چین طی ماه آوریل به کمترین میزان خود در شش ماه گذشته رسیده و نخستین کاهش سالانه طی سه سال گذشته را نیز به ثبت رسانده است.نفت

ادامه روند کاهش رشد اقتصادی و قیمت بالای نفت، افت تقاضا در دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان را موجب شده است. بنابر آمار رسمی اخیر که شامل داده‌های کمتر از انتظار رشد تولیدات صنعتی، کاهش خرده فروشی و همچنین افت قیمت‌ها می‌شود؛ امکان کاهش هرچه بیشتر رشد اقتصادی چین در آینده وجود دارد. از این رو، به نظر می‌رسد که آسیب پذیری دومین نظام اقتصادی بزرگ جهان نسبت به بحران‌های بین المللی و کاهش اعتبار داخلی افزایش یافته است.

به اعتقاد «دای جیاکوان» محقق بازار نفت در مرکز «CNPC»، کاهش رشد اقتصادی عامل اصلی کاهش چشمگیر تقاضا برای نفت در چین است. این در شرایطی است که روند سه ماهه دوم سال جاری میلادی نیز چندان امیدوار کننده پیش بینی نمی‌شود و به طبع آن، مصرف نفت نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

میزان تقاضای نفت چین طی ماه آوریل نسبت به سال گذشته 0. 5 درصد کاهش داشته و به 9. 31 میلیون بشکه در روز رسیده است. بر اساس آمارهای رسمی، این رقم کمترین میزان از اکتبر 2011 تاکنون محسوب می‌شود. مصرف روزانه این کشور نیز 130 هزار بشکه یا 1. 4 درصد کمتر از آمار 9. 44 میلیون بشکه در روز ماه مارس بوده است.

از سوی دیگر، پالایشگاه‌های چین 36. 96 میلیون تن یا 8. 99 میلیون بشکه نفت در روز را طی ماه آوریل پالایش کرده‌اند که نسبت به سال گذشته 0. 3 درصد کاهش داشته است. این رقم کمترین میزان از اکتبر 2011 محسوب شده و نسبت به آمار 9. 04 میلیون بشکه در روز ماه مارس، کاهش 0. 6 درصدی را نشان می‌دهد.

شایان ذکر است، «آژانس بین المللی انرژی» طی گزارش اخیر خود که روز جمعه منتشر شد، رشد 4. 1 درصدی یا 390 هزار بشکه در روز تقاضای نفت چین طی سال جاری میلادی را پیش بینی کرده است. در نتیجه، این کشور تقریبا نیمی از تقاضای جهانی در سال 2012 را به خود اختصاص خواهد داد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام