بهره مندی همه قطعه سازان، براساس سیاست کلی تامین مالی

اخبار مدیرانصنعت و معدنبهره مندی همه قطعه سازان، براساس سیاست کلی تامین مالی

دوره دیجیتال مارکتینگ

بهره مندی همه قطعه سازان، براساس سیاست کلی تامین مالی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: همه قطعه سازان حاضر در زنجیره تامین مالی خودروسازان به نسبت قراردادهای خود، از سیاست کلان تامین مالی بهره مند می شوند.

محسن صالحی نیا افزود: این سازمان تاکنون در همه جلسات سیاست کلان تامین مالی قطعه سازان و پرداخت مبلغ چهار هزار میلیارد تومانی به آنها که در هفته های گذشته مصوب شد، حضور داشته و به بیان نظرات برای احقاق حق قطعه سازان حاضر در شهرک های صنعتی پرداخته است.

پس از اینکه چهاردهم بهمن ماه معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی کمیته خودرو از تخصیص چهار هزار میلیارد تومان به 2 شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا خبر داد، عملیات اجرایی تخصیص این مبلغ به قطعه سازان در شرکت های خودروساز آغاز و مقرر شد بانک ها مطابق فهرستی که خودروسازان در اختیارشان قرار دادند، مبالغ را به طور مستقیم به قطعه سازان پرداخت کنند.

در این زمینه، قرار شد برای تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانک مرکزی از طریق 12 بانک، 11 هزار میلیارد تومان در 2 بخش ریالی و ارزی پرداخت شود که شامل چهار هزار میلیارد تومان و 844 میلیون یورو بود.

صالحی نیا خاطرنشان کرد: اینکه در برخی محافل گفته می شود مبالغ فقط در اختیار قطعه سازان بزرگ قرار گرفته و قطعه سازان کوچک و متوسط از آن کمتر بهره برده اند، درست نیست.

وی توضیح داد: برای نمونه بیشتر قطعه سازان همکار گروه بزرگ «عظام» در شهرک های صنعتی مستقرند و همه قطعه سازان حاضر در زنجیره تامین خودروسازان به نسبت قراردادها، مبالغی که باید را دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت بیان داشت: بیش از هزار و 300 واحد قطعه سازی در زنجیره تامین خودروسازان حضور دارند که افزون بر 80 درصد آنها در شهرک های صنعتی در سراسر کشور مستقرند.

به گفته کارشناسان، نقدینگی یاد شده به حساب بیش از 650 قطعه ساز که در زنجیره تامین 2 خودروساز بزرگ کشور حضور دارند واریز و پیش بینی می شود با تداوم روند پرداخت ها و افزایش شمارگان تولید قطعه سازان، حدود 150 هزار نفر نیروی کار تعلیق شده صنعت قطعه سازی در هفته آینده های به سر کار بازگردند.

همچنین قطعه سازان وعده کرده اند با اصلاح قیمت قطعات که مدارک آنها از سوی خودروسازان در دست بررسی است و تداوم پرداخت ها پیش بینی می شود 130 هزار نفر نیروی کار تعدیل شده این صنعت و همچنین 400 واحد قطعه سازی که در ماه های گذشته تعطیل شده بودند دوباره به چرخه تولید بازگردند.

بیش از 84 درصد یک خودرو را قطعات آن تشکیل می دهد که شامل 25 تا 30 درصد قطعات پلاستیکی، 30 درصد قطعات لاستیکی و بقیه قطعات فولادی و آلومینیومی است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام