برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

نوسازی و بازسازی صنعت چرم و کفش

اخبار مدیرانصنعت و معدننوسازی و بازسازی صنعت چرم و کفش

دوره دیجیتال مارکتینگ

نوسازی و بازسازی صنعت چرم و کفش

در سیزدهمین نشست کارگروه حمایت از تولید طرح نوسازی، بازسازی و ساماندهی چرم و کفش مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد در راستای حمایت‌های ارزی و ریالی از واحدهای چرمسازی، محصولات چرمی وکفش و جهت ایجاد، بازسازی و نوسازی واحدهای مذکور، صندوق توسعه ملی از طریق بانک‌های عامل طرف قرارداد، ارز مورد نیاز را در اسرع وقت در اختیار واحدهای مذکور قرار داده و سود تسهیلات اعطایی صنایع مذکور را یک درصد کمتر از نرخ تسهیلات متعارف آن صندوق منظور نمایند.

همچنین عوارض صادراتی سالامبور و وت بلوی گوسفندی به ترتیب به میزان 30% و 25% قیمت پایه صادراتی تعیین شد.

جایزه صادراتی چرم تکمیل شده به 10% و محصولات چرمی وکفش به 15% افزایش یافت و مقرر شد اعتبار آن از محل درآمدهای ناشی از عوارض صادراتی مواد اولیه و حقوق ورودی واردات مواد اولیه و نهایی صنایع چرم، کفش و محصولات چرمی در بودجه سنواتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی منظور شود.

همچنین به منظور تامین هزینه‌های ایجاد و راه اندازی، نوسازی و بازسازی و نگهداری تصفیه خانه‌های چرم شهرهای مصوب (اعم از خصوصی و دولتی)، مقرر شد تا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، بودجه مناسبی را با پیشنهاد سازمان حفاظت از محیط زیست با رعایت ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه کشور در بودجه سالانه منظور نماید.

واحدهای تولیدی چرمسازی مستقر در شعاع 120 کیلومتری مرکز تهران و حوزه استحفاظی شهرهای بزرگ نیز از تاریخ بهره‌برداری در محل جدید (شهرک‌های صنعتی مصوب) به مدت 10سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود.

لازم به ذکر است، کارخانه‌های چرمسازی که قبل از اصلاحیه قانون مالیات‌های ذکر شده انتقال یافته‌اند و یا در حال انتقال می‌باشند نیز مشمول معافیت این قانون از تاریخ ابلاغ قانون خواهند بود.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام