استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت

اخبار مدیرانعمومیاستیون هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت

دوره دیجیتال مارکتینگ

استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت

استیون هاوکینگ دانشمند معروف در سن 76 سالگی در کمبریج درگذشت. این خبر را سخنگوی خانوادگی پروفسور هاوکینگ دقایقی پیش اعلام نمود. پیشتر و از چند ماه پیش گمانه زنی هایی از مرگ وی در برخی رسانه ها منتشر شده بود که همگی تکذیب شدند، اما بامداد امروز 22 اسفندماه وی در منزل خود در کمبریج درگذشت.

نظریات استیون هاوکینگ پیش از مرگ

وی گفته‌است تلاش‌ها برای آفریدن هوش مصنوعی، تهدیدی برای وجود بشر است. توسعه کامل تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند پایان نژاد بشر باشد. هشدار این دانشمند در دربارهٔ تکنولوژی‌ای است که خود او نمونه‌ای ساده از آن را برای برقراری ارتباط (سخن گفتن) استفاده می‌کند. هاوکینگ می‌گوید نسخه‌های ابتدایی هوش مصنوعی که تاکنون ابداع شده‌اند مفید بوده‌اند با وجود این، از تبعات آفرینش تکنولوژی که بتواند با انسان برابری کند یا از او پیشی بگیرد ابراز نگرانی کرده‌است. «چنین موجودی می‌تواند روی پای خودش بایستد هر بار با شتابی بیشتر خود را از نو طراحی کند. بشر که به دلیل محدودیت‌های بیولوژیک سرعت کمتری دارد بدون توانایی رقابت عقب خواهد ماند.»

استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام