برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری پنج شنبه 30 خرداد: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

اخبار مدیرانعمومیجشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

دوره دیجیتال مارکتینگ

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

10 سال پیش بود که گوشی HTC Dream توسط تی موبایل در ایالت متحده آمریکا به نام G1 روانه بازار گردید. به اعتقاد خیلی از افراد، این گوشی زشت و ضخیم بود و حالا بعد از 10 سال گوشی‌ های اندرویدی در زیبایی و ظرافت به رقابت با گوشی های اپل شتافتند.

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

داشتن کیبورد فیزیکی و نداشتن کیبورد مجازی مشکل‌ ساز شد اما این گوشی 23 سپتامبر 2008 دنیای ما را دگرگون گرد و در حال حاضر 85 درصد از گوشی‌ های جهان اندرویدی می باشند.

قابلیت‌ هایی نظیر دوربین بهتر نصب اندروید شد و آن زمان ویژگی copy/paste موفق شد محبوبیت بسیاری برای گوشی‌ های اندرویدی ایجاد نماید.

اندروید اجازه سفارشی کردن صفحات، فولدرها و ... را به کاربر داد و این امکانی بود که آیفون در آن زمان نداشت و برگ برنده برای توسعه گوشی‌ های اندرویدی گردید.

ورود «اپ مارکت» که مدتی بعد نامش «گوگل پلی» شد، تحولی بزرگ در دنیای اپلیکیشن محسوب شد و توانست اکوسیستم اپ‌ ها را تغییر دهد.

قرار گرفتن مجموعه نرم‌افزارهای گوگل نظیر ایمیل و ... روی گوشی اندرویدی در جذابیت آن تاثیر گذار بود. گوگل مپ در این میان نقشه حائز اهمیتی را بازی کرد و اپل را از میدان رقابت بیرون کشاند.

لشگری از سازندگان اندرویدی شکل گرفت و دنیای گوشی‌ های هوشمند متحول گردید و سامسونگ با سری نوت و قلم دیجیتال تحول بزرگی را در گوشی‌ های اندرویدی بوجود آورد. اچ تی سی آن روزگار حرف اول را می‌ زد اما در حال حاضر واحد موبایلش به قیمت 1.1 میلیارد دلار به مالکیت گوگل درآمده است. گوشی‌ های نکسوس و پیکسل قسمتی از وجود خود را مدیون مهندسان HTC است.

و در نهایت اینکه گوشی اندرویدی تنها رقیب واقعی آیفون اپل شد و امروز بر دنیای موبایل حکمفرمانی می کند.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام