برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 23 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

اخبار مدیرانعمومیجشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

دوره دیجیتال مارکتینگ

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

10 سال پیش بود که گوشی HTC Dream توسط تی موبایل در ایالت متحده آمریکا به نام G1 روانه بازار گردید. به اعتقاد خیلی از افراد، این گوشی زشت و ضخیم بود و حالا بعد از 10 سال گوشی‌ های اندرویدی در زیبایی و ظرافت به رقابت با گوشی های اپل شتافتند.

جشن تولد 10 سالگی برای گوشی های هوشمند اندروید

داشتن کیبورد فیزیکی و نداشتن کیبورد مجازی مشکل‌ ساز شد اما این گوشی 23 سپتامبر 2008 دنیای ما را دگرگون گرد و در حال حاضر 85 درصد از گوشی‌ های جهان اندرویدی می باشند.

قابلیت‌ هایی نظیر دوربین بهتر نصب اندروید شد و آن زمان ویژگی copy/paste موفق شد محبوبیت بسیاری برای گوشی‌ های اندرویدی ایجاد نماید.

اندروید اجازه سفارشی کردن صفحات، فولدرها و ... را به کاربر داد و این امکانی بود که آیفون در آن زمان نداشت و برگ برنده برای توسعه گوشی‌ های اندرویدی گردید.

ورود «اپ مارکت» که مدتی بعد نامش «گوگل پلی» شد، تحولی بزرگ در دنیای اپلیکیشن محسوب شد و توانست اکوسیستم اپ‌ ها را تغییر دهد.

قرار گرفتن مجموعه نرم‌افزارهای گوگل نظیر ایمیل و ... روی گوشی اندرویدی در جذابیت آن تاثیر گذار بود. گوگل مپ در این میان نقشه حائز اهمیتی را بازی کرد و اپل را از میدان رقابت بیرون کشاند.

لشگری از سازندگان اندرویدی شکل گرفت و دنیای گوشی‌ های هوشمند متحول گردید و سامسونگ با سری نوت و قلم دیجیتال تحول بزرگی را در گوشی‌ های اندرویدی بوجود آورد. اچ تی سی آن روزگار حرف اول را می‌ زد اما در حال حاضر واحد موبایلش به قیمت 1.1 میلیارد دلار به مالکیت گوگل درآمده است. گوشی‌ های نکسوس و پیکسل قسمتی از وجود خود را مدیون مهندسان HTC است.

و در نهایت اینکه گوشی اندرویدی تنها رقیب واقعی آیفون اپل شد و امروز بر دنیای موبایل حکمفرمانی می کند.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام