استارباکس و مک دونالد گرفتار در آتش اختلاف آمریکا و ترکیه

اخبار مدیرانعمومیاستارباکس و مک دونالد گرفتار در آتش اختلاف آمریکا و ترکیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

استارباکس و مک دونالد گرفتار در آتش اختلاف آمریکا و ترکیه

تعدادی از برندهای بین المللی نظیر رستوران های زنجیره ای و کافی شاپ های زنجیره ای همچون استارباکس و مک دونالد در میان اختلافات سیاسی ترکیه و آمریکا با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند. شهردار یکی از شهرهای ترکیه، اخیراً فعالیت برندهای مشهور آمریکایی در این شهر را ممنوع اعلام کرده است، بر اساس این خبر، فعالیت دو برند معروف آمریکایی به نام های استارباکس و مک دونالد، در این شهر ممنوع اعلام شده است.


بعد از فراخوان رجب طیب اردوغان برای ممنوعیت خرید کالاهای الکترونیکی ایالت متحده، این بار شهردار شهری در نزدیکی پایتخت از ممنوعیت صدور مجوز فعالیت برای برندهای آمریکایی در این شهر خبر داده است.

استارباکس و مک دونالد گرفتار در آتش اختلاف آمریکا و ترکیهمصطفی آک- شهردار شهر کجیئورون، که از اعضای حزب حاکم نیز محسوب می شود، اظهار داشته است که روند صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌ های ایالت متحده آمریکا در این شهر متوقف شده است و از شهرداران دیگر شهرها نیز درخواست کرده تا با اقدامی مشابه به جنگ اقتصادی ایالت متحده بر ضد ترکیه پاسخ دهند. این ممنوعیت شامل برندهای مشهور مک دونالد، استارباکس و برگرکینگ نیز می‌شود.

به دنبال دستگیری یک کشیش آمریکایی در ترکیه به اتهام جاسوسی، روابط بین این دو کشور عضو ناتو وارد تنش بی سابقه ای شده است و مقامات آمریکایی تهدید کرده اند در صورت آزاد نشدن وی، تحریم های بیشتری در انتظار ترکیه خواهند بود.

اردوغان هفته گذشته گفته بود در پاسخ به بحران ارزی این کشور که امریکا را مسئول آن می‌داند، خرید محصولات الکترونیکی آمریکایی را تحریم خواهد کرد. وی گفته بود: شاید آن ها آیفون داشته باشند اما سامسونگ نیز هست، برند داخلی " ونوس وستل" هم هست، ما این تحریم ها را اجرایی خواهیم کرد تا بفهمند چه کار می‌کنیم و چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم.

استارباکس و مک دونالد گرفتار در آتش اختلاف آمریکا و ترکیه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام