جذابترین کسب و کارها در ایران کدامند؟

اخبار مدیرانعمومیجذابترین کسب و کارها در ایران کدامند؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

جذابترین کسب و کارها در ایران کدامند؟

یک کارشناس حوزه کار بر این باور است که به علت آماده نبودن زیرساخت‌ های مورد نیاز در حوزه های کشاورزی و صنعت بیشتر افراد به سمت حوزه های کسب و کارهای ارائه خدمات و مشاغل خدماتی گرایش پیدا کردند.

به گزارش ایسنا، علی اکبر سیارمه،در خصوص رشد آمار ایجاد اشتغال در بخش خدمات تصریح کرد: بر این باورم به دلیل آنکه بخش خدمات با رفاه و احتیاجات عامه مردم در ارتباط می باشد، میل و گرایش به این بخش نسبت به دیگر بخش‌ های اقتصاد بیشتر است و همین موضوع سبب شده تا فرصت‌ های کسب و کار در بخش خدمات در سال‌ های گذشته با افزایش قابل توجه همراه باشد.

جذابترین کسب و کارها در ایران کدامند؟

وی همچنین اظهار داشت: تمایل مردم به اخذ خدمات و کالا سبب شده با وجود آنکه کسب و کارهای خدماتی از پایداری زیادی برخوردار نیستند، جذابیت بیشتری داشته باشند.

سیارمه هزینه بالای کسب و کار در حو.زه های صنعت و کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در بخش‌ هایی که به طور مستقیم با تولید سروکار دارند به علت اینکه وام های درنظر گرفته شده بسیار کم  است یا در جای دیگری هزینه می گردد اقبال عمومی به این بخش‌ ها کم است. افزون بر آن هزینه ایجاد شغل در بخش صنعت و کشاورزی زیاد است. در شرایطی که در بخش خدمات افراد قادر هستند با هزینه پایین و بدون گرفتار شدن در فرایند مجوزها و مقررات دست و پا گیر یک کسب و کار برای خود راه اندازی کنند.

کارشناس حوزه کار در نهایت تصریح کرد: با وجود آنکه اشتغال در بخش‌ های صنعت و کشاورزی هزینه بالایی نیاز دارد اما کسب و کارهای خدماتی در سال‌ های اخیر به سرعت افزایش پیدا کرده است.

به نقل از ایسنا، آمارها بیانگر آن است که در سال‌ های اخیر استقبال از کسب و کارهای خدماتی افزایش یافته و سهم شاغلان بخش‌ های کشاورزی و صنعت از کل اشتغال ایران روند نزولی را طی کرده است. برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار بیش از ۷۰ درصد اشتغال در سال ۱۳۹۵ در بخش خدمات صورت گرفته است.

جذابترین کسب و کارها در ایران کدامند؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام