توقف پرداخت ارز مسافرتی تا چند روز آینده

اخبار مدیرانعمومیتوقف پرداخت ارز مسافرتی تا چند روز آینده

دوره دیجیتال مارکتینگ

توقف پرداخت ارز مسافرتی تا چند روز آینده

پرداخت ارز مسافرتی توسط بانک‌ های عامل متوقف گردید و پرداخت جدید با اجرای بسته جدید ارزی به نرخ ارز بازار ثانویه مشخص و پرداخت خواهد شد.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه از فردا سیاست‌ های جدید ارزی اعلام و اجرایی خواهد شد، پرداخت ارز مسافرتی با نرخ رسمی (در حال حاضر 4400 تومان) دیگر صورت نخواهد گرفت و پرداخت‌ به روش جدید بعد از اعلام سازوکار جدید ارزی عملیاتی می گردد.

با توجه به سیاست‌ های جدید ارزی، پرداخت ارز مسافرتی با توجه به نرخ ارز معاملاتی در بازار ثانویه خواهد بود.

در طول بانک مرکزی 21 فروردین ماه تا 23 تیر ماه تقریباً 312 میلیون دلار ارز مسافرتی پرداخت کرده با یک حساب ساده مشخص می گردد ما به‌ التفاوت ارز بازار و ارز رسمی (در صورتی که میانگین نرخ ارز غیررسمی را 7500 تومان در نظر بگیریم) 1029 میلیارد تومان می باشد.

از طرف دیگر بانک مرکزی و دولت معادل 1029 میلیارد تومان رانت و یارانه به مسافران پرداخت نموده است که با توقف این اقدام و اجرای برنامه جدید بانک مرکزی، این رانت دیگر پرداخت نخواهد شد.

توقف پرداخت ارز مسافرتی تا چند روز آینده

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام