نگاهی به محبوبترین رشته های دانشگاهی در سال 2017

اخبار مدیرانعمومینگاهی به محبوبترین رشته های دانشگاهی در سال 2017

دوره دیجیتال مارکتینگ

نگاهی به محبوبترین رشته های دانشگاهی در سال 2017

شاید یکی از مسائلی که امروزه به آن توجه ویژه ای در سطح جهانی می شود، این است که آیا رشته تحصیلی مورد نظرمان، در آینده از درآمد بالایی برخوردار است یا خیر. بر همین اساس با بررسی وضعیت رشته های دانشگاهی در سال 2017، برترین رشته‌ ها از نظر درآمد و رضایت شغلی معرفی شدند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

تحقیق و بررسی صورت گرفته در پایان سال 2017 در کشور آمریکا انجام گرفت که بر اساس آن برترین رشته‌ های دانشگاهی از نظر میزان درآمد و رضایت شغلی مشخص شدند.

نگاهی به محبوبترین رشته های دانشگاهی در سال 2017

1. مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی، ادغامی از علوم مهندسی و پزشکی است تا نیازهای پزشکی را در حوزه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ابداع ابزارآلات پزشکی جهت کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ ها برطرف نماید. این رشته، علوم فنی و مهندسی را جهت کمک به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌ ها به کار می‌ گیرد.

سطح درآمد فارغ‌التحصیلان این رشته تا پایان سال 2017، بین 62.700 تا 104 هزار دلار و میزان رضایت شغلی آنان، تا 75 درصد اعلام شده است.

2. کاردرمانی

کاردرمانی، شغلی است که به استفاده درمانی از کارها و فعالیت‌های روزمره زندگی برای افراد و گروه‌ ها با هدف تسهیل مشارکت آن‌ ها در نقش‌های زندگی و موقعیت‌ های منزل، مدرسه، محیط کار و اجتماع، اختصاص دارد. خدمات کاردرمانی به منظور ارتقای سلامت و بهزیستی و برای اشخاصی که دچار یا در خطر بیماری، ضایعه، اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت یا محدودیت در مشارکت هستند، ارائه می گردد.

میزان درآمد حاصل از این رشته در سال 2017، بین 49.532 تا 84.970 هزار دلار اعلام شد و افزون بر آن، رشد این رشته از سال 2014 تا 2024، 27 درصد اعلام شده است.

3. مهندسی سازه

مهندسی سازه، بخشی از مهندسی عمران و مهندسی هوافضا محسوب می گردد. مهندسی سازه، گرایشی از مهندسی است که با طراحی سیستم‌های سازه‌ای، به دنبال ایجاد مقاومت در برابر نیروهای گوناگون وارد بر سازه می باشد. مهندسی سازه، به طور عمده با طراحی ساختمان‌ ها و سازه‌ های غیر ساختمانی سر و کار دارد و علاوه بر آن، نقش قابل توجهی در طراحی ماشین آلات و در تاثیر یکپارچگی سازه‌ ای بر ایمنی و اطمینان‌ پذیری ماشین، ایفا می نماید.

میزان درآمد این رشته در سال 2017، بین 58.700 تا 104 هزار دلار و میزان رضایت از آن تا 71 درصد اعلام شده است.

4. پزشکیاری

پزشکیار، عضوی از گروه سلامت می باشد که تحت نظر پزشک، در بررسی‌ های پزشکی و آزمایشگاهی به فعالیت می پردازد.

درآمد پزشکیاران در سال 2017، بین 85.200 تا 103 هزار دلار و میزان رضایت آنان تا 85 درصد گزارش شده است.

5. مهندسی محیط زیست

مهندسی محیط زیست، کاربرد علوم مهندسی جهت بررسی و مشاهده شرایط و بهبود محیط زیست می باشد. این رشته دانشگاهی، در امور اجرائی و ساختمانی در زمینه طرح‌ های عمرانی زیر بنایی، شهری، صنعتی و مسکونی کاربرد دارند. تخریب محیط‌ های طبیعی و بیشتر شدن درصد آلودگی‌ های گوناگون ناشی از اجرای طرح‌ های زیر بنایی و صنعتی به ویژه در نواحی شهری و روستایی و به خطر افتادن منابع طبیعی و انسانی، از مسائل مورد توجه در مهندسی محیط زیست محسوب می شود.

رشد این رشته از سال 2012 تا 2022، 15 درصد اعلام شده است و میزان درآمد فارغ‌التحصیلان آن تا سال 2017، 53.900 تا 92.800 هزار دلار اعلام شده است.

6. توسعه وب

به هرگونه فعالیتی که به توسعه یک وب گاه بر روی وب یا یک شبکه اینترانت منجر گردد، توسعه وب اطلاق می کنند. توسعه وب، از توسعه ساده‌ ترین برگه‌ های ایستا با محتوای متن ساده تا پیچیده‌ ترین نرم‌افزارهای مبتنی بر وب، تجارت‌ های الکترونیکی یا خدمات شبکه‌ های اجتماعی را در بر می گیرد.

رشد این رشته از سال 2014 تا 2024، 27 درصد اعلام شده است و میزان درآمد فارغ‌ التحصیلان آن تا سال 2017، بین 37.800 تا 84.900 هزار دلار بوده است.

نگاهی به محبوبترین رشته های دانشگاهی در سال 2017

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام