برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری دوشنبه 26 آذر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

متداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟

اخبار مدیرانعمومیمتداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

متداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟

متداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟ریچارد اردلی، مدیر بخش آسیایی موسسه هیز معتقد است که کارفرمایان می بایست به دنبال این مساله باشند که کدام اشتباه آنها سبب بروز استعفای کارمندانشان می گردد و از چه طریقی می‌توان در راستای رفع این مشکل برآمد و خود را با تغییرات رفتار نیروی کار مطابقت داد. با توجه به اظهارات اردلی، این نشانه‌ ای از زمان حال است و کارفرمایان باید بدانند اگر خود را تغییر ندهند، کارمندان شروع به رفتن در مسیر موردنظر خود خواهند کرد و این موضوع در عدم رشد کسب و کار تاثیرگذار خواهد بود.

 

از جمله دلایل ذکر شده از سوی کارمندان برای تغییر شغل خود می‌ توان به حقوق و مزایا، امکان ارتقای شغلی و چالش‌ های جدید نام برد، این دلایل معمولا برای کارفرمایان آشنا هستند اما به جز این مسائل، دلایلی دیگری نیز وجود دارد که اردلی به آن‌ها اشاره می‌کند و کارفرمایان باید آن ها را در نظر بگیرند:

متداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟

۱.ارتباطات ضعیف

اردلی با استناد به مطالعات انجام شده موسسه هیز بر روی ۳۰۰۰ سازمان در سراسر منطقه آسیا- اقیانوسیه، بر اهمیت مساله نبود ارتباط صحیح بین کارمندان و کارفرمایان تاکید می نماید، به خصوص زمانی که پای آگاهی از مزایای شغلی در میان باشد. با وجود اینکه کارفرمایان اظهار داشته اند که آن‌ ها هرچه در توان داشته‌ اند در راستای ارتقای پیشنهادات مزایای کاری خود انجام داده‌اند اما تعداد زیادی از کارمندان ادعا می‌کنند آن ها از مزایای در دسترس شغل خود بی‌اطلاع بوده‌اند.

۲.انعطاف ناپذیری

با ظهور اقتصادهای غول آسا و رشد محبوبیت فرهنگ استارت آپی، کارمندان در حال حاضر به دنبال کارفرمایانی هستند که در مقابل جنبه‌ های زندگی مدرن، انعطاف‌ پذیری بیشتری داشته باشند و با آغوش باز آن‌ها را بپذیرند. به عنوان مثال مدیر بخش آسیایی موسسه هیز پیشنهاد می‌کند، به‌جای برنامه سنتی یکسان برای کلیه کارمندان، از واحد منابع انسانی درخواست شود که برنامه‌ های کلی را تا حد امکان برای هر شخص به طرز متفاوتی در نظر بگیرند تا مناسب ویژگی‌ های فردی در نظر گرفته شود.

این امر می‌تواند شامل ارائه پیشنهادات مختلف به گروه‌های مختلف باشد؛ به عنوان مثال گروه‌ های جوان‌ تر احتمالا تمایل بیشتری به کارت‌ های تخفیف عضویت در باشگاه‌ های ورزشی و اماکن تفریحی دارند، در حالی که مزایای مورد توجه کارمندان مسن‌ تر سرویس ها و مزیت های مراقبت از کودکان و پس‌ انداز وجوه خواهد بود.

۳. جنبه‌های شغلی محدود

به گفته اردلی، برای کارمندان مهم خواهد بود که بدانند چه فرصت‌های پیشرفت شغلی وجود دارد و راه دستیابی به آن‌ها چیست. کارکنان به دنبال کارفرمایانی هستند که بر روی آن‌ها و پیشرفت آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

متداولترین دلایل ترک موقعیت شغلی چیست؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام