آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

اخبار مدیرانعمومیآمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

دوره دیجیتال مارکتینگ

آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

بقالی آنلاین آمازون که در سیاتل مسقر است و دفتر مرکزی آمازون موسوم به Amazon Go به انواع دوربین و حسگر ردیاب مجهز است تا به طور خودکار بفهمد مشتری چه اقلامی را از کدام قفسه برداشته یا مجددا آن را سر جای خود گذاشته است. نکته قابل توجه دیگر این است که دیگر چیزی به نام صندوق به صورت نقدی یا حتی دادن کارت اعتباری وجود ندارد، بلکه پول به طور خودکار و اینترنتی از حساب ثبت شده شما هنگام خروج از فروشگاه کم خواهد شد.

بقالی آنلاین در بخشی ازساختمان آمازون به مساحت 167 متر مربع راه اندازی گردید شده و بعد از 1 سالی که درب هایش به صورت آزمایشی به روی کارمندان خود باز بود، اینک مورد استفاده عموم مردم گرفت تا به این فروشگاه آمده و از خرید خود لذت ببرند.

این فروشگاه به نحوی تعریف شده است که ابتدا غذاهای آماده را مشاهده خواهید کرد و سپس بسته‌ های گوشت و مواد غذایی و در نهایت نوشیدنی را در قسمت عقبی فروشگاه خواهید دید.

به منظور ورود به فروشگاه می بایست از کارت شناسایی آمازون استفاده کرده که مجوز ورود شما به فروشگاه و برداشت از کارت اعتباری بعد از خرید نیز می باشد.

این نوع بقالی برای فروشگاه‌ داران سنتی یک مشکل بالقوه محسوب خواهد شد که آمازون در کار آنها دخالت کرده است اما این شرکت در سال 2017 با فروش 13.7 میلیارد دلار موادغذایی ، چهره‌ای موفق از خود برجای گذاشت.

آنچه که این بقالی آنلاین را نسبت به سایر فروشگاه ها متمایز کرده و مربوط به آینده زندگی در شهر هوشمند است؛ سرعت بخشیدن به کارها و حذف واسطه‌ های انسانی و به مراتب صف‌ های طولانی مدت است که در پیک روزانه بیشتر مشتریان با آن مواجه می‌شوند.

آمازون هنوز استراتژی توسعه بقالی آنلاین خود را اعلام نکرده است اما سال پیش با خرید فروشگاه زنجیره‌ای«هول فودز» ثابت کرد قصد دارد سیستم بقالی را از سنتی به مدرن تبدیل کند و چه بسا بقالی آنلاین خود را در شعبات «هول فودز» نیز راه اندازی نماید.

آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد

آمازون سرانجام بقالی آنلاین خود را بازگشایی کرد


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام