موفقترین مدیرعاملان جهان در سال 2017 مشخص شدند

اخبار مدیرانعمومیموفقترین مدیرعاملان جهان در سال 2017 مشخص شدند

دوره دیجیتال مارکتینگ

موفقترین مدیرعاملان جهان در سال 2017 مشخص شدند

بیش از ۱۵ سال از زمانی که جیم کولینز، مشاور و نویسنده مطالب مدیریت و کسب‌ و کار از چرخ لنگر (وسیله مکانیکی بسیار سنگین برای ذخیره‌سازی انرژی دورانی) به عنوان استعاره‌ای برای قدرت پایدار رهبری کسب‌ و کار استفاده کرد، می گذرد و این امر امروزه در رتبه‌بندی برترین مدیران‌عامل سال ۲۰۱۷ که توسط نشریه HBR به انتشار رسید، کاملاً مشهود است؛ لیستی که در راستای همان محاسبات سال پیش بنا شده است. 2 مدیر از 3 مدیرعامل برتر سال 2017 در میان سه مدیرعامل برتر سال ۲۰۱۶ نیز جای داشتند و ۱۶ مدیر از ۲۵ مدیرعامل برتر سال 2017  نیز در سال 2016 جزو ۲۵ تای اول بودند. 72 مدیر از لیست ۱۰۰ نفره سال 2016، امسال نیز مجدداً تکرار شده‌اند و ۲۳ نفر از آنها برای چهارمین سال پشت سرهم است که در این لیست جای می‌گیرند.

شایان ذکر است که  از میان ۲۸ مدیرعاملی که در سال 2017 از لیست خارج شده‌اند، ۱۱ نفر از آن ها به دوره بازنشستگی رسیده اند (و بقیه آنها، ازجمله مدیران‌ عامل شرکت‌ های هنکن و ودافون به علت پایین آمدن شدید قیمت سهام شرکت‌هایشان کنار گذاشته شده‌اند). به‌ طور متوسط، این ۱۰۰ مدیرعامل برتر در طول ۱۷ سال مدیریت خود موفق شده اند ۲۵۰۷ درصد بازدهی سهام داشته باشند.این پایداری دلایل بسیر و متفاوتی دارد. لیست امسال HBR برخلاف رتبه‌بندی‌هایی که بر بررسی های ذهنی و شخصی یا معیارهای کوتاه‌ مدت مبتنی است، بر سنجش عملکرد عینی و بی‌طرفانه یک مدیرعامل در کل دوران مدیریتش تاکید دارد. این رتبه‌بندی یک کار ادامه‌دار و رو به پیشرفت می باشد و HBR هر سال به دنبال روش‌هایی برای ارتقای متدولوژی آن است. البته سال جاری هیچ تغییری در سیستم سنجش بوجود نیامده است.

موفقترین مدیرعاملان جهان در سال 2017 مشخص شدند

موفقترین مدیرعاملان جهان در سال 2017 مشخص شدند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام