حقوق تیم کوک، مدیر عامل اپل، 15 درصد کاهش یافت

اخبار مدیرانعمومیحقوق تیم کوک، مدیر عامل اپل، 15 درصد کاهش یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

حقوق تیم کوک، مدیر عامل اپل، 15 درصد کاهش یافت

برچسب ها: درآمد

با توجه به کاهش سود اپل در سال 2016 به دلایلی نظیر کاهش فروش آیفون باعث گردید که این کمپانی بعد از 7 سال برای اولین بار، کمتر از سود برآورد شده را، کسب درآمد کند. این عامل سبب گردید تا مدیران این غول فناوری میزان حقوق مدیرعامل این شرکت را در یک عمل بی سابقه کاهش دهند و وی از دریافت بخشی از حقوق تشویقی خود را محروم گردید.

این اولین بار از سال 2009 بود که این غول فناوری موفق نشده است برآورد درآمدی و سود خود را در مدت یک سال پیش بینی کند و گویا این امر هیات مدیره این کمپانی را سخت ناراحت کرده است.

حقوق تیم کوک، مدیر عامل اپل 15 درصد کاهش یافت

افزون بر آن، عدم استقبال مناسب از آیفون 6 اس و 7 در سال های 2015 و 2016، ساعت های هوشمند اپل که این کمپانی به استقبال از آن امید نسبتاً زیادی بسته بود نیز مورد توجه قرار نگرفته است. بهره گیری از برخی خدمات این شرکت نظیر موسیقی، آی تیونز و فروشگاه آنلاین اپ استور نیز کمتر از حد انتظار بوده است.

فروش آیفون در سال مالی 2016 برای نخستین بار از زمان عرضه این گوشی در سال 2007 نسبت به سال پیش از آن کاهش یافت و درآمد این کمپانی در سال مذکور نیز برای نخستین بار در 15 سال اخیر نسبت به سال پیش کاهش یافته است. کاهش میزان فروش تولیدات اپل در چین در این زمینه بسیار موثر واقع شده است.

تمامی این موارد عاملی شد تا از میزان حقوق سالانه تیم کوک 15 درصد کم شود، موضوعی که در 5 سال اخیر برای مدیران اپل اتفاق نیافتاده بود. اپل چشم امید دارد که با افزایش استقبال از آیفون تغییری در این وضعیت در سال 2017 رخ دهد.

این غول فناوری در سال مالی 2016، 212 میلیون واحد آیفون فروخت که 63 درصد از کل درآمد این شرکت را به خود اختصاص داد.

حقوق تیم کوک، مدیر عامل اپل، 15 درصد کاهش یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام