برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری پنج شنبه 30 خرداد: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

اولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا که خواهد بود؟!

اخبار مدیرانعمومیاولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا که خواهد بود؟!

دوره دیجیتال مارکتینگ

اولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا که خواهد بود؟!

برچسب ها: رقابتفیس بوکگوگل

چند شرکت در دنیا وجود دارند که دیگر فاصله چندانی به تبدیل شدن به اولین شرکت 1 تریلیون دلاری ندارند، که البته بدون شک شما هم با نام های آن ها آشناییت دارید: اپل، آلفابت (پدر گوگل)، مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک. اما سوال اینجاست که کدام‌ یک از آن ها اولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا خواهد بود؟. در ادامه شما را با ارزش مالی هر کدام از این 5 شرکت آشنا خواهیم کرد.

اپل 617 میلیارد دلار، آلفابت (پدر گوگل) 548 میلیارد دلار، مایکروسافت 492 میلیارد دلار، آمازون 359 میلیارد دلار، فیس‌بوک 333 میلیارد دلار.

مایکل ماکوفسکی تحلیلگر Equities بر این باورست که مایکروسافت از بین این شرکت ها از بالاترین شانس برخوردار است تا نخستین شرکتی در جهان باشد که ارزشش بیش از 1 تریلیون دلار (1000 میلیارد دلار) است.

اولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا که خواهد بود؟!

در نگاه نخست ممکن است، اپل بتواند زودتر از بقیه 1 تریلیون دلاری گردد اما با توجه به گفته ماکوفسکی این شرکت سخت‌افزاری قادر نیست مانند مایکروسافت به‌عنوان غول نرم‌افزاری خود را به‌سرعت بالا بکشد.

به نقل از وی مایکروسافت سریعتر می‌تواند کاربران بیشتری را جذب کرده و محصولات خود را به فروش برساند. فوریه 2015 بود که ارزش اپل برای نخستین بار به 710 میلیارد دلار رسید و این اولین بار در دنیا بود که ارزش یک شرکت از 700 میلیارد بالاتر می رفت اما مدتی بعد با کاهش شدید، ارزش سهامش در حال حاضر به 617 میلیارد دلار رسیده است که این ضربه ناگهانی جبران‌ناپذیری بود که به این شرکت وارد شد.

ماکوفسکی اظهار داشت، شانس مایکروسافت بالاتر است زیرا که بعد از خرید لینکداین می‌تواند جهش خوبی به‌سوی 1 تریلیون دلاری شدن داشته باشد. مایکروسافت به ازای هر کاربر لینکداین 60 دلار پرداخت کرده است اما فیس‌بوک به ازای هر کاربر 218 دلار هزینه کرده است که بیانگر فرق بسیاری از لحاظ سرمایه‌گذاری و برداشت دلاری وجود دارد.

اما مایکروسافت به منظور رسیدن به رقم 1 تریلیون دلار باید ارزش سهامش دوبرابر گردد. تعداد کاربران لینکداین اکنون 433 میلیون نفر است که تا سال 2020 به 700 میلیون باید برسد و تنها رقیب جدی‌اش می‌تواند آلفابت باشد که به گفته ماکوفسکی اپل به‌عنوان سازنده سخت‌افزار نمی‌تواند در این رقابت حضور یافته و 1 تریلیون دلاری گردد!

اولین شرکت 1 تریلیون دلاری دنیا که خواهد بود؟!

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام