برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 19 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

اخبار مدیرانعمومیبرترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

دوره دیجیتال مارکتینگ

برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

برچسب ها: کارآفرینی

امروزه در بیشتر جوامع کارآفرینی از رکن های اصلی در تقویت اقتصاد یک کشور است و دانشگاه های فعال در این حوزه نیز پیشرو هستند و در خصوص ثبت اختراعات تاثیرگذار در اقتصاد جهانی به فعالیت مشغول هستند.

به گزارش یو.هرالد، سرعت پیشرفت علم و فناوری در دنیای امروز بسیار بالاست و مهمترین هدف دانشگاه‌های دنیا، امروزه ثبت و تولید اختراعات و محصولاتی است که بتوانند با هزینه کمتر امکانات و قابلیت‌های بیشتری به کاربران ارائه نمایند.

به گزارش ایسنا، در این چایگاه که رویترز برای دومین سال متوالی آن را منتش نموده دانشگاه‌های جهان از لحاظ تولید محصولاتی که هم از لحاظ فناوری و هم از لحاظ تاثیر بر اقتصاد جهانی سرآمد باشند رتبه بندی شده‌اند، در ادامه به معرفی 10 تا از برترین دانشگاه های حوزه کارآفرینی اشاره شده است:

در این رتبه بندی دانشگاه استنفورد آمریکا نیز مانند سال پیش در جایگاه اول قرار گرفتند. این دانشگاه بالغ بر 612 طرح را در فاصله 2009 تا 2014 در دست تولید داشته و تعداد زیادی از کارآفرینان معروف جهان مانند لری پیج از بنیانگذاران گوگل، ویلیام هیولیت و دیوید پاکارد بنیانگذاران HP و پیتر تیل بنیانگذار سیستم پرداخت الکترونیکی پی‌پال از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند.

دانشگاه استنفورد آمریکا؛ برترین دانشگاه کارآفرینی در دنیا

رتبه دوم رتبه بندی رویتر نیز مانند سال پیش در اختیار دانشگاه ام.آی.تی قرار دارد که در فاصله سال‌های 2009 تا 2014 بیش از 1280 طرح در دست تولید و راه اندازی داشته است. از فارغ‌التحصیلان کارآفرین این دانشگاه‌ می‌توان به چارلز کوک تاجر ثروتمند نفت و رییس صنایع کوک و جان تاین بانکدار و رییس هیئت مدیره سی‌آی‌تی اشاره نمود.

دانشگاه هاروارد آمریکا در این تبه بندی با داشتن 824 برنامه تحقیقاتی، جایگاه سوم را از آن خود کرد. از کارآفرینان فارغ‌التحصیل این دانشگاه می‌توان به مارکوس گلدمن بنیانگذار موسسه گلدمن ساش و استیو بالمر مدیرعامل فعلی مایکروسافت اشاره نمود.

جایگاه چهارم در اختیار دانشگاه تگزاس سیستم است که 941 برنامه را اجرایی کرده است و از فارغ‌التحصیلان کارآفرین آن می‌توان به مایکل دل بنیانگذار کمپانی Dell را اشاره کرد.

دانشگاه پنجم دانشگاه واشنگتن سیستم است که 457 برنامه را در فاصله 2009 تا 2014 به اجرا گذاشته و بانی دنبار فضانورد سابق ناسا و دنیل ایوانز رییس سابق ایالت واشنگتن از معروف‌ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند.

تنها دانشگاه آسیایی در بین دانشگاه‌های کارآفرین برتر دانشگاه علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی (KAIST) می باشد که با 5 رتبه صعود نسبت به سال پیش در جایگاه ششم قرار دارد و 911 برنامه را تا به امروز اجرا کرده است.

رتبه 7 و 8 به ترتیب در اختیار دانشگاه‌های میشیگان و پنسیلوانیاست که شاید معروف‌ترین فارغ‌التحصیل دانشگاه پنسیلوانیا در این روزها دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باشد.

جایگاه 9 و 10 نیز به ترتیب در اختیار دانشگاه بلژیکی لوون و دانشگاه نورت وسترن ایلی‌نوی آمریکا می باشد که به ترتیب سال پیش در جایگاه شانزدهم و ششم بوده‌اند.

برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام