برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

اخبار مدیرانعمومیبرترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

دوره دیجیتال مارکتینگ

برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

برچسب ها: کارآفرینی

امروزه در بیشتر جوامع کارآفرینی از رکن های اصلی در تقویت اقتصاد یک کشور است و دانشگاه های فعال در این حوزه نیز پیشرو هستند و در خصوص ثبت اختراعات تاثیرگذار در اقتصاد جهانی به فعالیت مشغول هستند.

به گزارش یو.هرالد، سرعت پیشرفت علم و فناوری در دنیای امروز بسیار بالاست و مهمترین هدف دانشگاه‌های دنیا، امروزه ثبت و تولید اختراعات و محصولاتی است که بتوانند با هزینه کمتر امکانات و قابلیت‌های بیشتری به کاربران ارائه نمایند.

به گزارش ایسنا، در این چایگاه که رویترز برای دومین سال متوالی آن را منتش نموده دانشگاه‌های جهان از لحاظ تولید محصولاتی که هم از لحاظ فناوری و هم از لحاظ تاثیر بر اقتصاد جهانی سرآمد باشند رتبه بندی شده‌اند، در ادامه به معرفی 10 تا از برترین دانشگاه های حوزه کارآفرینی اشاره شده است:

در این رتبه بندی دانشگاه استنفورد آمریکا نیز مانند سال پیش در جایگاه اول قرار گرفتند. این دانشگاه بالغ بر 612 طرح را در فاصله 2009 تا 2014 در دست تولید داشته و تعداد زیادی از کارآفرینان معروف جهان مانند لری پیج از بنیانگذاران گوگل، ویلیام هیولیت و دیوید پاکارد بنیانگذاران HP و پیتر تیل بنیانگذار سیستم پرداخت الکترونیکی پی‌پال از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند.

دانشگاه استنفورد آمریکا؛ برترین دانشگاه کارآفرینی در دنیا

رتبه دوم رتبه بندی رویتر نیز مانند سال پیش در اختیار دانشگاه ام.آی.تی قرار دارد که در فاصله سال‌های 2009 تا 2014 بیش از 1280 طرح در دست تولید و راه اندازی داشته است. از فارغ‌التحصیلان کارآفرین این دانشگاه‌ می‌توان به چارلز کوک تاجر ثروتمند نفت و رییس صنایع کوک و جان تاین بانکدار و رییس هیئت مدیره سی‌آی‌تی اشاره نمود.

دانشگاه هاروارد آمریکا در این تبه بندی با داشتن 824 برنامه تحقیقاتی، جایگاه سوم را از آن خود کرد. از کارآفرینان فارغ‌التحصیل این دانشگاه می‌توان به مارکوس گلدمن بنیانگذار موسسه گلدمن ساش و استیو بالمر مدیرعامل فعلی مایکروسافت اشاره نمود.

جایگاه چهارم در اختیار دانشگاه تگزاس سیستم است که 941 برنامه را اجرایی کرده است و از فارغ‌التحصیلان کارآفرین آن می‌توان به مایکل دل بنیانگذار کمپانی Dell را اشاره کرد.

دانشگاه پنجم دانشگاه واشنگتن سیستم است که 457 برنامه را در فاصله 2009 تا 2014 به اجرا گذاشته و بانی دنبار فضانورد سابق ناسا و دنیل ایوانز رییس سابق ایالت واشنگتن از معروف‌ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند.

تنها دانشگاه آسیایی در بین دانشگاه‌های کارآفرین برتر دانشگاه علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی (KAIST) می باشد که با 5 رتبه صعود نسبت به سال پیش در جایگاه ششم قرار دارد و 911 برنامه را تا به امروز اجرا کرده است.

رتبه 7 و 8 به ترتیب در اختیار دانشگاه‌های میشیگان و پنسیلوانیاست که شاید معروف‌ترین فارغ‌التحصیل دانشگاه پنسیلوانیا در این روزها دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باشد.

جایگاه 9 و 10 نیز به ترتیب در اختیار دانشگاه بلژیکی لوون و دانشگاه نورت وسترن ایلی‌نوی آمریکا می باشد که به ترتیب سال پیش در جایگاه شانزدهم و ششم بوده‌اند.

برترین دانشگاه های دنیا در حوزه ی کارآرفرینی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام