برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 4 بهمن: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

حذف صفر از پول ملی 3 هزار میلیارد هزینه دارد

اخبار مدیرانعمومیحذف صفر از پول ملی 3 هزار میلیارد هزینه دارد

دوره دیجیتال مارکتینگ

حذف صفر از پول ملی 3 هزار میلیارد هزینه دارد

برچسب ها: اقتصاد

با توجه به برنامه های دولت مبنی بر تغییر واحد پولی از ریال به تومان، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که این اقدام هزینه ای معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان را به همراه دارد، وی همچنین اظهار داشت: دولت پیشنهاد حذف ۴ صفر را در دستور کار خود قرار داده است.

حذف صفر از پول ملی 3 هزار میلیارد هزینه دارد

محمد رضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: با توجه به محاسبات اولیه صورت گرفته در این زمینه مشخص گردید که حداقل 3000 میلیارد تومان بابت تغییر واحد پول ملی بودجه نیاز است و این رقم، هزینه بسیار بالایی است، به همین منظور، تصمیم گیری برای حذف یک یا چند صفر باید بر اساس مباحث کارشناسی انجام گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی در ادامه افزود: زیرا وقتی تصمیم به انجام این کار گرفته ایم و قرار است برای آن هزینه کنیم، نباید به گونه ای باشد که چند سال دیگر مجبور باشیم مجددا این هزینه را متقبل شویم.

پورابراهیمی تاکید کرد: برای تغییر کامل واحد پولی ایران افزون بر این هزینه بازه زمانی 6 ماهه مورد نیاز است، با توجه به این موضوع پیشنهاد ما این است که اگر دولت قرار است پیشنهاد تغییر واحد پول ملی را در قالب حذف یک صفر عنوان کند بهتر است، موضوع حذف 4 صفر که پیش از این مطالعاتی نیز روی ان صورت گرفته، مدنظر قرار گرفته شود.

پور ابراهیمی همچنین افزود: اثر مثبت حذف صفر از پول ملی این است که در محاسبات تسهیلی صورت می گیرد. افزون بر آن یک فضای روانی در حوزه برابری نرخ مالی و پلی در مقایسه با دیگر ارزها ایجاد میکند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: اما حذف یک صفر تاثیر چندانی در اقتصاد ما نخواهد داشت و مهمترین اثر این تغییر همین موضوع تسهیل در خوانش و محاسبات و افزون بر آن فضای روانی مثبت در جامعه است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان افزود، دولت می‌تواند از تجربه دیگر کشورها نظیر ترکیه نیز برای تغییر واحد پولی ملی کشور بهره ببرد.

حذف صفر از پول ملی 3 هزار میلیارد هزینه دارد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام