برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 24 مهر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران چه کسانی هستند؟»فرصت

فعالیت 170 هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام

اخبار مدیرانعمومیفعالیت 170 هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام

دوره دیجیتال مارکتینگ

فعالیت 170 هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام

برچسب ها: شبکه اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی به بخش جدانشدنی زندگی افراد تبدیل شده اند، در بین این شبکه های اجتماعی، تلگرام از محبوبیت ویژه ای در بین ایرانی ها برخوردار است با وجود اینکه هنوز میانگین مدت زمانی که هر ایرانی در شبکه اجتماعی تلگرام صرف می کند، در دسترس نیست اما به گفته پژوهشگاه فضای مجازی کشور، در حال حاضر بیش از 11 هزار کانال فارسی با تعداد عضو بیش از 5 هزار کاربر، فعال هستند و همچنین نزدیک به 170 هزار کانال فارسی در این شبکه اجتماعی حضور دارند.

به گزارش سایت مرکز ملی فضای مجازی،مسعود اسدپور، رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، اعلام کرد: رشد سریع شبکه های اجتماعی و فراگیری آن در دنیای امروز تاثیر چشمگیری بر ارتباطات اجتماعی گذاشته و همین مورد نیز سبب شده تا جامعه به الزامات و قوانین جدید در فضای مجازی نیاز پیدا کند.

اسدپور با اشاره به اهمیت شناسایی کانال‌های فعال در شبکه های اجتماعی و ثبت آنها به عنوان یک رسانه رسمی در ایران افزود: اکنون از بین 170 هزار کانال تلگرامی فارسی زبان 11 هزار و 10 کانال دارای بیش از 5 هزار عضو می باشند. کانال‌های تلگرام هر روز به طور متوسط تقریباً یک میلیون و 500 هزار مطلب منتشر می کنند که در کل بین 2.5 تا 3 میلیارد بازدید را در یک روز رقم میزنند.

فعالیت 170 هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام

هر ایرانی به طور متوسط در 13 کانال تلگرام عضو است

اسدپور با اشاره به این که هر ایرانی عضو تلگرام طور متوسط در 13 کانال عمومی عضو است و روزانه نزدیک به 100 مطلب در این کانال‌ها مطالعه می‌کند، افزود: از کانال های فعال در شبکه اجتماعی تلگرام 32 کانال بالای 500 هزار عضو و 7 کانال نیز بیش از یک میلیون عضو دارند که بیانگر این است که این کانال ها تاثیر اجتماعی بسیار زیادی دارند.

اسدپور تاکید کرد: اگرچه تلگرام به تنهایی سرانه مطالعه کشور را بیشتر کرده است و به امر اطلاع رسانی سرعت بخشیده است و هزینه آن را پایین آورده است؛ اما با توجه به این که بیشتر کانال‌های پربازدید در حوزه سرگرمی و خبر فعالیت می‌کنند، سطح مطالعه، سطح پایینی است و نشان می دهد برای استفاده صحیح از این حجم عظیم وقت آزاد و پتانسیل موجود، باید فرهنگ سازی وسیعی انجام شود و با آموزش مناسب،مهارتهای رسانه‌ای کاربران افزایش یابد. در این صورت آفات استفاده از این شبکه‌ها کم شده و کارکرد این شبکه‌ها از کاربردهای محدود سرگرمی و فوق برنامه به کاربردهای جدی‌تر و متنوع‌تر نظیر حوزه‌های آموزشی، تربیتی،علمی،اقتصادی، خدماتی ومهارت افزایی گسترش خواهد یافت.

رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، با اشاره به تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر ایجاد فضای مجازی سالم و مفید در ایران افزود: شورای عالی فضای مجازی با تصویب الزامات شبکه ملی اطلاعات، زمینه ایجاد ارتباطات سالم و مفید در فضای مجازی را فراهم کرده است که به زودی با راه اندازی کامل آن نظاره گر بهبود فضای ارتباطی کشور در دنیای مجازی خواهیم بود.

فعالیت 170 هزار کانال فارسی در شبکه اجتماعی تلگرام

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام