برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 24 مهر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران چه کسانی هستند؟»فرصت

تهدید دولت آلمان علیه مدیران شبکه های اجتماعی

اخبار مدیرانعمومیتهدید دولت آلمان علیه مدیران شبکه های اجتماعی

دوره دیجیتال مارکتینگ

تهدید دولت آلمان علیه مدیران شبکه های اجتماعی

برچسب ها: شبکه اجتماعی

دولت آلمان مدیران چند شبکه اجتماعی از جمله فیسبوک، توئیتر و گوگل را مورد تهدید قرار داده است و وزیر دادگستری این کشور به مدیران این شبکه های اجتماعی اعلام کرده است در صورتی که این شبکه ها از مطالب نفرت پراکنانه پاکسازی نشوند، حتماً جریمه خواهند شد.

به نقل از فارس، وی هشدار داده که این جریمه ها ممکن است از ابتدای سال آتی اعمال گردند. آلمان تصمیم دارد با قرار دادن قوانین جدید، شبکه های اجتماعی مشهور را مجبور به اشتراک گذاری محتویات مناسب و از انتشار مطالب نفرت انگیز که باعث نفرت پراکنی در بین مردم می شوند، جلوگیری کنند.

تهدید دولت آلمان علیه مدیران شبکه های اجتماعی

از جمله اقداماتی که آنجلا مرکل صدراعظم آلمان در این خصوص مورد نظر خود قرار داده است، می‌توان به دریافت جریمه بر مبنای درآمد سالیانه و گردش مالی این کمپانی ها اشاره نمود. افزون بر این اگر سایت های ذکر شده از پاک کردن مطالب ارسالی ظرف 24 ساعت خودداری نمایند برای آنها جریمه ای حداکثر معادل 500 هزار یورو در نظر گرفته می شود.

نگرانی در مورد سوءاستفاده از شبکه های اجتماعی برای انتشار مطالب نژادپرستانه، افراطی و ... به خصوص بعد از حملات تروریستی داعش به برخی شهرهای اروپایی افزایش یافته و مقامات سیاسی این کشورها بر این باورند شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، گوگل، توییتر و ... به وظایف خود برای مقابله با نفرت پراکنی در اینترنت به درستی عمل نکرده اند.

در پاییز سال 2015 یک گروه کاری در آلمان متشکل از نمایندگان این شبکه های اجتماعی و وزیر دادگستری این کشور تشکیل شد تا این نوع محتوا ظرف 24 ساعت از اینترنت پاکسازی شوند. اما در عمل چنین چیزی اتفاق نیافتاد و بر اساس گزارش ماه سپتامبر دولت آلمان فسبوک فقط در 46 درصد موارد به این وعده خود عمل کرد. این رقم در مورد یوتیوب 10 درصد و توییتر 1 درصد بوده که رقمی بسیار کم و نامناسب می باشد.

تعدادی از منابع خبری اظهار داشته اند که فیسبوک برای پاک کردن 2000 مطلب نامناسب نژادپرستانه و نفرت پراکن 600 نفر را استخدام کرده است، اما این شرکت به طور رسمی این موضوع را تایید نکرده است.

تهدید دولت آلمان علیه مدیران شبکه های اجتماعی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام