درآمد اپل بعد از 15 سال کاهش یافت

اخبار مدیرانعمومیدرآمد اپل بعد از 15 سال کاهش یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمد اپل بعد از 15 سال کاهش یافت

برچسب ها: درآمد

درآمد سالیانه یکی از غول های دنیای فناوری، اپل که از سال 2001 روند رو به رشدی را دنبال می کرد سرانجام بعد از یازده سال برای نخستین بار با کاهش روبرو شد.

به نقل از خبرآنلاین، 15 سال افزایش فروش متوالی اپل دیگر به اتمام رسید.

پس از اعلام رسمی درآمد این شرکت در سال جاری، این مبلغ نشان از افت فروش بی سابقه از سال 2001 را دارد. اپل در سال 2001 از محصول آیپاد خود رونمایی کرده بود و فروش فوق العاده ای را بعد از آن تجربه کرد.

درآمد اپل بعد از 15 سال کاهش یافت

اپل اعلام کرد که درآمد سالانه این شرکت در سال 2016، به میزان 216 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال 2015 با درآمد 234 میلیارد دلاری با کاهش درآمد روبرو شده است. آخرین باری که اپل با کاهش درآمد مواجه شد، 15 سال پیش و در سال ۲۰۰۱ بود.

تقاضا برای آیفون یکی از بزرگترین منابع درآمدی اپل بوده که در حال حاضر توسط این شرکت اعلام شده است که با کاهش روبرو است. اپل تا سپتامبر 45.4 میلیون دلار آیفون به فروش رسانده است که در قیاس با مدت مشابه سال پیش 48 میلیون دلار کاهش داشته است.

برخی کارشناسان معتقد هستند که مصرف کننده‌ها دیگر همچون گذشته به سرعت برای تعویض گوشی خود مبادرت نمی کنند و از تلفن های خود به مدت طولانی تری استفاده می کنند، به همین خاطر نیز فروش آیفون در سال جاری با کاهش روبرو شده است. البته سهام‌داران و تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده اند که فروش این شرکت فناوری مجدداً و در سال ۲۰۱۷ افزایش خواهد یافت و به رقم ۲۲۵٫۶۶ میلیارد دلار می رسد.

سهام اپل در بازار بعد از اعلام کاهش درآمد، 2.5 درصد کاهش یافت.

درآمد اپل بعد از 15 سال کاهش یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام