برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 10 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مدیریت موفق به سبک ایزادور شارپ

اخبار مدیرانعمومیمدیریت موفق به سبک ایزادور شارپ

دوره دیجیتال مارکتینگ

مدیریت موفق به سبک ایزادور شارپ

برچسب ها: مدیریت

ایزادور شارپ (Isadore Sharp) هتلدار معروف کانادایی و بنیان گذار و رئیس هتل‌ها و استراحتگاه‌های Four Seasons است.

به گزارش فرصت امروز ، Four Seasons یک کمپانی خدمات توریستی کانادایی می باشد که مالک هتل‌های زنجیره‌ای مجلل و گران‌قیمت این کشور است. شارپ در سال 1952 از موسسه تکنولوژی رایرسون و در رشته تکنولوژی مدرک دیپلم را اخذ کرد. بعد از فارغ‌التحصیلی کارش را در شرکت ساخت‌وساز پدرش، به طور تمام‌وقت و به عنوان معمار شروع کرد. کار شارپ این بود که متل‌های کوچک 22 واحدی را در تورنتو برای دوست خانوادگی‌شان جک گلد بسازد.

مدیریت موفق به سبک ایزادور شارپ

جک گلد شارپ را با کسب‌وکار ارائه خدمات برای استراحتگاه‌ها آشنا کرده بود. وی هتل‌های Four Seasons را در سال 1960 بازگشایی و اولین آنها را در سال 1961 در تورنتو افتتاح کرد. در 6 نوامبر سال 2006، ایزادور شارپ با پیشنهادی به مبلغ 4/3 میلیارد دلار برای شخصی کردن این هتل‌ها روبرو شد، در عین حال براساس این پیشنهاد به عنوان رئیس و مدیراجرایی این کمپانی نیز باقی می‌ماند و مرکز این شرکت که در تورنتو بود نیز تغییر نمی‌یافت.

به مشتریان اهمیت دهید تا به آنها نیز به شما اهمیت دهند

هتل‌های زنجیره‌ای Four Seasons بیشتر از هر چیزی به خاطر لوکس بودن‌شان معروف می‌شوند، اما این لوکس بودن به معنای معمول و شناخته شده آن نیست: «رقیبان ما اینگونه برداشت می‌کنند که لوکس بودن اصولا به معماری و دکور خیره‌کننده داشتن است، اما چقدر این مورد برای مشتریان‌مان اهمیت دارد؟ بیشتر مشتریان ما مدیرانی هستند که اغلب تحت فشار هستند، با تاخیرهای طولانی پرواز روبرو شده‌اند، اضطراب دارند و زمان برایشان اهمیت دارد. ما تلاش نمودیم که لوکس بودن به عنوان ارائه خدمات را مجددا از نو تعریف کنیم.»

قیمت اقامت در هتل‌های ایزادور شارپ همواره 20 درصد گران‌تر از رقیبانش در همان منطقه بوده است.چگونه شارپ چنین ریسکی را می‌کند و چنین سیاستی را در زمینه قیمت‌ها در نظر دارد؟ وی ضمانت می دهد که مهمانان «تجربه‌ای بی‌عیب و نقص» را تجربه کنند، لذا شرکت‌ها تمایل دارند که مبلغ بیشتری پرداخت کنند تا اطمینان حاصل کنند که یک سفر بی‌دغدغه را برای مدیران‌شان فراهم می‌کنند، مدیری که قرار است قراردادهای میلیونی برای‌شان رقم بزند.

در اصل این مدیر موفق، بر این باور است که کیفیت ارائه خدمات تقریبا با هیچ چیزی در این صنعت برابری نمی کند: «تا آنجایی که بتوانیم به ارزش‌آفرینی برای مشتریان ادامه دهیم، دور از انتظار است که سوددهی به یک نگرانی تبدیل شود.»

مدیریت به مفهوم نادیده گرفتن نیست

ایزادور شارپ در قالب مدیر موفق صنعت هتلداری بر این باور است: «موفقیت طولانی مدت هیچ وقت تنها بوسیله خودمان حاصل نمی شود. اصطلاح مرد خودساخته یک افسانه است، در تمام طول راه به حمایت نیاز داریم.» ایزادور خودش به تنهایی در صنعت هتلداری لوکس به یک مدیر موفق تبدیل نشد. در تمام طول مدتی که در این صنعت فعالیت داشته، یک روش فوق‌العاده مدیریتی را در نظر گرفته و آن هم تشویق کارمندانش است تا 110درصد خودشان را وقف شرکت کنند. به وسیله ساختن یک محیط کاری که بر پایه اطمینان، اعتبار و درستی ایجاد شده، شارپ اعضای تیمش را تشویق می‌کرد تا بیشترین سعی و تلاششان را انجام دهند و بهترین باشند.

شارپ متوجه شده بود که این همان ترکیب اسرارآمیز برای کمک به شرکت است تا به بهترین نتیجه برسد. شارپ بر این باور است که اساسی‌ترین کیفیت مدیریتی و آنچه که بیش از همه مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد، مسئولیت است، شارپ همچنین اعتقاد دارد که نخستین مسئولیت یک مدیر سودآوری و رقابت در دنیای اقتصادی امروز می باشد. البته سودآوری نه تنها به معنای پول درآوردن از طریق ابزارهای فیزیکی بلکه «ساختن ثروت از طریق منابع انسانی که در آن از ورود داده‌های مداوم، ایده‌ها و سرمایه‌های کارمندان استفاده شود.»

مدیریت موفق به سبک ایزادور شارپ

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام