برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 1 خرداد: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

خودروهای امنیتی به جعبه سیاه مجهز می شوند

اخبار مدیرانعمومیخودروهای امنیتی به جعبه سیاه مجهز می شوند

دوره دیجیتال مارکتینگ

خودروهای امنیتی به جعبه سیاه مجهز می شوند

برای نخستین بار در کشور فن آوری نوین کاربرد جعبه سیاه هوشمند خودروهای امنیتی و حفاظتی در همایش تخصصی حفاظت و امنیت رونمایی گردیده و قابلیت بهره برداری خواهد یافت.
دبیر نخستین همایش تخصصی حفاظت و امنیت با رویکرد فن آوری‌های نوین سیستم‌های حفاظتی و نظارتی با اعلام این خبر گفت: جعبه سیاه و ردیاب هوشمند خودروهای امنیتی و حفاظتی با قابلیت ضبط دائم و موقت، مجهز به سنسورهای تکان سنج و سیستم آنتی شوک می‌باشد که با دوربین‌های ورودی ویدئو کامپوزیت به ثبت تصاویر می‌پردازد.

سعید صفوی با اشاره به ارتباطات رادیویی این جعبه‌های هوشمند افزود: تصاویر با استفاده از چهار دوربین و به صورت چهار طرف ضبط شده و موقعیت مکانی خودرو و با استفاده از سیستم مکان یاب GPS که با (GOOGLE MAPS) گوگل مپ یکپارچه شده است به اتاق کنترل مخابره می‌شود. وی تصریح کرد حافظه داخلی جعبه‌های سیاه هوشمند تا 500 گیگابایت طراحی شده است که با بهره گیری از سنسورهای نورسنج و سیستم مادون قرمز توانایی ضبط 24 ساعته تصاویر را فراهم می‌سازد.
سعید صفوی که به عنوان طراح و مشاور ارشد سیستم‌های الکترونیکی و امنیتی فعالیت می‌کند با اشاره به جایگاه این فن آوری امنیتی در دیگر نقاط جهان گفت: تجهیز خودروهای امنیتی و حفاظتی و حتی خودروهای شخصی به جعبه سیاه هوشمند یکی از رویکردهای اصلی صنعت خودروسازی دنیا به شمار می‌رود، به گونه‌ای که وزیر زیرساخت‌ها و حمل و نقل جاده‌ای ایتالیا در نشست شورای وزیران اتحادیه اروپایی پیشنهاد استفاده از آن را در تمام اروپا مطرح کرده و در امریکا هم تمامی خودروهای تولید شده پس از سال 2015 به صورت اجباری باید به فن آوری جعبه سیاه هوشمند مجهز باشد.
وی افزود: در جریان ترورهای برخی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان خلاء تجهیزات امنیتی در خودرو‌های خاص از قبیل خودرو‌های تشریفات دیپلماتیک، حمل و نقل پول و خودرو‌های نظامی راهبر و مرزبانی به وضوح به چشم می‌خورد تا در شناسایی عوامل مهاجم و مخرب جهت مقابله با اقدامات مشابه بعدی تمهیدات لازم اندیشیده شود. سعید صفوی در پایان تاکید کرد: جعبه سیاه هوشمندی که در همایش تخصصی حفاظت و امنیت به بهره برداری می‌رسد نسل پیشرفته جعبه سیاه‌های هوشمند رایج در صنعت خودروسازی دنیا می‌باشد که توسط متخصصان زبده علم الکترونیک و الکتروتکنیک ایران و جهت نصب در خودرو‌های امنیتی و حفاظتی بومی سازی شده است.

شایان ذکر است نخستین همایش تخصصی حفاظت و امنیت به عنوان بزرگ‌ترین رویداد توانمند سازی صنعت مدار بسته کشور و با حضور مقامات دولتی، مدیران و اساتید برجسته کشوری و بین المللی در تاریخ 5 مهرماه سال جاری در سالن همایش مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌گردد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام