برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 9 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


اطلاعات ارزی برای سفرهای خارجی

اخبار مدیرانعمومیاطلاعات ارزی برای سفرهای خارجی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اطلاعات ارزی برای سفرهای خارجی

دلاربانک مرکزی جزئیات اطلاعات ارزی را که مسافران خارج از کشور باید بدانند، اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک به منظور پاسخگویی به پرسش‌های آن دسته از هموطنانی که عازم سفر خارج از کشور هستند و برای رفع ابهامات موجود در زمینه میزان و نحوه فروش ارز مسافرتی، دستورالعمل‌های مربوطه را بار دیگر اعلام کرد.

میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر؛

سفرهای هوایی

۱- به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان ۱۰۰۰دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و یک‌ بار در سال.

۲- به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان و امارات‌متحده‌عربی به میزان ۴۰۰دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و یک بار در سال.

۳- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان (عمره‌مفرده) به میزان ۴۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و دو نوبت در سال.

۴- به مقصد سایر کشور‌ها به میزان ۱۵۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و یک بار در سال.

سفرهای زمینی، ریلی و دریایی

۱- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان (عمره‌مفرده) به میزان ۴۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و دو نوبت درسال.

۲- به مقصد سایر کشور‌ها به میزان ۴۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها و یک بار در سال.

مسافران می‌توانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای هوایی و یا زمینی، ریلی و دریایی به سایر کشور‌ها به شرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتی‌ مربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهره‌مند شوند.

مسافرانی که از دو نوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده کرده‌اند نیز می‌توانند از ارز مربوط به سایر کشور‌ها به شرح فوق استفاده کنند.

نحوه خرید ارز مسافرتی

در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک‌های ملی ایران، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت کنند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه انجام خواهد شد و خرید ارز بابت سفرهای زمینی، ریلی و دریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می‌پذیرد.

سایر نکات

۱- فروش ارز مسافرتی به مسافران با سن قانونی کمتر از ۲ سال امکان‌پذیر نیست و برای سنین ۲ تا ۱۲ سال نیز به میزان ۵۰ درصد مبالغ مورد اشاره خواهد بود.

۲- فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت می‌گیرد.

۳- در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی است و مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال۱۳۹۰ از ارز مسافرتی خود استفاده کرده‌ باشند از ابتدای سال ۱۳۹۱ می‌توانند از ارز مسافرتی جدید بهره‌مند شوند.

۴- خرید ارز مسافرتی توسط مسافرانی که با گذرنامه ایرانی سفر می‌کنند در صورتی‌ که کشور مقصد آن‌ها کشور محل اقامت آن‌ها نیز ‌باشد، بدون نیاز به ویزا امکان‌پذیر است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام