تولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

اخبار مدیرانعمومیتولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

دوره دیجیتال مارکتینگ

تولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

مهدی غضنفریوزیر وزارتخانه جدید صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید صادرات گرا شعار اصلی این وزارتخانه است.

مهدی غضنفری روزگذشته پس از کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: در وزارتخانه جدید موضوع حمایت از تولید و بهره وری و محور بودن تولید به عنوان یک اصل و واقعیت می‌باشد. وی صیانت از واحدهای موجود تولیدی، کمک به حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی و حل مشکل سرمایه درگردش آنان را از الویتهای مهم وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برشمرد و افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام درسطح ملی و استانی از دیگر الویتهای این وزارتخانه است.

وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت با تاکید بر اینکه دولت در بخش کسب و کار به دنبال واگذاری به بخش خصوصی می‌باشد، ادامه داد: اگر از طرف بخش خصوصی سرمایه گذاری بیشتری درحوزه صنعت و معدن و تجارت صورت بگیرد دولت هم از بخش تصدی‌گری خارج می‌شود و کار‌ها را به بخش خصوصی واگذارمی کند.

غضنفری با بیان اینکه باید تشکل‌های بخش خصوصی، انجمن‌ها و اتاق‌های بازرگانی و صنعت و معدن تقویت شود، ادامه داد: دولت با بهبود فضای کسب وکار، امور را به این گروه‌ها واگذار می‌نماید و باعث افزایش مشارکت بخش‌های خصوصی می‌شود.
وی با اشاره به قابلیت‌هایی در بخش معدن وجود دارد، افزود: بخش معادن می‌تواند به رشد صادرات ما کمک شایانی نماید و غایت همه این تولیدات چه صنعتی و چه معدنی باید صادرات باشد.

وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت با اشاره به بسته‌های حمایتی دولت در بخش صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از این بسته‌های حمایتی خط اعتباری انرژی بود که به دلیل بالارفتن قیمت انرژی واحدهای صنعتی معدنی بلا فاصله انجام شد و هزار میلیارد تومان خط تسهیلات ارزان قیمت دراختیار ۲۵ رشته از واحدهای صنعتی و معدنی که مصرف انرژی آن‌ها بالا بود قرار گرفت.

غضنفری افزود: در همین هفته هم بسته دوم حمایتی را آغاز کردیم که تسهیلات بازسازی واحدهای صنعتی کوچک تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ۲۰۰۰ واحد که قبلا ثبت نام کرده بودند را با پرداخت نمادین به ۱۰۰ واحد موافقت شد.

وی گفت: بسته سوم حمایتی دولت مربوط به کارخانجات و واحدهای تولیدی است که به دلایل تغییرات تکنولوژی و ماشین آلات و یا صرفه جویی درمصرف انرژی نیاز به حمایت دارند که امیدواریم ازمنابع هدفمندی یارانه‌ها حمایت از این واحد‌ها را هم آغاز نماییم. وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت تصریح کرد: البته واحدهایی را هم داریم که بدلیل مختلف بالا رفتن قیمت مواد اولیه، عدم موفقیت درکارشان و یا عدم پرداخت اقساطشان دچار معوقه شده‌اند که این واحد‌ها هم بطورجداگانه سرمایه درگردش آن‌ها تامین خواهد شد و سعی خواهیم کرد وامهای معوقه آن‌ها را استمهال نماییم.

غضنفری بعد از کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و به همراه جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان این وزارتخانه در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

منبع: اکو نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام