برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری یک‌شنبه 6 اسفند: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش راهکارهای ایجاد استارتاپ‌های ارزش آفرین» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

تولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

اخبار مدیرانعمومیتولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

دوره دیجیتال مارکتینگ

تولید صادرات گرا شعار اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت

مهدی غضنفریوزیر وزارتخانه جدید صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید صادرات گرا شعار اصلی این وزارتخانه است.

مهدی غضنفری روزگذشته پس از کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: در وزارتخانه جدید موضوع حمایت از تولید و بهره وری و محور بودن تولید به عنوان یک اصل و واقعیت می‌باشد. وی صیانت از واحدهای موجود تولیدی، کمک به حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی و حل مشکل سرمایه درگردش آنان را از الویتهای مهم وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برشمرد و افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام درسطح ملی و استانی از دیگر الویتهای این وزارتخانه است.

وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت با تاکید بر اینکه دولت در بخش کسب و کار به دنبال واگذاری به بخش خصوصی می‌باشد، ادامه داد: اگر از طرف بخش خصوصی سرمایه گذاری بیشتری درحوزه صنعت و معدن و تجارت صورت بگیرد دولت هم از بخش تصدی‌گری خارج می‌شود و کار‌ها را به بخش خصوصی واگذارمی کند.

غضنفری با بیان اینکه باید تشکل‌های بخش خصوصی، انجمن‌ها و اتاق‌های بازرگانی و صنعت و معدن تقویت شود، ادامه داد: دولت با بهبود فضای کسب وکار، امور را به این گروه‌ها واگذار می‌نماید و باعث افزایش مشارکت بخش‌های خصوصی می‌شود.
وی با اشاره به قابلیت‌هایی در بخش معدن وجود دارد، افزود: بخش معادن می‌تواند به رشد صادرات ما کمک شایانی نماید و غایت همه این تولیدات چه صنعتی و چه معدنی باید صادرات باشد.

وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت با اشاره به بسته‌های حمایتی دولت در بخش صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از این بسته‌های حمایتی خط اعتباری انرژی بود که به دلیل بالارفتن قیمت انرژی واحدهای صنعتی معدنی بلا فاصله انجام شد و هزار میلیارد تومان خط تسهیلات ارزان قیمت دراختیار ۲۵ رشته از واحدهای صنعتی و معدنی که مصرف انرژی آن‌ها بالا بود قرار گرفت.

غضنفری افزود: در همین هفته هم بسته دوم حمایتی را آغاز کردیم که تسهیلات بازسازی واحدهای صنعتی کوچک تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ۲۰۰۰ واحد که قبلا ثبت نام کرده بودند را با پرداخت نمادین به ۱۰۰ واحد موافقت شد.

وی گفت: بسته سوم حمایتی دولت مربوط به کارخانجات و واحدهای تولیدی است که به دلایل تغییرات تکنولوژی و ماشین آلات و یا صرفه جویی درمصرف انرژی نیاز به حمایت دارند که امیدواریم ازمنابع هدفمندی یارانه‌ها حمایت از این واحد‌ها را هم آغاز نماییم. وزیرجدید صنعت، ‌ معدن و تجارت تصریح کرد: البته واحدهایی را هم داریم که بدلیل مختلف بالا رفتن قیمت مواد اولیه، عدم موفقیت درکارشان و یا عدم پرداخت اقساطشان دچار معوقه شده‌اند که این واحد‌ها هم بطورجداگانه سرمایه درگردش آن‌ها تامین خواهد شد و سعی خواهیم کرد وامهای معوقه آن‌ها را استمهال نماییم.

غضنفری بعد از کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و به همراه جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان این وزارتخانه در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

منبع: اکو نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام