نظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

اخبار مدیرانعمومینظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

دوره دیجیتال مارکتینگ

نظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

برچسب ها: ژاپن

در سه ماهه اول سال جاری میلادی، نظام اقتصادی ژاپن به واسطه بروز زلزله و سونامی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به کاهش تولید کارخانه‌ها و میزان خرید مردم بار دیگر رکودی گسترده را تجربه می‌کند.

میزان واقعی تولید ناخالص داخلی- شاخصی که ارزش تمام کالا‌ها و خدمات تولید داخل را تعیین می‌کند– به ۳. ۷ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ رسیده است. این در حالی است که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی آژانس خبری کیودو، در سه ماهه دوم سال جاری، اقتصاد شماره سه جهان شرایط حادتری را تجربه کرده و میزان تولید ناخالص داخلی این کشور به ۲. ۳ درصد کاهش خواهد یافت.

به اعتقاد مارتین شولز اقتصاد‌دان ارشد موسسه تحقیقاتی فوجیتسو در توکیو، هیچ شکی وجود ندارد که رکود نظام اقتصادی ژاپن را فرا گرفته است. اما سرعت ایجاد و ژاپن و رکود اقتصادیگسترش این رکود پس از حادثه اخیر، نکته‌ای است که باعث شگفتی بسیاری از کار‌شناسان اقتصادی این کشور شده است. آمار ارائه شده اخیر درباره تولید ناخالص داخلی، تنها ۲۰ روز پس از ایجاد فاجعه در ژاپن منتشر شده و تاثیر شدید آن را بر اقتصاد این کشور نشان می‌دهد.

سونامی و زلزله اخیر در حدود ۲۴ هزار نفر کشته و گمشده را بر جای گذاشته و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته میزان خسارات ناشی ازآن برابر با ۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با توجه به این رقم، فاجعه ژاپن پر هزینه‌ترین حادثه طبیعی تاریخ را رقم زده است.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام