برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 19 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

رقابت تنگاتنگ بانک ها برای جذب سرمایه های ارزی مردم

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهرقابت تنگاتنگ بانک ها برای جذب سرمایه های ارزی مردم

دوره دیجیتال مارکتینگ

رقابت تنگاتنگ بانک ها برای جذب سرمایه های ارزی مردم

با اعلام تک نرخی کردن ارز از سمت دولت دوازدهم تا به الان بازار رقابت برای جذب سپرده های ارزی در بین بانک ها بسیار داغ شده است هر چند که بانک مرکزی اظهار داشته است که این نرخ ها باید در چارچوب های مشخصی به مشتری ارائه گردد.

چند روزی است که اقتصاد ایران دلارهای تک نرخی را تجربه می نماید. دولت نرخ را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده و با ارائه ۱۱ بخشنامه ارزی تا قوانین و مقررات جدیدی را برای خرید و فروش ارز قرار داده است. با توجه به آنچه که بانک مرکزی اظهار داشته است صرافی ها دیگر اجازه خرید و فروش اسکناس ارز را ندارند و این کار فقط از سوی بانک ها مجاز است. آنگونه که بانک مرکزی اظهار داشته است هر شبکه بیش از ۱۰ هزار یورو به صورت نقدی در اختیار داشته باشد باید آن را نزد بانک ها سپرده گذاری نماید در غیر این صورت هر گونه تبادل آن کالای قاچاق محسوب خواهد شد و برخوردهای قانونی با آن صورت می گیرد.

بررسی های میدانی نشان از آن دارد که بازار داغی در راستای جذب دلارها و یوروهای در اختیار مردم از طرف بانک ها به راه افتاده و آن ها نرخ های جذابی را ارائه می دهند که دامنه آن حتی تا ۵ و ۶ درصد نیز می رسد،. آنگونه که متصدیان شعب بانکی اظهار داشته اند، تعداد مراجعه کنندگان برای سپرده گذاری ارزی بالا نیست اما به هر حال هر چقدر که میزان اسکناس ها بیشتر باشد نرخ های سود نیز می تواند از طرف بانک ها جذاب تر شود اما به طور متوسط نرخ ۴ تا ۵ درصدی در بسیاری از شعب به مشتریان پیشنهاد می گردد.

این متصدی بانک تصریح کرد: البته هنوز هم شک و تردید بسیاری از طرف سپرده گذاران برای سپرده گذاری ارزی وجود دارد زیرا که طی سنوات گذشته مردم دلار یا یورو به بانک ها ارائه می دادند و در مقابل هر وقت که تصمیم داشتند بخشی یا کل سپرده ارزی خود را مسدود نمایند بانک به آنها معادل ریالی، آن هم به بهایی پایین تر از نرخ بازار آزاد یا همان نرخ دولتی، می داد و همین امر خاطر تعداد زیادی از مردم را در مورد سپرده های ارزی مکدر کرده است.

کسرایی پور مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی نیز می گوید: نرخ اعلام شده از طرف بانک مرکزی به منظور سپرده گذاری یورو 3 درصد و برای سپرده گذاری دلاری ۴ درصد می باشد که البته این مبلغی است که بانک ها می توانند نزد بانک مرکزی سپرده گذاری نمایند.

کسرایی در این باره اظهار داشت: ولی به هر حال نرخی که از طرف بانک ها به منظور جذب سپرده های ارزی مردم پیشنهاد می گردد الزاماً می بایست در چارچوب های مشخصی باشد که بانک مرکزی اعلام کرده است.

رونق ارائه نرخ های متنوع از طرف بانک ها جهت سپرده های ارزی در شرایطی می باشد که تجربه بازار رقابتی برای جذب سپرده های ریالی کارنامه مردودی را از طرف نظام بانکی به یادگار گذاشته و وضعیت نابسمانی را در ترازنامه بانک ها ایجاد کرده است. حال این نگرانی وجود دارد و سوال این است که چه کنترل و نظارتی بر روی نرخ سود سپرده های ارزی از سوی دولت و بانک مرکزی وجود دارد؛  باید امیدوار بود این بار بانک ها دقت کافی را در رعایت ضوابط و قوانین به خرج دهند.

رقابت تنگاتنگ بانک ها برای جذب سرمایه های ارزی مردم

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام