برای شرکت رایگان در وبینار رابگان مکانیزم خلق کسب و کار و ثروت در ایران1400 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 13 اسفند ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «وبینار کسب و کارهای ثروت آفرین»فرصت

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهنتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

دوره دیجیتال مارکتینگ

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

با توجه به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر واگذاری دارایی بانک ها، به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه عملی شدن این بخشنامه ممکن است تاثیر چندانی در عملکرد صندوق ها نداشته باشد اما بر بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

حبیب رضا حدادی، کارشناس بازار سرمایه، در این خصوص اظهار داشت: آنچه از دستورالعمل بانک مرکزی می توان نتیجه گرفت، نحوه سرمایه گذاری بانک ها با توجه به سرمایه پایه و نیز واگذاری داراییهای غیر بانکی آنها می باشد.

حدادی تصریح کرد: با توجه به اینکه صندوق های سرمایه گذاری منابع خود را در بانک ها سرمایه گذاری می کنند، لذا تغییر خاصی در عملکرد صندوق ها نخواهیم داشت، اما واگذاری سرمایه بانک ها و تاثیر آن بر بازار سهام نیازمند تامل و تعقل بیشتری است.

وی که مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امید نیز می باشد در ادامه افزود: هر چه بانک ها دارایی های راکد و یا دیگر دارایی های خود را واگذار  نمایند، باعث اصلاح ساختار مالی آنها شده  و بهبود فعالیت عملیات بانکی و به دنبال آن پایین آمدن نرخ بازار بین بانکی را به همراه خواهد داشت .

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

حدادی این را نیز خاطرنشان شد که این امر رقابت بانک ها را در جذب سپرده با نرخ های بالا کم خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در نتیجه این روند نرخ سود سپرده بانکی پایین آمده و سرمایه گذاران به منظور کسب بازدهی های بالاتر منابع خود را به فعالیت های مولد با بازدهی بالاتر نظیر بازار سرمایه روانه خواهند کرد.

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام