برای شرکت در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری سه شنبه 4 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهنتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

دوره دیجیتال مارکتینگ

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

با توجه به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر واگذاری دارایی بانک ها، به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه عملی شدن این بخشنامه ممکن است تاثیر چندانی در عملکرد صندوق ها نداشته باشد اما بر بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

حبیب رضا حدادی، کارشناس بازار سرمایه، در این خصوص اظهار داشت: آنچه از دستورالعمل بانک مرکزی می توان نتیجه گرفت، نحوه سرمایه گذاری بانک ها با توجه به سرمایه پایه و نیز واگذاری داراییهای غیر بانکی آنها می باشد.

حدادی تصریح کرد: با توجه به اینکه صندوق های سرمایه گذاری منابع خود را در بانک ها سرمایه گذاری می کنند، لذا تغییر خاصی در عملکرد صندوق ها نخواهیم داشت، اما واگذاری سرمایه بانک ها و تاثیر آن بر بازار سهام نیازمند تامل و تعقل بیشتری است.

وی که مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امید نیز می باشد در ادامه افزود: هر چه بانک ها دارایی های راکد و یا دیگر دارایی های خود را واگذار  نمایند، باعث اصلاح ساختار مالی آنها شده  و بهبود فعالیت عملیات بانکی و به دنبال آن پایین آمدن نرخ بازار بین بانکی را به همراه خواهد داشت .

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

حدادی این را نیز خاطرنشان شد که این امر رقابت بانک ها را در جذب سپرده با نرخ های بالا کم خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در نتیجه این روند نرخ سود سپرده بانکی پایین آمده و سرمایه گذاران به منظور کسب بازدهی های بالاتر منابع خود را به فعالیت های مولد با بازدهی بالاتر نظیر بازار سرمایه روانه خواهند کرد.

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام