برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهنتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

دوره دیجیتال مارکتینگ

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

با توجه به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر واگذاری دارایی بانک ها، به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه عملی شدن این بخشنامه ممکن است تاثیر چندانی در عملکرد صندوق ها نداشته باشد اما بر بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

حبیب رضا حدادی، کارشناس بازار سرمایه، در این خصوص اظهار داشت: آنچه از دستورالعمل بانک مرکزی می توان نتیجه گرفت، نحوه سرمایه گذاری بانک ها با توجه به سرمایه پایه و نیز واگذاری داراییهای غیر بانکی آنها می باشد.

حدادی تصریح کرد: با توجه به اینکه صندوق های سرمایه گذاری منابع خود را در بانک ها سرمایه گذاری می کنند، لذا تغییر خاصی در عملکرد صندوق ها نخواهیم داشت، اما واگذاری سرمایه بانک ها و تاثیر آن بر بازار سهام نیازمند تامل و تعقل بیشتری است.

وی که مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امید نیز می باشد در ادامه افزود: هر چه بانک ها دارایی های راکد و یا دیگر دارایی های خود را واگذار  نمایند، باعث اصلاح ساختار مالی آنها شده  و بهبود فعالیت عملیات بانکی و به دنبال آن پایین آمدن نرخ بازار بین بانکی را به همراه خواهد داشت .

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

حدادی این را نیز خاطرنشان شد که این امر رقابت بانک ها را در جذب سپرده با نرخ های بالا کم خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در نتیجه این روند نرخ سود سپرده بانکی پایین آمده و سرمایه گذاران به منظور کسب بازدهی های بالاتر منابع خود را به فعالیت های مولد با بازدهی بالاتر نظیر بازار سرمایه روانه خواهند کرد.

نتیجه واگذاری دارایی بانک ها بر بازار سهام

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام