برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

کارت های بانکی ایران بین المللی می شوند

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهکارت های بانکی ایران بین المللی می شوند

دوره دیجیتال مارکتینگ

کارت های بانکی ایران بین المللی می شوند

برچسب ها: بانک

علی کرمانشاه، معاون فناوری بانک مرکزی جمهوری اسلامی به تازگی اعلام کرد که بعد از بررسی پیشنهادات بسیاری از سوی قدرتمندترین شرکت های بین المللی، کارت های بانکی ایران تا اوایل سال آینده به بازارهای بین المللی متصل می شوند و بر همین اساس، امکان استفاده از کارت های بانکی ایران در خارج از کشور نیز مهیا می گردد.

کرمانشاه در خصوص برنامه بانک مرکزی به منظور استفاده از کارت های ایرانی در دیگر کشورها اعلام کرد: این برنامه در 6 ماه اخیر در دست بررسی بوده است و بزودی سند مطالعاتی و اطلاعاتی آن را منتشر خواهیم کرد. به گزارش ایرنا، وی اعلام کرد در مرحله نخست از شرکت ها خواسته شد اطلاعات خود را برای تصمیم گیری (RFI) ارسال نمایند که تعدادی از بزرگ ترین شرکت های بین المللی طرح های پیشنهادی خود را در این زمینه به بانک مرکزی ارایه دهند.

کارت های بانکی ایران بین المللی می شوند

به ارسال درخواست به منظور جمع آوری اطلاعات RFI گفته می شود.

معاون فناوری بانک مرکزی اظهار داشت: تا 6 ماه آینده کار در مراحل اجرایی قرار خواهد گرفت و لذا امیدواریم از اوایل سال آتی این طرح عملیاتی گردد.

کرمانشاه در ادامه افزود: با اجرا و بهره برداری از این طرح، ایرانی های عزیز قادر خواهند بود در مسافرت های خارجی از کارت های بانکی خود استفاده نمایند. گردشگران و مسافران خارجی در داخل ایران نیز امکان استفاده از کارت های بانکی خود را در شبکه بانکی ایران دارند.

کرمانشاه خاطرنشان شد به علت دور بودن نظام بانکی ایران از استانداردهای بین المللی و مقررات بانکی در سال های اخیر، اتصال به کارت های بین المللی پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید از نظر عملکرد، امنیت و انطباق با استانداردها در سطح بالایی قرار د اشته باشد.

معاون فناوری بانک مرکزی تصریح کرد: در صورت بهره برداری از این طرح، بستر و زیرساختی فراهم می گردد که صادرکنندگان و پذیرندگان کارت های بانکی از آن بهره خواهند برد.

کرمانشاه در خصوص راه اندازی طرح موبایل کارت ها با همکاری شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: زیرساخت های این امر آماده شده و قرار است تا پایان سال عملیاتی گردد.

کارت های بانکی ایران بین المللی می شوند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام