برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اتصال شبکه بانکی ایران به 220 بانک خارجی

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهاتصال شبکه بانکی ایران به 220 بانک خارجی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اتصال شبکه بانکی ایران به 220 بانک خارجی

برچسب ها: بانک

مقامات بانک مرکزی اعلام کرده اند که شبکه بانکی ایران پس از اجرایی شدن توافقات برجام، به ۲۲۰ بانک خارجی متصل شده است و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ حساب بانکی افتتاح و روابط کارگزاری جدیدی برقرار شده است.

به نقل از ایبِنا، مدتی بعد از توافقات هسته ای ایران با ۶ قدرت دنیا، حالا گشایش های برجام در برخی حوزه های اقتصادی در حال انجام است و خودنمایی می کند.

در عین حال، مقامات دولتی و کارشناسان اظهار داشتند مدتی طول می کشد تا آثار برجام در اقتصاد ایران خود را نشان دهد، اما به صورت کلی تصور بر این بود که روند شکل گیری فعالیت های جدید اقتصادی ایران در عرصه بین المللی و اجرای توافقات از سوی طرف های غربی با سرعت مناسب تری صورت بگیرد.

اتصال شبکه بانکی ایران به 220 بانک خارجیبرقراری روابط بانکی و استفاده از شبکه های بین المللی، اتصال به سوئیفت و مهیا شدن امکان ارسال مستقیم حوالجات و صدور ضمانت نامه های بانکی، افزون بر این برقراری روابط کارگزاری، ایجاد شعب بانک های خارجی در ایران و به دنبال آن افتتاح شعب بانک های ایرانی در دیگر کشورها؛ به عنوان موضوعات اولویت دار در پسابرجام مطرح بوده و هست.

طی ماه های اخیر هیئت های مختلفی از کشورهای خارجی و اروپایی ها به منظور مذاکرات اقتصادی و بانکی به ایران سفر کردند و با مسئولان بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور مذاکره داشته اند. با این وجود، تا به امروز افتتاح شعب بانک های خارجی در ایران و بانک های ایرانی در دیگر کشورها اتفاق نیفتاده و فقط مذاکرات آن در جریان است.

با وجود اینکه وزیر امور خارجه کشورمان در سفرها و دیدارهای خارجی خود تلاش کرده تا نگرانی بانکداران خارجی برای فعالیت در ایران را رفع کنند و حتی در این زمینه آمریکایی ها نیز  ابراز داشتند مشکلی وجود ندارد، اما هنوز هم روند شکل گیری مناسبات قوی بانکی ایران با کشورهای خارجی در قاره های مختلف از جمله اروپا بسیار کند است.

اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی طی روزهای اخیر در دیدار با مقامات آلمانی خواستار همکاری های نزدیک تر بانکی با آلمان شد و بیان کرد: تمرکز بانک مرکزی در حال حاضر برقراری روابط کارگزاری و افتتاح شعبه در دیگر کشورها است و بر اساس توافق صورت گرفته با آلمانی ها شعبات بانک های سینا و خاورمیانه در مونیخ آلمان افتتاح خواهند شد.

غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر گسترش مناسبات و همکاری های بانکی ایران با سایر کشورها در پسابرجام اظهار داشت: تا به امروز شبکه بانکی در ۲۲۰ کشور دنیا بیش از ۵۰۰ حساب افتتاح و روابط کارگزاری برقرار کرده است.

افزون بر این ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی نیز در دیداری با مقامات فرانسوی بیان کرد: تاکنون بانک های ایتالیایی، اتریشی و آلمانی روابط خوبی را با ایران آغاز کرده اند و فرانسوی ها نیز باید تلاش بیشتری داشته باشند تا از غافله عقب نمانند. با این حال در حال حاضر ۳ شعبه از بانک های ایرانی مجوز فعالیت در این کشور را کسب کرده اند.

اتصال شبکه بانکی ایران به 220 بانک خارجی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام