برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 9 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


تصویب برجام بورس را مثبت کرد

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهتصویب برجام بورس را مثبت کرد

دوره دیجیتال مارکتینگ

تصویب برجام بورس را مثبت کرد

یک روز پس از تصویب جزییات طرح توافق برجام در مجلس، بورس تهران با مثبت شدن نماگرها و اقبال خریداران برای خرید سهام آغاز کرده است. هر چند که هنوز حجم و ارزش معاملات در این زمان از ساعت معاملات چندان چشمگیر نیست، اما می‌توان انتظار داشت که فعالان بازار به آرامی شاهد سبز شدن تدریجی قیمت‌ها با با تداوم حضور خریداران در بازار روبرو شود. در حال حاضر گروه بانکداری بیشترین تقاضای سهام را در بازار به خود جذب کرده و پس از آن گروه خودرویی و تجهیزاتی در کانون توجه بازار قرار گرفته است.

انتظار می‌رود با افزایش تقاضا و گسترش توده خریداران بازار سهام شاهد رشد نماگرهای خود و جبران بازده از دست رفته در روزهای اخیر باشد. هر چند که فضای بازار سهام همچنان با ابهام های بنیادی صنایع و نیز حضور نوسان گیرهای حرفه‌ای مواجه است، اما انتظار برای پیش خور شدن آثار مثبت توافق هسته ای در اواخر سال جاری می‌تواند از هم اکنون ارزش سهامداری کوتاه مدت و میان مدت را برای صاحبان نقدینگی افزایش دهد. جالب این که نرخ سود بین بانکی نیز در هفته های اخیر کاهش یافته و بنابراین انتظار می‌رود، بورس تهران به تدریج با ورود پول بیشتری از خریداران سهام روبرو شود.

بر اساس این گزارش حمایت از بازار سهام برای پر‌رنگ‌تر شدن اعتماد سرمایه‌گذاران در این بازار با تداوم بازارگردانی سهام از سوی حقوقی‌ها و عدم سوء استفاده از این شرایط با عرضه های بی محابای سهام ضروری است. گزارش‌های دریافتی از تالار شیشه ای بورس تهران نیز از اقبال حقوقی ها برای جمع آوری سهام حکایت دارد هر چند که حجم آن چندان قابل اتکا نیست.

انتظار می‌رود با مشخص شدن بسته خروج از رکود دولت در روزهای آینده و وقوع اتفاق های مثبت دیگردر بازار ، بازار سهام جذابیت دوباره ای را برای سرمایه گذارانی که تا کنون منابع خود را نقد نگاه داشته اند ایجاد کند. هم اینک شاخص کل بورس تهران با ۶۳ واحدی رشد در حالی به رقم ۶۱ هزار و ۳۱۹ واحد رسیده که اغلب معامله گران ترجیح می دهند، با عرضه سهام در بازار دوم اقدام به خرید سهام شرکت‌های بزرگ در بازار اول کنند.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام