برای شرکت رایگان در همایش ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 اسفند : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

تداوم رشد بازار سرمایه

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهتداوم رشد بازار سرمایه

دوره دیجیتال مارکتینگ

تداوم رشد بازار سرمایه

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته با ثبت رشد 114واحدی معادل 16/0 درصد توانست به مرز 72هزار واحد نزدیک شود.

در بازار دیروز شاخص به رقم 71هزار و 930واحد رسید تا اندکی از نگرانی‌های افت پیوسته دو هفته گذشته دور شود.

 

در بازار دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که همچنان جریان کلی معاملات در اختیار شرکت‌های کوچک بود که دیروز در میان شرکت‌های کوچک این شرکت‌های دارویی بودند که سهم بیشتری را به خود اختصاص دادند.

در همین حال دیروز معامله‌گران نیم نگاهی نیز به تحولات هسته‌ای داشتند جایی که مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که ایران و 6 قدرت جهانی فاصله زیادی با یکدیگر درباره برنامه هسته‌ای دارند اما امکان کاهش اختلافات وجود دارد.

در همین حال در داخل، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به تشریح آخرین تحولات در زمینه مذاکرات هسته‌ای پرداخت.

وی گفت: ما در پایان 6 ماه دوره توافق ژنو که قرار بود به یک توافق جامع برسیم موفق نشدیم به‌رغم اینکه ۱۸ روز در وین تمام تلاش‌های خود را انجام دادیم و منجر به تمدید ۴ ماهه مذاکرات شد.

عراقچی نگارش متن توافقنامه را کاری شکلی خواند که زمانی صورت می‌گیرد که درباره همه موضوعات توافق سیاسی صورت گرفته باشد.

در بازار دیروز در تحولات اقتصادی، علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد، در حاشیه مراسم تبیین سند راهبردی وزارت اقتصاد با حضور در جمع خبرنگاران درباره علت نوسانات بازار ارز طی روزهای اخیر، اظهار کرد: نوسان دربازار ارز طبیعی، عادی وروزمره است.

وی با بیان اینکه نوسان در بازار ارز در برخی مواقع منشأ خارجی داشته یا ناشی از نوسانات گذرا است، به مردم اطمینان داد که مانند یک سال گذشته تغییر و تحول جدی در بازار ارز نخواهیم داشت.

وزیر اقتصاد همچنین درباره سند راهبردی وزارت اقتصاد سخنانی را گفت و افزود: در برنامه‌ای که برای وزارت اقتصاد تنظیم شده و به دستگاه‌ها و نهادهای تابعه ارائه شده، تصمیم بر این است که بتوانیم به یک فهم مشترک و تصمیم عمومی نسبت به برنامه برسیم.

در تحولات دیگر اقتصادی، معاون اول رئیس‌جمهور از تجهیز ۲۸۰ هزار میلیارد تومانی منابع سیستم بانکی برای حمایت از تولید خبر داد.

در گروه معدنی روند نگران‌کننده افت قیمت سنگ‌آهن همچنان ادامه دارد، به‌طوری‌که در هفته گذشته شاخص قیمت سنگ‌آهن وارداتی 62 درصد در مقایسه با هفته قبل پنج واحد کاهش داشته است؛ شاخص قیمت سنگ‌آهن وارداتی 62 درصد در ماه آگوست به 83 دلار رسید.

همچنین شاخص قیمت سنگ‌آهن وارداتی 58 درصد، با 4 واحد کاهش در مقایسه با هفته ماقبل خود، به 72 دلار رسید.

شاخص سنگ‌آهن ژینوا، موجودی 33 بندر اصلی با 300هزار تن کاهش به 109 میلیون و 60 هزار تن در مقایسه با هفته گذشته رسید.

در گروه خودرویی دیروز آمار اولیه حکایت از جهش تولید خودرو در ایران خودرو بود به گونه‌ای که آمار حکایت از آن دارد که ایران خودرو موفق به تولید 240 هزار دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تا نیمه اول شهریور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 124 درصدی را شاهد بودیم. همین امر موجب شده تحلیلگران به ثبت رکورد تولید 300هزار دستگاه خودرو تا پایان دوره 6 ماهه بسیار خوش بین باشند. در گروه خودرویی دیروز مدیر ارتباطات شرکت سایپا دیزل درخصوص تجمع تعدادی از خریداران کامیون از شرکت سایپا دیزل گفت: این موضوع مربوط به مشتریان کامیون‌های دانگ فنگ T300 و D300 است که طی سال‌های گذشته نیز مطرح بوده اما از سوی مراجع عالی تعزیرات حکومتی آرای برائت برای این شرکت صادر شده است.

در مجموع بازار دیروز بازاری مثبت اما شکننده بود که در آن ارزش معاملات در بورس به 121میلیارد تومان و در فرابورس به 80میلیارد تومان بالغ شد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام