برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 30 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

تحلیل و پیش بینی بازار فردا دهم شهریور

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهتحلیل و پیش بینی بازار فردا دهم شهریور

دوره دیجیتال مارکتینگ

تحلیل و پیش بینی بازار فردا دهم شهریور

برچسب ها: بورس

شاخص بورس اوراق بهادار امروز نیز با کاهش 162.8 واحدی به عدد 72,778 واحد رسید. نمادهای فارس،وبصادر و وغدیر بیشترین تاثیر منفی و در مقابل تاپیکو و خودرو بیشتین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

خبر تحریم چند شرکت و شخصیت ایرانی باعث منفی شدن بازار در روز گذشته شده بود و بازار امروز در همان ساعات اولیه بدنبال جبران آن از طریق تاثیر بر گروه خودرو بوده است ولی پس از یک ساعت ابتدایی مجددا شاهد برگشت رو به عقب شاخص بودیم. در واقع بازار به لحاظ نقدینگی توان لازم برای رشد را ندارد.

 

توجه سرمایه گذاران به اخبار منفی در بازار ما به شدت زیاد هست، هر چند برخی از این خبرها تکراری شده و یا اثر آنها خنثی می باشد اما سهامدارن بدون توجه به تحلیل تاثیر خبر روی بازار وضعیت بنیادی سهم اقدام به فروش می کنند. بازار ما زمانی که روندی را میگیرد سخت برمی گردد همانگونه که در بازار مثبت هم اخبار منفی نتوانست جلوی رشد را بگیرد در بازار منفی هم اخبار مثبت نمی تواند به راحتی باعث برگشت روند شود. در روند نزولی اخبار منفی زیان را تایید می کنند و به آن وزن بالایی می دهند و باعث خروج سهامداران می شوند.

بیشترین توجه دولت به بازار سرمایه و بورس در حال حاضر توجه به کارکرد تامین مالی آن است و زیاد لزومی به حمایت آن نمی بیند. هر چند برای جلب نقدینگی به این بازار باید به جذابیت بیشتر این بازار کمک کند و از طریق ابزارهایی نظیر کاهش نرخ سود بانکی ، معافیت های مالیاتی و مشوق های دیگر به این مهم دست یابد.

در مجموع هر عاملی که باعث رشد بخش واقعی اقتصاد و رونق اقتصادی شود باعث انتقال این رشد به بخش مالی اقتصاد و بازار سرمایه خواهد شد.در حال حاضر نیز دولت برنامه هایی به این منظور در لایحه خروج از رکود اقتصادی منظور نموده ولی باید توجه نمود که برنامه ها به صورت تدریجی و ملایم اجرا و اثرات آن در بلندمدت مشخص می شود.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام