برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


بازار سکه و ارز تحت تاثیر سیاست

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهبازار سکه و ارز تحت تاثیر سیاست

دوره دیجیتال مارکتینگ

بازار سکه و ارز تحت تاثیر سیاست

بازار سکه و ارز پس از رشد اندک روز دوشنبه دیروز راه رفته را بازگشت تا عوامل سیاسی بازیگر اصلی بازار باشند.

روز دوشنبه با قوت گرفتن احتمال توافق هسته ای ایران و کشورهای غربی و کاهش تحریم ها، پیش بینی بهبود وضعیت اقتصادی باعث شد تا بازار سکه و ارز با ریزش روز خود را به پایان ببرد.

هر سکه امامی روز گذشته با ثبت نزول حدود منفی سه درصدی با عقب نشینی 25 هزار تومانی در ایستگاه 965 هزار تومانی قرار گرفت.سکه امامی از آغاز هفته تا کنون در محدوده 960 هزار تا 990 هزار تومانی نوسان کرد.

 

طی چند روز گذشته، بازار گاه با قوت گرفتن اظهار نظرات در مورد صحبت های رییس کل بانک مرکزی و رشد قیمت دلار یا حفظ قیمت های فعلی روند صعودی می گرفت و روز بعد از آن با رسیدن خبرهای مثبت سیاسی وارد روند نزولی می شد.

این میان اظهارات جان کری، وزیر امور خارجه امریکا مبنی برآنکه امکان حاصل شدن توافق با ایران بر سر مسائل هسته ای طی 3 تا 6 ماه آینده وجود دارد، باعث شد تا جو خوش بینی ها بار دیگر بر بازار حاکم شود تا دلار که چند روزی بود مدار 2900 تومانی را ترک کرده بود، روز گذشته در مرز سه هزار تومانی قرار بگیرد.

در بازار آتی نیز با توجه به نوسان های کاهشی بازار سررسیدها با کاهش نرخ ها بسته شدند به طوری که فاصله میان سررسیدها همچنان کمتر از 20 هزار تومان پیگیری می شود و پیش بینی معامله گران از قیمت سکه سررسید دی ماه به یک میلیون و 28 هزار تومان رسید.

همچنین با توجه به کاهش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر از روز چهارشنبه مورخ 92.7.10 پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه هر قرارداد برابر با مبلغ سه میلیون و سیصد هزار تومان تعیین می گردد.

با این حال نگرانی ها از ورشکستگی دولت آمریکا و همچنین اظهار نظر کارشناسان از وضعیت نه چندان مناسب نرخ بیکاری منطقه یورو علی رغم بهبود وضعیت اقتصادی حاصل شده، موجب گردید تا معامله گران همچنان به آینده اونس جهانی امیدوار باشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز دوشنبه با افزایش نگرانی ها از ورشکستگی دولت آمریکا سرمایه گذاران به سوی بازار طلا جذب شدند تا علی رغم پیش بینی ها از زمان توقف محرک های مالی فدرال رزرو اونس جهانی بارشد قیمت ها روبرو شود.

تنش های سیاسی در خاورمیانه و آمار اقتصادی نه چندان مثبت آمریکا باعث شده بود تا از ماه جولای تا سپتامبر اونس رشد 9 درصدی را ثبت کند. بطوریکه پس از آخرین مذاکرات انجام شده میان جمهوری خواهان و دموکرات ها با مشخص شدن وضعیت بدهی امریکا طی روزهای آینده نگرانی ها از احتمال ورشکستگی دولت این کشور را افزایش داده است.

به همین نحو شرایط حساس اقتصادی آمریکا بار دیگر طلا را به مأمن امن سرمایه گذاری تبدیل کرده، به طوری که روز دوشنبه طلای جهانی با افزایش 0.2 درصدی به 1337 دلار و 84 سنت رسید.

در سوی دیگر، بانک مرکزی چین نیز به دنبال افزایش تعداد مراکز واردات و صادرات طلا است تا محدودیت های اعمال شده در این امر را تسهیل کند.

بنابر اعلام انجمن جهانی طلا، چین دومین کشور بزرگ مصرف کننده طلا پس از هند با مصرف بیش از 817.5 تن در سال 2012 محسوب شود.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام