در فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهدر فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

دوره دیجیتال مارکتینگ

در فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

علی صحرایی اعلام کرد: البته بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، به نیازهای خدماتی همانند تهیه ارز دانشجویی و مسافرتی در مراحل بعدی راه اندازی بورس ارز پاسخ داده می‌شود.

وی در گفت‌و‌گو با ایرنا با اشاره به تشکیل کمیته‌ای متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسوولان برای ساماندهی بازار ارز، اظهار داشت: بورس ارز می‌تواند بازار معاملات ارز را ساماندهی کند.

معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: با راه اندازی بورس ارز، تقاضا کنندگان واقعی با توجه به مکانیزم‌های پیش بینی شده تقاضای خود را ارایه و دارندگان ارز از جمله صادرکنندگان می‌توانند ارز خود را در این بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه، بورس ارز، بازار سامان یافته‌ای است که پیش بینی می‌شود تغییرات نرخ ارز را کنترل و ساماندهی کند، اظهار داشت: قیمت ارز در این بازار از طریق عرضه و تقاضا تعیین شده و به تقاضاهای واقعی پاسخ داده می‌شود.

وی ادامه داد: منظور از تقاضای واقعی این است که واردکنندگانی که مجوز عرضه ارز را از سازمان توسعه و تجارت دریافت کرده‌اند، می‌توانند در این بازار ارز را خریداری کنند.

یادآور می‌شود؛ راه‌اندازی بورس ارز به عنوان اولویت تثبیت شده سیاست‌های ارزی دولت معرفی شده و ساز و کارهای آن تهیه و در شورای عالی بورس تدوین شده است.

از آنجایی که مسوولان زمان اجرایی شدن بورس ارز را پس از عید فطر اعلام کرده بودند، شمارش معکوس برای راه‌اندازی این بورس آغاز شده است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام