برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

در فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهدر فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

دوره دیجیتال مارکتینگ

در فاز اول، بورس ارز فقط برای حقوقی ها

علی صحرایی اعلام کرد: البته بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، به نیازهای خدماتی همانند تهیه ارز دانشجویی و مسافرتی در مراحل بعدی راه اندازی بورس ارز پاسخ داده می‌شود.

وی در گفت‌و‌گو با ایرنا با اشاره به تشکیل کمیته‌ای متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسوولان برای ساماندهی بازار ارز، اظهار داشت: بورس ارز می‌تواند بازار معاملات ارز را ساماندهی کند.

معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: با راه اندازی بورس ارز، تقاضا کنندگان واقعی با توجه به مکانیزم‌های پیش بینی شده تقاضای خود را ارایه و دارندگان ارز از جمله صادرکنندگان می‌توانند ارز خود را در این بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه، بورس ارز، بازار سامان یافته‌ای است که پیش بینی می‌شود تغییرات نرخ ارز را کنترل و ساماندهی کند، اظهار داشت: قیمت ارز در این بازار از طریق عرضه و تقاضا تعیین شده و به تقاضاهای واقعی پاسخ داده می‌شود.

وی ادامه داد: منظور از تقاضای واقعی این است که واردکنندگانی که مجوز عرضه ارز را از سازمان توسعه و تجارت دریافت کرده‌اند، می‌توانند در این بازار ارز را خریداری کنند.

یادآور می‌شود؛ راه‌اندازی بورس ارز به عنوان اولویت تثبیت شده سیاست‌های ارزی دولت معرفی شده و ساز و کارهای آن تهیه و در شورای عالی بورس تدوین شده است.

از آنجایی که مسوولان زمان اجرایی شدن بورس ارز را پس از عید فطر اعلام کرده بودند، شمارش معکوس برای راه‌اندازی این بورس آغاز شده است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام