برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


اخبار مدیران - صفحه 7

اخبار مدیران

دوره دیجیتال مارکتینگ

اخبار مدیران

سنجاق: چرا از کناف استفاده کنیم؟

دلایل منطقی و متفاوتی برای نصب سقف کاذب وجود دارد. سقف کاذب در ساختمان‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شود. کناف گزینه‌ای دائمی برای پوشش سقف محسوب نمی‌شود و می‌توان به راحتی آن را جدا کرد. کناف معمولاً زیبایی خاصی به سقف می‌بخشد و این یکی از دلایل استفاده از کناف محسوب می‌شود. هرچند علاوه بر زیبایی بخشی به سقف، دلایل مختلف دیگری نیز برای استفاده از کناف مطرح می‌شود. به عنوان مثال، سیم‌های برق رد شده در سقف را می‌پوشاند ظاهری یکدست به سقف می‌بخشد. این پنل‌ها به راحتی در سقف نصب می‌شوند و اگر بخواهید آن‌ها را تعمیر کنید، می‌توانید آن‌ها را از سقف جدا کنید. اگر روی سقف اثری از نشتی آب باشد، می‌تواند اثر نشتی را با نصب کناف بپوشانید. یکی دیگر از نکات مثبت نصب کناف این است که پانل‌ها را می‌توانید مستقل از هم نصب کنید.

ادامه مطلب...

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

این روزها شاهد تقلیدکورکورانه سازمان‌ها در صنایع مختلف هستیم که یکی از دلایل آن ناتوانی فکری سازمان‌ها نسبت به شناخت رقبا و مصرف‌کننده است. این ناتوانی فکری که نشأت گرفته از جذب مدیران ناتوان و همچنین عدم استفاده از سرمایه فکری به منظور خلق و افزایش ارزش سازمانی است. مدیران ناتوان به منظور بقای سازمان دست به سیاست‌هایی چون تقلید محصولات و سیاست‌های فروش از رهبران بازار می‌کنند که این تقلید در صنعت قطعات خودرو  بسیار رایج بوده است. صنعتی که در صورت عدم رعایت اصول مهندسی خسارت‌های جبران ناپذیری دارد.


تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

در طول چند سال گذشته، ایران شاهد تغییر و تحولات بسیار در صنعت خودرو و قطعات مصرفی خودرو بوده است. یکی از این تغییرات که بسیار مشهود و با اهمیت می‌باشد؛ پدیده جهان بدون مرز (دهکده جهانی) است که همواره مورد توجه کارشناسان و صاحب نظران می‌باشد. گواه روشن این مسأله، تغییر محل تولید کارخانه‌های خودرو سازی و قطعه سازی است که در زمان گذشته اروپای غربی و آمریکای جنوبی و ژاپن مهد تولید خودرو وقطعات خودرو بودند، در حالی که در طول چند سال اخیر برندهای بزرگ به کشورهای آسیایی منتقل شدند. در این میان شرکت‌های قطعه سازی نیز نسبت به گذشته تغییرات حائز اهمیتی را در استراتژی‌ها و محصولات خود داشته‌اند و با توجه به کیفیت‌ و تنوع محصولات خود چه در بازارهای داخلی و خارجی نقش بسزایی در این میان داشته‌اند. اما آنچه که این سازمان‌های به سمت ثبات پایداری می‌برد توانمندی فکری این سازمان‌ها است. توانمندی فکری، منبع نهفته‌ای است که سازمان‌ها و برندهای توسعه یافته از آن به صورت بهینه استفاده می‌کنند و در این بازار رقابتی به عنوان رهبر در صنعت خود می‌پردازند. در کنار سازمان‌های توسعه یافته، شرکت‌هایی هستند که با تقلید از رهبران بازار برای بقا تلاش می‌کنند که همه ما می‌دانیم تقلید، اثبات بر ناتوانی فکری آنها است.

صنعت خودرو و قطعات جانبی آن، از آن دسته صنایعی است که به صورت مستقیم بر سلامتی مصرف کنندگان اثر می‌گذارد و در صورت رعایت نکردن اصول مهندسی خطرات جبران ناپذیری برای مصرف کننده دارد. تنوع اتومبیل و گستردگی قطعات در این صنعت، همواره چالش‌هایی را در بازار لوازم یدکی خودرو را به وجود آورده است. یکی از آنها که مهمترین مشکل این صنعت نیز به حساب می‌آید؛ افزایش تعداد برندهای متفرقه و بی کیفیت با بسته بندی های متفاوت و چه بسا مشابه از دیگر برندهای بزرگ است.

از دیگر عوامل جذاب صنعت لوازم و قطعات یدکی تقلبی و نامرغوب قیمت های نامتعارف و پایین آنها در بازار است. متاسفانه برخی از مصرف کنندگان به دلیل عدم آگاهی ترجیح می‌دهند قطعات یدکی ارزان ‌قیمت خریداری کنند فارغ از اینکه ممکن است با انجام این کار با جان و مال خود بازی کنند. این امر به نوبه خود منجر به افزایش میزان قطعات تقلبی و نامرغوب در بازار می گردد. متقلبین فرصت طلب بدون در نظر گرفتن ایمنی مصرف کنندگان از شرایط بازار و تقاضای مشتریان برای خرید قطعات ارزان تر سواستفاده می کنند وسودهای کلانی را از این راه کسب می کنند. از طرفی مصرف  قطعات یدکی خودرو  که بی کیفیت و غیر استاندارد است برای مصرف کننده هزینه های گزافی را چه در کوتاه مدت و  چه بلند مدت برای آنها به همراه دارد.

طبق بررسی‌ها و مطالعات انجام شده  استفاده از قطعات غیر مجاز و نامرغوب خودرو هرسال سبب وقوع حدود 36.000 مورد مرگ و 1.6 میلیون فقره تصادف می شود. از آنجا که محصولات تقلبی معمولا بدون رعایت الزامات توسعه، تولید و انتخاب مواد OEM  ساخته می شوند، عمدتاً استانداردهای مرتبط را برآورده نمی کنند. نتیجه این روند، تحمیل خرابی و خسارت بدون امکان مطالبه ضمانت قانونی با غرامت در بیشتر موارد است.

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

حال نگاهی همه جانبه و مختصربه دیگر معایب تولید قطعات بی کیفیت و تقلیدی بپردازیم:

تأثیر بر مشتری:

احتمال بروز مخاطرات سالمت و وقوع تصادف افزایش می یابد

خطرهای زیان بار زیست محیطی گسترش می یابد

دیگر قطعات خودرو در معرض فرسایش قرار می گیرند

تاثیر بر توزیع‌کننده

مطالبات مربوط به ضمانت قانونی

جریمه و حبس

سرکوب و ناکارآمدی به خاطر قیمت شکنی در بازار

تاثیر بر کلیت اقتصاد

تاثیر منفی زیست محیطی

کاهش درآمدهای مالیاتی و تامین اجتماعی

تاثیر منفی بر توان نوآوری

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

با این همه به نظر می رسد که صنعت قطعات یدکی خودرو از نگاه اداره استاندارد مغفول مانده است و به همین سبب مصرف کنندگان به دلیل خرید قطعه و نصب آن در خودرو متحمل پرداخت خسارت زیادی می شوند. بسیاری از این قطعات بی کیفیت بی نام و نشان نیز به گفته فعالان این حوزه جنس درجه چندم چینی و حتی یکسری از آنها که هیچ نام و نشان تولید کننده ای بر روی آن درج نشده است بدون هیچ گونه ساختار و نظارت مهندسی در کوچه پس کوچه های این شهر تولید می شوند.

از بین 2 میلگرد میانه و میلگرد بناب، کدام را انتخاب می‌کنید؟

مقایسه 2 میلگرد بناب و میلگرد میانه با 5 فاکتور کلیدی

استان آذربایجان شرقی به نوعی مهد تولید میلگرد در کشور ما محسوب می‌شود. تعداد کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد با کیفیت در این استان کم نیست. کارخانه‌هایی که بازار محصولات آن‌ها تنها به منطقه شمال غرب و کل ایران محدود نشده و محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید میلگرد از کارخانه‌های استان آذربایجان شرقی را دارند، کمی سردرگم شوند.

در این مقاله میلگرد 2 کارخانه از این استان یعنی کارخانه‌های ظفر بناب و فولاد میانه تبریز، با یکدیگر مقایسه شده است. قیمت میلگرد این 2 کارخانه و سایر کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد را می‌توانید در سایت آسرون (https://www.asroon.ir) ببینید.

ادامه مطلب...

حضور آسرون در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

بنا به گزارش (https://ic2021.iranconfair.ir) : بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان از 22 تا 25 شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه کالاهایی عرضه می‌شود که به نحوی با صنعت ساختمان ارتباط دارد. پس اگر از فعالان و علاقه‌مندان این حوزه هستید و قصد دارید تا تأمین‌کنندگان جدیدی برای پروژه‌های خود پیدا کنید یا قصد کسب اطلاعات به‌روز در مورد این حوزه را دارید، این نمایشگاه را از دست ندهید. آسرون نیز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان آهن و فولاد در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

ادامه مطلب...

آموزش تعمیرات دستگاه های خشک کن هوشمند

خرابی دستگاه های خشک کن ممکن است موجب بروز بسیاری از مشکلات برای تولید کنندگان شود

به همین دلیل شرکت تام صنعت تمامی آموزش تعمیرات دستگاه های خشک کن هوشمند را به طور کاملا برای تولید کنندگان و استفاده کنندگان دستگاه خشک کن انجام می دهد.

ادامه مطلب...

فولاد گالوانیزه چیست؟

فولاد گالوانیزه یک آلیاژ فلز است. این از آهن و کربن ساخته شده است و سایر عناصر برای بهینه سازی توانایی آن در مقاومت در برابر استرس اضافه شده است. این ماده قادر است در برابر خوردگی و حملات شیمیایی مقاومت کند.

ادامه مطلب...

بهترین ترانسمیتر فشار برای اندازه گیری فشار در پلنت های صنعتی

فشار یکی از مقوله های پرمصرف اندازه گیری در پلنت های صنعتی است. امروزه با استفاده از کمیت فشار بسیاری از مشخصه ها را می توان اندازه گیری کرد. ترانسمیتر فشار نقش اساسی در اندازه گیری در اتوماسیون صنعتی دارد و از تکنولوژی هایی در طراحی آن استفاده می شود که می توان گفت بالاترین سرعت عمل را به سیستم کنترل می بخشد.

ادامه مطلب...

بازار بورس چیست؟

شاید برای شما نیز این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که بورس یعنی چه؟، زمانی که تعدادی از تجار اروپایی از فعالیت های خود ضرر کردند راه حلی برای این مشکل پیدا کردند که ایجاد بورس بود تا بتوانند، آن  ضرر را به حداقل برسانند یا جلوی آن را بگیرند. در نهایت نتیجه گرفتند که تعداد دیگری از تجار را به تجارت خود اضافه کنند و شریک شوند تا به این صورت بتوانند زیان یا سود حاصل را با آنها تقیسم کنند. این حرکت موفق آمیز بود چون که به تدریج هر تاجری سعی خود را به کار می‌گرفت تا تا فعالیت های تجاری خود را با این روش ادامه دار کنند، همچنین این روش برای کسانی که  تجارت های بزرگ را در پیش می‌گرفتند بسیار مطلوب تر بود. به مرور زمان این حرکت تجار قانونمند شد، وبه تشکیل شرکت های سهامی تبدیل شد، اولین شرکت تشکیل شده سهامی، در کشور روسیه ودر سال 1353 تاسیس شده، و تصمیم گرفته شد کالاهایی را بدون دور زدن آفریقا  از شمال اروپا به  چین و شرق آسیا ببرند، احتمال این که در این کار ضرر بیشتر از سود باشد  نیز بود.

ادامه مطلب...

چگونه میتوان تجهیزات ایمنی مناسب برای محل کار انتخاب کرد

کارگران و مهندسان روزانه با خطرات زیادی روبرو می شوند و این چالشی دائمی برای حفظ امنیت آنها است. استفاده از فناوری جدید مطمئناً برای کاهش صدمات بسیار مهم است ، اما چگونه می توان همه چیز را در نظر گرفت ، برنامه ایمنی را اجرا کرد و آن برنامه را در میان تغییرات مداوم تطبیق داد؟ اولین قدم درک بهتر تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و چگونگی انطباق آنها با محیط کار است.

ادامه مطلب...

زیر و بم خرید خانه با وام‌

خرید خانه این روزها برای هر خانواده‌ای یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود. موفقیتی که هم برای خانواده مزیت‌هایی چون پس‌انداز کردن پول را به جای پرداخت اجاره‌بهای منزل در پی دارد و هم گذشته از مزایای مالی، آرامش را به ارمغان می‌آورد. اما خوب خرید خانه به همان اندازه که شیرین و مهم است؛ به همان اندازه هم سختی و دردسر دارد. برای مثال یک زوج جوان و یا حتی یک خانواده دارای دو فرزند و بیشتر نمی‌توانند صرفا با پس‌انداز حقوقشان خانه‌ای را خریداری کنند. آن‌ها باید به سراغ بانک‌ها بروند تا با اخذ وام بلکه موفق به خرید آپارتمانی شوند. برای آشنایی بیشتر و بررسی قیمت‌ها و مقایسه با بودجه شخصی و سپس ارزیابی مبلغ وام بانکی، مراجعه به بخش خرید و فروش خانه در دیوار تهران کمک بزرگی است.

ادامه مطلب...

صفحه 7 از 439

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام