اخبار مدیران - صفحه 428

اخبار مدیران

دوره دیجیتال مارکتینگ

اخبار مدیران

احداث شهرک صنعتی مرزی با عراق

دولت در راستاي گسترش روابط اقتصادي و تجاري با كشورهاي همسايه و همكاري‌هاي دو جانبه با ايجاد شهرك‌هاي صنعتي مرزي مهران و شلمچه در مناطق مرزي استان‌هاي ايلام و خوزستان به صورت مشترك با كشور عراق، موافقت كرد.

ادامه مطلب...

اجرای بزرگترین طرح توسعه MC Donald در چین

مك دونالد برای اجرای بزرگترین طرح توسعه خود در چین برنامه‌ریزی كرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی روبرو شدن با چالش‌هایی از سوی رقبا و همچنین افزایش بهای مواد غذایی و نرخ تورم، غول صنایع غذایی جهان تصمیم گرفته تا بزرگترین پروژه توسعه فعالیت‌هایش را در چین به اجرا درآورد.مك دونالد قصد دارد میزان سرمایه‌گذاری‌های خود را در چین در سال آینده میلادی نسبت به امسال تا 40 درصد افزایش دهد.

ادامه مطلب...

افزایش دوبرابری تسهیلات بنگاه های زودبازده

وزیر كار و امور اجتماعی از مصوبه‌ای در شورای عالی اشتغال خبر داد كه براساس آن تسهیلات بنگاه‌های زودبازده از 10 میلیارد به 20 میلیارد ریال افزایش مییابد.‌‌

عبدالرضا شیخ الاسلامی در جمع خبرنگاران گفت: اقدام یاد شده در جهت توسعه طرح بنگاه‌های كوچك زودبازده و افزایش كارآیی تسهیلات پرداختی به آنها است. ادامه مطلب...

تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه به 7/9 درصد رسید

پس از یک رقمی شدن نرخ تورم در اردیبهشت ماه امسال، این نرخ در پایان آبان ماه به 7/9 درصد افزایش يافت و در آستانه دو رقمی شدن قرار گرفت.

رییس کل بانک مرکزی در اين خصوص گفت: نرخ تورم از 2/9 درصد در مهر به 7/9 درصد در آبان‌ماه رسید. ادامه مطلب...

برندگان جشنواره تبلیغاتی بین المللی اپیکا در سال 2010 اعلام شدند

جشنواره تبلیغاتی بین المللی اپیکا هر ساله به منظور ارتقا و افزایش کیفیت و سطح خلاقیت در تبلیغات برگزار می شود و از این حیث یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین جشنواره اپیکاجشنواره های مربوط به خلاقیت در تبلیغات تجاری به حساب می آید.


برندگان جوایز جشنواره Epica 2010 چند روز پیش اعلام شد. برخی از نتایج این جشنواره به شرح زیر است :

 

 

ادامه مطلب...

987 هزار دستگاه خودرو طی 8 ماهه نخست سال 89

اداره اطلاع رسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دیروز آمار تولید خودرو طی هشت ماه گذشته را منتشر کرد.

براساس آمار مذکور تولید انواع خودرو در کشور تا پایان آبان، 19درصد نسبت به سال قبل رشد کرده است.شرکت‌های خودروساز در این مدت در مجموع 986 هزار و 945 دستگاه خودرو تولید کرده اند.اما دو شرکت بزرگ خودروساز کشورمان یعنی ایران خودرو و سایپا در هشت ماه گذشته تا حدودی نزدیک به هم تولید داشته‌اند. به طوری که در این مدت در گروه صنعتی ایران‌خودرو 488 هزار و 767 دستگاه انواع سواری و وانت تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل 21 درصد داشته است. در گروه خودروسازی سایپا نیز تولید انواع سواری و وانت 485 هزار و 846 دستگاه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 16‌درصدی داشته است. مجموع تولید سواری و وانت تا پایان آبان امسال 974 هزار و 613 دستگاه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 19 درصد رشد داشته و سهم سایپا و ایران خودرو هر کدام 50 درصد است. همچنین در بخش خودروهای تجاری، شرکت ایران خودرو دیزل در همین مدت 6 هزار و 812 دستگاه خودرو تولید کرده که 89 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد كرده است. از سوی دیگر در شرکت‌های سایپا دیزل و زامیاد (از شرکت‌های عضو گروه خودروسازی سایپا) 5 هزار و 520 دستگاه انواع خودرو تجاری تولید شده که 124 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. مجموع تولید انواع خودروهای تجاری تا پایان آبان امسال برابر با 12 هزار و 332 دستگاه بوده است که 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. سهم گروه سایپا 45 درصد و سهم گروه ایران خودرو 55 درصد است.

تاسیس 276 شرکت ایرانی در ترکیه طی 10 ماه

طی 10 ماه اول سال‌جاری میلادی 276 شركت با مشاركت سرمایه‌گذاران ایرانی در ترکیه تاسیس شد. تازه‌ترین آمار روزنامه «شناسنامه تجاری» تركیه كه توسط اتحادیه اتاق‌ها و بورس‌های این كشور منتشر می‌شود، نشان می‌دهد در ماه اكتبر سال‌جاری میلادی تعداد تاسیس شركت در تركیه نسبت به ماه قبل از آن 16/11 درصد و در 10 ماه اول سال جاری میلادی 3/18 درصد افزایش داشته است. ادامه مطلب...

روایت خارجی از رشد اقتصادی ایران

اگرچه آمار رشد اقتصادی ایران به صورت رسمی از سوی بانك مركزی اعلام نشده است، اما تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول كه آمار اعلامی آن از ذخایر ارزی ایران، مورد استناد رییس‌كل بانك مركزی قرار گرفت، رشد اقتصادی كشورهای منطقه خاورمیانه و آسیای مركزی را اعلام كرده و مورد بررسی قرار داده است؛ گزارش مفصل IMF حاكی از آن است كه رشد اقتصادی ایران در سال 2008 میلادی (1387) افت محسوسی یافته است؛ البته در همین سال، عمده كشورهای جهان كاهش رشد را تجربه كرده‌اند.

ادامه مطلب...

واحدهاي توليدي بدهكار به‌ بانك‌ها هم تسهيلات مي‌گيرند

رئیس ستاد تحول صنایع و معادن اعلام كرد: بدهكاران بانكی هم می‌توانند از تسهیلات ویژه «خط اعتباری هزینه انرژی صنایع» در طرح هدفمندی یارانه‌ها برخوردار شوند.

به گزارش پول‌نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین افزود: وجود معوقه‌های بانكی برای استفاده از تسهیلات این طرح بی‌تاثیر هستند‌ چرا كه این تسهیلات از محل وجوه اداره شده بخش صنعت پرداخت می‌شود و واحدهای انرژی‌بر دارای معوقه‌های بانكی هم می‌توانند از این تسهیلات با كارمزد 3 درصد برخوردار شوند. ادامه مطلب...

ششمين دوره جشنواره قهرمانان صنعت

برترین واحدهای پیشرو در اقتصاد ایران، كارآفرینان برتر كشور در بخش صنعت و اقتصاد، و قهرمان قهرمانان صنعت ایران در این جشنواره انتخاب و معرفی خواهند شد.

ششمین جشنواره قهرمانان صنعت جمهوری اسلامی ایران اول آذرماه سال جاری در مركز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

صفحه 428 از 430

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام