برای شرکت در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری سه شنبه 4 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


اخبار مدیران

اخبار مدیران

دوره دیجیتال مارکتینگ

اخبار مدیران

کاربردهای نشاسته در زندگی روزمره و صنعت

نشاسته نوعی فرآورده‌ است که معمولا آن را از گیاهان سبز، دانه‌ها یا ساقه‌ها به دست ‌آورده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده، در انواع مختلفی تولید می شود که هر یک ویژگی های متفاوتی با هم دارند. در همین راستا، در این مطلب قصد داریم تا شما را با خواص نشاسته و در مورد رایج ترین کاربردهای آن در صنایع مختلف و زندگی روزمره آشنا کنیم.

ادامه مطلب...

بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت

ساختمان های صنعتی معمولا فضای بزرگ و یکپارچه ای دارد که تنظیم دمای آن نیاز به تجهیزات خاصی دارد. مهم ترین ملاک برای انتخاب بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت، عملکرد دو منظوره آن خواهد بود. توجه داشته باشید که جدید بودن دستگاه ها، صرفا نشان دهنده کارایی بهینه آن نخواهد بود. مطمئنا روش هایی مانند گرمایش از کف ساختمان، که به راحتی برای گرم کردن یک منزل مسکونی استفاده شده و انرژی کمی نیز مصرف می کند، جوابگوی مساحت زیاد سوله و کارگاه صنعتی نخواهد بود.


 

بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت

 

معرفی بهترین سیستم های گرمایشی صنعتی

در فصول سرد سال، گرم کردن محیط های صنعتی به دلیل فضای یکپارچه و بزرگی که دارند، به سیستم های خاصی نیاز دارد. از بهترین سیستم های گرمایشی در صنعت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

سیستم های حرارتی تابشی

در این تجهیزات، گرما از طریق مشعل ایجاد شده و دمای لوله ها را افزایش می دهد. سپس، لوله ها گرما را استیل منعکس کرده و با رفلکتورها به سمت پایین منتقل می شود. گرمای حاصل از سیستم تابشی صنعتی، به صورت تشعشعی می باشد و غالبا در سقف سالن های بزرگ، سوله و انبارها نصب می شود. از کارایی های مهم آن می توان به تامین هوای گرمای مورد نیاز در گلخانه و مرغداری اشاره کرد. مزیت سیستم تابشی نسبت به سایر تجهیزات گرمایشی در صنعت، شامل موارد زیر می شود:

 • قابل نصب در ابعاد و مدل های مختلف
 • افزایش دمای محیط به اندازه دلخواه در کمترین زمان
 • کاهش مصرف انرژی
 • عدم اشغال فضای زیاد و امکان انتقال آسان

استفاده از هیترهای کابینتی صنعتی

 

بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت

در مکانیزم این سیستم های گرمایشی، از اتاقک احتراق و فن مکنده استفاده می شود. این هیترها برای گرم کردن محیط کارگاه ها و کارخانه های صنعتی بسیار مناسب است. سوخت آن ها از گازوئیل، گاز و یا به صورت دوگانه تامین می شود و برای جلوگیری از آتش سوزی یا برق گرفتگی، به ترموستات، سوپاپ اطمینان و فیوز مجهز هستند. مزیت استفاده از هیتر کابینتی در صنعت شامل موارد زیر است:

 • مصرف سوخت کم
 • راندمان بالا
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • قابل استفاده در صنایع کشاورزی و صنعتی

کولر آبی اکسیال، بهترین سیستم سرمایشی در صنعت

در سیستم این کولرها از آب برای انتقال گرما استفاده می شود. در این راستا از پوشال و پد سلولزی نیز استفاده می شود که مانع از ورود گرد و غبار به هوای محیط، کاهش مصرف آب و برق و افزایش کارایی آن می شود. عملکرد کولر آبی اکسیال  به این گونه است که آب، گرما را جذب نموده، هوا در پوشال ها با حرارت برخورد می کند و باعث تبخیر می شود. از مزایای این سیستم سرمایشی در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممانعت از ورود ریزگردها به داخل سیستم و هوای خروجی
 • امکان ساخت در ابعاد گوناگون
 • وزن پایین
 • هزینه مقرون به صرفه

لیست جامع بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی صنعتی

 

با توجه به هزینه ای که باید برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت به صورت مجزا پرداخت، تمایل به استفاده از تجهیزات با امکان ایجاد حرارت و برودت بیشتر می باشد. در این صورت می توان با یک تیر، دو نشان زد.

استفاده از یونیت هیتر برای سرمایش و گرمایش محیط

در این دستگاه از چیلر برای گردش آب سرد و از پکیج یا بویلر برای آب گرم استفاده می شود. سپس آب گرم یا سرد، توسط پمپ وارد کویل یا لوله می شود. دمیدن هوا به این لوله ها، بر دمای آن تاثیر می گذارد. قدرت پرتاب هوا در یونیت هیتر بسیار بالاست و همین ویژگی آن را برای استفاده در فضاهای صنعتی بزرگ مناسب می کند.

چالش یونیت هیتر برای استفاده در امکان صنعتی

به دلیل نصب این دستگاه داخل فضای صنعتی مورد نظر، امکان ورود هوای تازه به داخل وجود ندارد. در نتیجه از رطوبت گیر نمی توان استفاده کرد، که این موضوع از کیفیت هوای داخل سوله یا کارگاه می کاهد.

هواساز، از بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی

در هواساز، تولید هوای گرم از طریق بویلر و لوله های انتقال آب گرم انجام می شود. سرمایش نیز به کمک چیلر و کویل آب سرد ایجاد می گردد. تجهیزات هواساز خارج از مکان صنعتی نصب می شود و حرارت یا برودت از طریق کانال کشی به فضای داخل منتقل می گردد. مزیت اصلی هواساز، ایجاد هوای مطبوع و تنظیم میزان رطوبت آن می باشد که آسایش زیادی برای کارکنان در محیط صنعتی ایجاد می کند.

سیستم گرمایش و سرمایش صنعتی ایرواشر

بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت

در ایرواشر، سرمایش محیط از طریق فرایند تبخیر ایجاد می شود. اما بخش گرمایشی آن مشابه هواساز است. عملکرد کلی ایرواشر به این صورت است که هوا را از بیرون به داخل کشیده، دما و رطوبت آن تنظیم می شود و ریزگردها توسط فیلتر از هوا جدا می گردد. در نهایت هوای پاک از طریق کانال، در فضای کارگاه، کارخانه، سوله یا انبار توزیع می شود.

از آنجایی که ایرواشر در حالت سرمایشی، امکان ایجاد رطوبت را دارد، برای مناطقی با آب و هوای خشک بسیار مناسب است. هم چنین بی نیازی آن از چیلر باعث می شود هزینه و مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت داشته باشد.

سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی در صنعت

از سایر تجهیزات گرمایش و سرمایش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دستگاه زنت
 • تجهیزات اکونوپک
 • پکیج یونیت
 • چیلر

حرف آخر

اماکن صنعتی عموما فضاهای بزرگ و یکپارچه ای هستند که روزانه تعداد زیادی کارمند برای مدت طولانی در آن مشغول به کار می باشند. در نتیجه ایجاد هوای مطبوع و استفاده از بهترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در صنعت، از نظر ایجاد آسایش، تضمین سلامتی و صرفه جویی در مصرف انرژی اهمیت زیادی خواهد داشت. از جمله این تجهیزات می توان به ایرواشر، هواساز و یونیت هیتر اشاره نمود.

یونیت هیتر داخل ساختمان نصب شده و امکان تهویه هوا یا رطوبت گیری را ندارد. هواساز و ایرواشر به جز سیستم سرمایشی، عملکرد مشابهی دارند، البته ایرواشر به دلیل عدم نیاز به چیلر، هزینه و مصرف انرژی کمتری دارد.

اهمیت و کاربرد قفسه ها و قفسه بندی در انبار چیست؟

اورگنایز کردن و مرتب سازی کالاها با قفسه بندی ها جزء یکی از ضروری‌ترین اقدامات هر صنعت، شرکت یا سازمان برای سر و سامان دادن به کالاهای موجود در انبار است. قفسه بندی هایی که با طرح های مختلف، از جنس فلزی و برای کاربرد خاصی هستند. کالاهای نیازمندِ چیدمان در انبارها دارای ویژگی‌های متنوعی هستند بنابراین طبقه‌بندی آنها طبق استانداردهای اصولی و متناسب با ویژگی بارها ضروری است. میتوان گفت که مهم‌ترین کاربرد این قفسه بندی ها، دسترسی آسان به کالاها و اجناس است. در مورد چگونگی طبقه‌بندی کالا در انبار قانون ثابتی وجود ندارد.

 

ادامه مطلب...

طراحی و تولید انواع فنرهای صنعتی

اگر به وسایل و تجیهزات اطراف خود نگاهی بیندازیم، غیر ممکن است که برای ساخت 90 درصد آنها از فنر استفاده نشده باشد. فنرها در همه جا هستند. در انواع ماشین ها، تشک و محصولات مصرفی گرفته تا تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و سنگین.

ادامه مطلب...

طراحی و ساخت پمپ های رفت و برگشتی

ابزارهای متعددی مانند پمپ رفت و برگشتی (Reciprocating Pump) وجود دارند که با اختراع آن‌ها، صنایع در زمینه‌های مختلف دگرگون شده‌اند. از اختراع چرخ و رادار تا ترانزیستور، همه نشان از این دارند که ابزارهای مختلف با ورود به هر عرصه، به دلیل آسان کردن قسمتی از یک فرآیند، توانایی ساده‌تر کردن کارها را دارند.

ادامه مطلب...

ذوب ‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد

صنایع تولیدکننده فولاد، از مهم‌ترین بازوهای محرکه اقتصادی هر کشوری هستند. شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان نخستین و بزرگ‌‌ترین تولیدکننده محصولات فولادی در ایران است. این شرکت فعال، دارای ظرفیت تولید بیش از 3/6 میلیون تن محصول نهایی و انواع مقاطع فولاد صنعتی است. تولیدات این کارخانه در انواع طرح و پروژه‌های داخلی همچون ساخت سد، مترو، پل و پروژه‌های ساختمانی و انبوه‌سازی بزرگ و... استفاده می‌شوند. علاوه بر این، محصولات فولاد سهامی اصفهان به بیش از ۲۳ کشور در قاره آسیا، اروپا و آفریقا صادر می‌گردند.

ادامه مطلب...

تیکنر چیست؟ (به زبان ساده)

آب ماده‌ی پرکاربرد و جزء مواد اولیه‌ی اساسی اکثر صنایع محسوب می‌شود. با توجه به مصرف بالای آب در صنایع، کاهش بارندگی‌ها و کمبود آب‌های زیرسطحی، تصفیه‌ی آب ضروری است. سه روش عمده برای آب‌گیری و تصفیه آب در صنایع به کار می‌رود که شامل فیلتراسیون، ته‌نشینی و خشک کردن است.

ادامه مطلب...

انتخاب بهترین لوله برای آب و فاضلاب ساختمان

وجود انواع لوله فاضلاب در بازار انتخاب را برای سازندگان ساختمان دشوار کرده است. موارد بسیاری است که در ساخت ساختمان‌ها باید رعایت شود، از جمله این موارد تاسیساتی که در ساختمان به کار برده میشود و معمولا هم آسیب‌هایی که به ساختمان‌ها وارد می‌شود از همین تاسیسات است. یکی از تاسیسات ساختمانی که باید بسیار با دقت انتخاب شود، لوله‌های فاضلاب است. در بازار انواع لوله فاضلاب موجود است. اما برای انتخاب بهترین آن‌ها باید دقت داشت. در ادامه به بررسی انتخاب بهترین لوله برای آب و فاضلاب ساختمان می‌پردازیم.

ادامه مطلب...

راه های جدید تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصل

وجود اجناس تقلبی بسیار در بازار بلبرینگ کشور باعث شده تا خرید یک محصول اصل و باکیفیت برای مصرف کنندگان این قطعات صنعتی در بازار لوازم یدکی سخت گردد از این رو در همین‌ راستا راه های جدید تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصل برای شما عنوان شده است.

ادامه مطلب...

دستگاه بسته بندی ادویه جات و پودری

دستگاه پر کن رومیزی تنها دستگاه مناسب برای بسته بندی پودر و ادویه جات در منزل می باشد که توانایی پر کردن این محصولات را در بسته بندی دارد.

بسته بندی محصول با توجه به سلیقه اپراتور می تواند در ظروف استوانه ای پلاستیکی، سلفون و یا ظروف شیشه ای در وزن های مختلف صورت بگیرد.

دستگاه بسته بندی پودری و ادویه جات رومیزی به میزان وزن در نظر گرفته برای بسته بندی در ابعاد مختلف طراحی و ساخته می شود.

این دستگاه با وجود این قابلیت ببروی میز قرار می گیرد و وزن سبکی دارد که به جابجایی دستگاه برای همه افراد کمک زیادی می کند.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 438

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام