برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 12

مدیریت منابع انسانیمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

مدیریت منابع انسانی و تبعیض

« مدیریت تنوع نیروی انسانی » موضوعی است که در سازمانهای چند ملیتی با عملکرد جهانی بسیار حائز اهمیت است، هر چند شاید در ایران نتوان چنین سازمان یا تبعیضشرکتی را یافت اما به هر حال، وجود چند گونگی فرهنگی در سازمانهای بزرگ ایرانی، موضوعی است که با مدیریت تنوع کاملاً مرتبط است. آن چه در این مطلب به آن پرداخته شده است، انواع تبعیض به عنوان یکی از مهمترین مسائل در مدیریت تنوع منابع انسانی است.

انواع تبعیض (discrimination)

سه نوع تبعیض وجود دارد:

تبعیض مستقیم

تبعیض غیر مستقیم

تبعیض ساختاری (سیستمیک)

ادامه مطلب...

مدیریت تنوع نیروی انسانی

مدیریت سازمانها و شرکتها به شدت رقابتی شده است و در بازارهای جهانی امروز نمی توان از هیچ منبع مزیت رقابتی (Competitive Advantage) برای سازمانها به سادگی گذشت. بسیاری از مدیران و بسیاری از متنهای مدیریتی بیان می کنند که منابع انسانی برای هر سازمانی مهمترین مزیت رقابتی هستند. به هر شکل بسیاری از سازمانها در سیاستهای HRM یا Human Resource Management خود از توجه به مدیریت تنوع (Diversity Management) و تفاوتهای بین کارمندان خودداری می کنند که مطالعات نشان داده است این مورد تاثیر بالایی بر کارایی یا عدم کارایی کارمندان داشته است.

ادامه مطلب...

10 تفاوت کلیدی گروه و تیم: چگونه یک تیم مولد و فعال بسازیم

فرق تیم با گروهگاهی تعابیر گروه (group) و تیم (team) یکسان تلقی می شوند، در حالی که تفاوت های بزرگی میان این دو وجود دارد. هدف از ایجاد یک تیم، رسیدن به اهدافی است که فراتر از توانایی هر یک از اعضا باشد. بهترین مدیران کسانی هستند که می توانند مجموعه ای از افراد را گرد هم آورده و از آنها یک تیم بسازند. در ادامه 10 تفاوت کلیدی را که باعث می شوند یک گروه تبدیل به یک تیم فعال و مولد شود به طور خلاصه توضیح داده می شود.

ادامه مطلب...

استرس های شغلی

استرس

•استرس های روانی چه تاثیری بر روند کاری کارکنان دارد ؟

مقدمه :

  • جنگ بعضی را به سمت خدایان ، بعضی را به سمت بشریت ، بعضی را به سمت بردگی و بندگی و بعضی را به سوی آزادگی هدایت می كند. (هراكلیس)
  • هرچیزی كه مادی باشد قطعا قابل اندازه گیری نیست. (آلبرت انیشتین)  (اصل عدم قطعیت)

در دهه های اخیر ، رقابت روبه رشدی در مقیاس جهانی ، ما بین مذاهب، ملتها و بنگاههای اقتصادی كسب و كار بوجود آمده است . جهانی شدن بزرگترین دغدغه زمان ماست و دست بشر را برای ابداعات و خلاقیتهای بشری آزاد می گذارد. برای پیشقدم بودن و باقی ماندن در صحنه تجارت و رقابت لازم است با تقاضاهای گوناگون مشتری و بازار سازگار بود. ظاهرا بنظر می رسد باید بین رشد اقتصادی و سود و نفع تجاری و یا خارج شدن از صحنه فعالیت اقتصادی یكی را انتخاب نمود. انتخاب اول یعنی رشد و بقای اقتصادی غالبا متوجه بنگاههای اقتصادی بزرگتر است تا بدین ترتیب ساختار درونی خود را با كاهش نیروی كار دگرگون سازند.

ادامه مطلب...

صفحه 12 از 13

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام