برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 11

مدیریت منابع انسانیمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

رابطه ی ثروت و خوشبختی

رابطه ی میان ثروت و خوشبختی از قدیمی ترین و مناقشه آمیزترین سؤالات پدید آمده در ذهن بشر است. دانشمندان زیادی خود را مشغول یافتن پاسخ این سؤال کرده اند و کتاب ها و مقالات فراوانی نوشته اند. در این راه، شاخه های مختلف علمی از اقتصاد تا روان شناسی به هم پیوند داده شده اند تا حتی الامکان، پاسخی همه جانبه یافت شود.

مطلب زیر، خلاصه ای از فصل اول کتاب Your Money: The Missing Manual است که پیرامون مالیه ی شخصی (Personal Finance) و با زبانی عامیانه نوشته شده است. نویسنده ی کتاب، آقای جی دی روث (J. D. Roth)، مدیر و نویسنده ی اصلی وبلاگ پرطرفدار « آهسته ثروتمند شوید » (Get Rich Slowly) است. مجله ی معتبر Money Magazine این وبلاگ را به عنوان الهام بخش ترین وبلاگ در حوزه ی مالیه ی شخصی معرفی کرده است. آقای روث فردی عادی بود که وقتی گرفتار بدهی های سنگین شده بود، به مطالعه در زمینه های پولی و مالی روی آورد. او در سال 2006، با تکیه بر تجربیات شخصی و مطالعاتش، وبلاگی را به راه انداخت که هر روزه ایده ها و راهکارهایی برای بهبود امور مالی شخصی و خانوادگی به خوانندگان عرضه می کند.

ادامه مطلب...

آیا تنوع فرهنگی می تواند مانع پیشرفت در شرکت شود؟

تنوع نیروی انسانی در شرکتهای چند ملیتی و بزرگِ دنیای امروز که در سطحی فراتر از یک شهر و کشور عمل می کنند، موضوعی داغ و کاملاً حساس است. این موضوع در مدیریت، بیشتر با عنوان « مدیریت تنوع نیروی انسانی » شناخته می شود. کتابهای مدیریت منابع انسانی ِجدید ِدنیا نیز در فصلی به طور مستقل به این موضوع می پردازند در حالی که شاید در کتابهای قدیمی تر این موضوع کمتر مورد توجه قرار می گرفت.

در ادامه ماجرایی پیرامون تنوع نیروی انسانی خصوصاً تنوع فرهنگی از مجله ی Harward Business Review آمده است، که می تواند جوانب این موضوع را بهتر روشن سازد. همچنین مطالعه ی مقاله « تنوع نیروی انسانی » و « مدیریت منابع انسانی و تبعیض » در همین رابطه به شما توصیه می شود.

ادامه مطلب...

کارآیی بالا در نود دقیقه ی طلایی

تمرکز حواس برای بسیاری از کارکنان شرکت ها، دانشجویان و دیگر اقشاری که از پشت میز کار می کنند، مشکل است. به خصوص اگر دسترسی به اینترنت برای فرد در کاراییمحل کار آسان باشد. متن زیر توسط تونی شوارتز و بر اساس تجربیات شخصی او نوشته شده است. او سال هاست که سخنرانی هایی در زمینه ی راه های بالا بردن کارآیی و بازدهی شخصی ارائه می کند و کتاب هایی در همین رابطه تألیف کرده است که در انتهای مطلب اشاره شده است.


ادامه مطلب...

اهمیت انگیزش در مدیریت سازمان

کارکردهای برنامه ریزی، سازماندهی، انگیزش و کنترل در بحث مدیریت اهمیت دارند. این کارکردها صرفنظر از نوع سازمان یا سطح مدیریتی که مورد نظر است، شایان توجه و قابل بحث می باشد. همان گونه که هارولد کونتز و سیرل اودانل گفته‌اند: «همه ی روسای ارشد، مدیران بخشها، سرکارگران، سرپرستان، روسای دانشکده ها و روسای موسسات دولتی در مقام مدیریت کارهای یکسانی انجام می دهند. در مقام مدیر، آنها به نحوی از انجام کارها با افراد و به وسیله افراد انجام می دهند. هر یک در سمت مدیر، باید همه ی وظایف ویژه ی مدیران را همزمان یا به ترتیبی انجام دهند » حتی خانواده ای که به طور رضایت بخشی اداره می شود در بسیاری موراد از این کارکردهای مدیریت حتی شاید ناآگاهانه استفاده می کند.

ادامه مطلب...

صفحه 11 از 13

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام