برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مقالات - صفحه 8

مدیریت منابع انسانیمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

اهمیت ارزیابی مدیران از عملکرد خود

برچسب ها: منابع انسانی

McKinsey (‌موسسه مشاوره مدیریت جهانی) طی شش سال گذشته روی طرحی که رهبری محوری نامیده می‌شود تمرکز کرده و آن را توسعه داده است که دارای پنج معیار است. ۱ (معنا) یا یافتن نقاط قوت خود و به کار بستن آن‌ها جهت دستیابی به هدفی که الهام بخش کار شما بوده است. ۲ (الگوی مثبت) یا قبول روش سازنده‌تر به منظور قضاوت درباره محیط پیرامون و تبدیل شرایط دشوار به فرصت‌های مطلوب. ۳ (ارتباط) یا‌ایجاد احساس عمیق نسبت به اجتماع و متعلقات. ۴ (مشغولیت) یا پیگیری فرصت‌هایی که همراه با ریسک هستند. ۵ (انرژی) یا استفاده از روش‌هایی برای حفظ روحیه در مدیریت.

ادامه مطلب...

قدرت روابط انسانی

برچسب ها: منابع انسانی

۱- مقدمه

«طوفان تمام عیار» داستان واقعی قایق ماهیگیری به نام آندرا گایل است، که در پاییز ۱۹۹۱ طی طوفان بزرگی در آتلانتیک شمالی غرق شد (پترسون، ۲۰۰۰). قطع ارتباط رادیویی با بندر گلوسس‌تر ماساچوست، نشانه پایان زندگی کاپیتان و خدمه آن بود. از این قایق غرق شده، هیچکس نجات پیدا نکرد. نجات آنان غیرممکن بود، زیرا گروه نجات نمی‌دانست کجا دنبال قایق گمشده بگردد.

«طوفان تمام عیار» ممکن است استعاره کاملی برای بیان روابط انسانی باشد. درست همانگونه که خدمه آندرا گایل بدون ارتباط رادیویی نتوانستند نجات پیدا کنند، ما انسان‌ها نیز نمی‌توانیم بدون داشتن روابطی سالم با دیگران، زندگی کاملی داشته باشیم.

شاید با ارزش‌ترین تاثیر توسعه سازمانی در جهان ما، روشن ساختن این نکته برای افراد باشد که با هم بودن در راههایی تازه و مثبت چقدر دارای اهمیت است. شناخت قدرت روابط انسانی، یکی از ویژگیهای مشخص توسعه سازمانی است.

ادامه مطلب...

بهترین مشاغل آمریکا در سال 2011

در سال های اخیر، بازار کار روی خوشی به مشاغل مرتبط با ریاضیات نشان داده است. آماردانان، ریاضی دانان و حسابداران در آمریکا صاحب بهترین مشاغل از نظر محیط کار، دستمزد و امنیت شغلی هستند. اما اکنون که فن آوری های جدید، صنایع جدیدی را پدید می آورند، بهترین مشاغل تنها با اعداد و ارقام سروکار ندارند، بلکه دانش کامپیوتری نیز باید قوی باشد.

مهندسی نرم افزار که به طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزار، از سیستم عامل تا برنامه های تلفن همراه می پردازد، بر اساس گزارش Jobs Rated بهترین شغل در سال 2011 است. کارشناسان این مرکز با بررسی 200 حرفه در صنایع مختلف، مطلوبیت این مشاغل را بر اساس 5 معیار درجه بندی کرده اند:

ادامه مطلب...

توصیه هایی برای افزایش راندمان کاری

برچسب ها: منابع انسانی

انسان‌های موفق همواره درصدد دستیابی به راهکارهایی موثر برای افزایش بازدهی و راندمان کاری خود هستند و در این راستا از تمامی امکانات ممکن بهره می‌برند. در دنیای مدرن امروز اینترنت شبکه‌های اجتماعی و وسایل نوین ارتباطی تماما در خدمت انسان قرار گرفته‌اند تا اثرات مثبتی را بر زندگی شخصی و شغلی موجب شوند.

در کنار این پیشرفت‌های چشمگیر تکنیک‌های ساده‌ای نیز برای افزایش موفقیت و راندمان کاری وجود دارند که رعایت آن‌ها تاثیرات محسوسی را درپی خواهد داشت. از این رو با بکارگیری تکنیکهای ساده و بی‌هزینه‌ای که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، می‌توانید راندمان کاری خود را افزایش دهید.

ادامه مطلب...

صفحه 8 از 13

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام