پیتر دراکر Peter Drucker

دانشنامه مدیریت و صنعتدانشمندان و اشخاصپیتر دراکر Peter Drucker

پیتر دراکر Peter Drucker

پیتر دراکر (تلفظ صحیح به با لهجه آلمانی: پیتر دروکا)، ‏ (متولد ۲۸ آبان ۱۲۸۸ اتریش - ۲۰ آبان ۱۳۸۴ آمریکا) از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان مدیریت در جهان است که به پدر مدیریت نوین نیز شناخته می شود.

پیتر دراكر در سال 1909 در وین متولد شد و تحصیلات ابتدایی خود را در آنجا و لندن پایان داد. درجه دكترای خود را در حالی كه به عنوان خبرنگار یك روزنامه در فرانكفورت آلمان و سپس به عنوان كارشناس اقتصادی در یك بانك بین‌المللی در لندن كار می‌كرد در رشته حقوق عمومی و بین‌الملل دریافت كرد. در سن 29 سالگی در سال 1937 به آمریكا مهاجرت كرد.

پیتر دراكر نویسنده، مدرس، و مشاور تخصصی در زمینه استراتژی و سیاست است. او به خیلی از سازمان‌های بزرگ دنیا و هم‌چنین سازمان‌های غیرانتفاعی، شركت‌های كوچك و كارآفرین و سازمان‌های دولتی آمریكا مشاوره داده است.

پیتر دراكر 35 كتاب نوشته است و هر کدام به بیش از 20 زیان ترجمه شده‌اند. 16 كتاب او در زمینه جامعه، اقتصاد و سیاست است. 15 كتاب در مورد مدیریت است. دو تا از كتاب‌ها رمان است. او هم‌چنین یكی از نویسندگان كتابی در مورد نقاشی ژاپنی است. پیتر دراكر نویسنده تعداد زیادی مقاله در مجلات و ژورنالهای مختلف است. او یكی از اعضای هیئت تحریریه وال استریت ژورنال است. او چهار سری فیلم آموزشی بر اساس كتاب‌های مدیریتی خود ساخته است. از جمله كتاب‌های مهم او در زمینه مدیریت می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

The End of Economic Man ( 1936)

The Future of Industrial Man (1942)

The Concept of Corporation (1946)

The Practice of Management ( 1954)

Managing for Results (1964)

The Effective Executive (1967)

People and Performance (1973)

Management: Tasks, Responsibilities, Practices (1974)

The Unseen Revolution (1976)

Advetures of a Bystander (1979)

Towards the Next Economics (1981)

Innovation and Entrepreneurship (1985)

The Frontiers of Management (1987)

آخرین كتاب او با عنوان Managing in the Next Society در سال 2002 منتشر شد.

مقالات مرتبط در پایگاه اطلاع رسانی صنعت :

پیتر دراکر اولین استاد مدیریت

شیوه تفکر پیتر دراکر

آینده در گذشته : پیتر دراکر

مشارکت کنندگان در این صفحه
سید حمیدرضا عظیمی
آقای سید حمیدرضا عظیمی
توضیح
شما هم اکنون در حال مطالعه دانشنامه مدیریت و صنعت هستید؛ این بخش صرفاً به شرح و توضیح اصطلاحات و تکنیکهای مدیریتی می پردازد، اگر مایل به مطالعه مقالات بیشتر و تفصیلی هستید، به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.
Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام