برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


چند مانع کوچک تا ثروتمند شدن

کارآفرینیمقالاتچند مانع کوچک تا ثروتمند شدن

دوره دیجیتال مارکتینگ

چند مانع کوچک تا ثروتمند شدن

برچسب ها: کارآفرینی

بدون شک اکثر مردم جهان به کسب ثروت و دارایی‌های هنگفت علاقه مند بوده و رویا‌ها و گاهی اوقات افکار دور از دسترس مختلفی را در این زمینه دارند. این رویا‌ها لحظاتچند مانع تا ثروتمندی خوب و زیبایی را برای افراد رقم می‌زند اما زمانی که با واقعیات‌های موجود روبرو می‌شوند، مسیر دستیابی به ثروت را بسیار دشوار ارزیابی می‌کنند. البته در بسیاری از موارد موضوعاتی ساده افراد را از مسیر مطمئن کسب درآمد و سرمایه دور می‌سازد. در ادامه چند مانع ساده و راهکارهایی را که می‌تواند در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


عدم توجه به گردش مالی

آیا می‌دانید دیروز چه چیزهایی را خریداری کرده‌اید؟ آیا می‌دانید برای خریدهایی که از روی عادت انجام می‌دهید چقدر پول هزینه می‌کنید؟ مسلما بررسی روند جریان مالی و توجه به خرید و سرمایه گذاری‌های انجام شده می‌تواند در کاهش هزینه افراد به آن‌ها کمک کند. در صورت انجام این کار نسبت به امور مالی خود حساستر بوده و تنها کالاهایی که به آن‌ها نیاز دارید را خریداری می‌کنید. ثروتمندان همواره به دنبال انجام بهترین معامله‌ها و سود فراوان هستند. آن‌ها هزینه‌ها، درآمد‌ها و سرمایه گذاری‌های خود را به دقت کنترل کرده و به صورت آگاهانه تلاش می‌کنند تا از صرف مخارج بی‌مورد و اتلاف منابع مالی خود جلوگیری کنند.

تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن

مواقع بسیاری پیش می‌آید که پس از مشاهده یک آگهی تبلیغاتی و بدون توجه به نیازهای شخصی خود اقدام به خرید کالایی می‌کنیم. اگر تا پیش از این با آن محصول آشنایی نداشته‌اید این امکان وجود دارد که همچنان نیازی به آن نداشته باشید. در واقع هدف اول تبلیغات جلب مشتری برای خرید است و در اکثر مواقع نیز به خوبی کار خود را انجام می‌دهند اما افراد ثروتمند همواره انتخاب‌های آگاهانه‌ای انجام داده و پول خود را برای محصولات و خدمات بدون استفاده هزینه نمی‌کنند.

انسان صبوری نیستید

این مساله ارتباط نزدیکی با نکته قبلی دارد. در واقع در این حالت نه تنها شما چیزی را دیده و می‌خواهید آن را خریداری کنید بلکه در لحظه و فوری قصد دارید تا هر چیزی را کسب کنید. بهتر است چند روزی را به خود فرصت داده و پس از آن در مورد اقدام‌های خود تصمیم گیری کنید.

چند مانع تا ثروتمندی

بیشتر از درآمدهای خود خرج می‌کنید

عواملی که تاکنون به آن‌ها اشاره شد به راحتی می‌توانند میزان هزینه‌های افراد را بیشتر از درآمد‌هایشان کنند. برای جلوگیری از این مساله اطلاع از میزان دقیق درآمد‌ها و حقوق و همچنین میزان مخارج و هزینه‌هایی که انجام می‌دهید از اهمیت بسیاری برخوردار است. در نتیجه می‌توانید بودجه خود را مدیریت کرده و هزینه‌های اضافی خود را کاهش دهید. ثروت مقوله‌ای نیست که خود به خود ایجاد شود و در مسیر کسب آن ممکن است با چالش‌ها و تصمیم گیری‌های دشواری مواجه شوید. نکته مهم در این زمینه بررسی اهداف و تمرکز برای دستیابی به آن‌ها است.

عدم آگاهی و ترس از موفقیت

عدم آگاهی از مسیری مناسب و معقول برای کسب سرمایه یکی از موانع مهم در مقوله ثروتمند شدن است. عدم اطلاع از موضوعاتی مانند مدیریت بودجه، راه‌های افزایش درآمد و یا چگونگی سرمایه گذاری می‌تواند حتی ترس از ثروتمند شدن را در افراد ایجاد کند. اما راه حل این مشکل نیز بسیار ساده است. کتاب‌های بسیاری تا به امروز در این قبیل زمینه‌ها منتشر شده و با پیشرفت فن آوری وب سایت‌های بسیاری نیز در این زمینه به ارائه خدمات می‌پردازند. استفاده از تجربه دیگران نیز می‌تواند موثر باشد. از این رو تا حد ممکن کسب اطلاعات جدید را در دستور کار خود قرار داده و روند یادگیری را هیچ‌گاه متوقف نسازید.

با افراد مناسبی در ارتباط نیستید

البته این به معنای آن نیست که تنها با دوستان و یا افرادی میلیونر در ارتباط باشید بلکه باید ارتباط با افرادی که دیدگاه و تفکری مناسب نسبت به مقوله پول و سرمایه دارند را در اولویت قرار دهید. مسلما ارتباط با افرادی که برنامه و جریان مالی مشخصی ندارند می‌تواند شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در نتیجه باید از افرادی که با مدیریت و چگونگی افزایش ثروت آشنا بوده و سرمایه خود را به صورت آگاهانه و معقول هزینه می‌کنند، پیروی کنید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید تا زمانی که از توانایی‌های لازم در این زمینه برخوردار نشده‌اید، این کار را انجام ندهید.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام