برای شرکت رایگان در وبینار رابگان درآمدزایی با تجارت ارز دیجیتال روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری سه شنیه 15 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «درآمدزایی با تجارت ارز دیجیتال»فرصت


چند توصیه پیرامون ایجاد شبکه ی اجتماعی مؤثر برای کارآفرینان جوان

کارآفرینیمقالاتچند توصیه پیرامون ایجاد شبکه ی اجتماعی مؤثر برای کارآفرینان جوان

دوره دیجیتال مارکتینگ

چند توصیه پیرامون ایجاد شبکه ی اجتماعی مؤثر برای کارآفرینان جوان

مقاله ی زیر را جوش چندلر، کارآفرین جوان انگلیسی، برای وبلاگ کارآفرینی شرکت بزرگ ویرجین (Virgin) نوشته است.

شبکه اجتماعیبه عنوان یک کارآفرین جوان، دو عامل تأثیر بسزایی در موفقیت من داشتند: اراده ی قوی و یک شبکه ی اجتماعی بزرگ. حتی اگر به تازگی کسب و کارتان را آغاز کرده اید، باز هم داشتن یک شبکه ی گسترده از ارتباطات اجتماعی، برای موفقیت شما حیاتی است.

منظور من از ارتباطات، آن افرادی نیستند که هر روز در فیسبوک به لیست دوستان خود اضافه می کنید، بدون اینکه آشنایی چندانی با آنها داشته باشید. من از ارتباطاتی صحبت می کنم که واقعاً به شما کمک می کنند تا به اهدافتان برسید و نتایج ملموسی بر کسب و کارتان می گذارند.


توجه: انتظار معجزه نداشته باشید. من دو سال تلاش کردم تا اولین موقعیت جدی کسب و کار را بدست آوردم. حتی اگر خیلی زود توانستید اولین قراردادتان را ببندید، باز هم دست از گسترش شبکه ی اجتماعی خود نکشید.

اعتبار خود را بسازید

وقتی من کارم را آغاز کردم، هیچ اعتبار کاری نداشتم. « از صفر شروع کردن » در اینترنت بسیار مشکل است. هیچ کس شما را جدی نمی گیرد، چون شما را نمی شناسند.

اولین قدم برای ساختن شخصیت کاریتان، فعال شدن در شبکه های اجتماعی معمول و همچنین شبکه های اجتماعی حرفه ای (مانند LinkedIn.com) است. اما جدای از شبکه های اجتماعی آنلاین، باید در گروه های محلی و کلوب های تخصصی نیز فعال شوید (مانند جلسات کاربران لینوکس، کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس و ...).

بنا به تجربه ی من، حضور در جلسات مختلف به طور شگفت انگیزی اعتبار شما را بالا می برد و باعث می شود دیگران به عنوان شخصی علاقه مند و پیگیر به شما نگاه کنند. یادتان باشد که فعال و دوستانه باشید و به دیگران هم کمک کنید. کم کم دیگران به شما علاقه پیدا می کنند، در مورد تحولات بازار کاری مشترک با شما صحبت می کنند و حتی پیشنهاد کار به شما خواهند کرد.

اعتماد به نفس خود را بسازید

جلسات عادی که خارج از فضای اینترنتی برگزار می شوند، موقعیت خوبی برای کارآفرینان جوان هستند تا اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. حضور در جمع، افراد را وادار می کند تا با دیگران هم صحبت شوند، بدون اینکه خود را مثلاً پشت یک پروفایل اینترنتی مخفی کرده باشند. من هم از رفتن به همایش ها شروع کردم. اگر چه کمی ترسناک است، اما انسان تنها با انجام دادن یک کار، آن را یاد می گیرد.

شروع کنید که با آدم های مختلف صحبت کنید. دوستانه به آنها نزدیک شوید، خود را معرفی کنید و زمینه ی کاری آنها را بپرسید. این روش معمولاً برای آغاز یک گفتگوی کاری مؤثر است. قاعده ی کلی اینست که مدت زیادی را صرف صحبت با یک شخص نکنید. تا جایی که امکان دارد با افراد بیشتری ملاقات کنید تا حداکثر استفاده را برای بالابردن اعتماد به نفس خود ببرید. ضمن اینکه نباید خود را بی تفاوت نسبت به دیگر افراد حاضر نشان دهید.

دانش خود را بسازید

چه در فضای مجازی و چه در خارج از آن، آدم های جالبی را پیدا می کنید. به عنوان یک کارآفرین جوان، چیزهای زیادی از آنها خواهید آموخت. اما گاهی نیز از خود بپرسید که طرف مقابل چه استفاده ای از تماس با شما می برد. ارتباطات یکطرفه ای نسازید که فقط شما سؤال می کنید و دیگری جواب می دهد. این جریان باید دو سویه باشد تا دوام پیدا کند.

اگر آنها سؤالی از شما پرسیدند، از پاسخ دادن نترسید. اصولاً در دنیای کسب و کار، پاسخ غلط وجود ندارد. بسیار مهم است که تجربیات خود را با دیگران در میان بگذارید، چون اینگونه مروادات باعث می شوند که حتی از دانسته های خود نیز چیزهای جدیدی بیاموزید.

یادتان باشد که هیچ کس، همه چیز را نمی داند و بی نیاز از دیگران نیست. اگر چنین بود، آنها در این گونه جلسات و حتی در شبکه های اجتماعی مجازی حضور پیدا نمی کردند.

و در نهایت، یک شبکه ی بلندمدت و موفق بسازید

اگر نکات فوق را با دقت اجرا کنید، یقیناً شبکه ای را خواهید ساخت که ارتباطات بلندمدت و موقعیت های کاری بالقوه ای را برای شما تضمین خواهند کرد. باز هم به خاطر داشته باشید:

در مراودات حضوری:

سؤالهای زیادی بپرسید، اما همیشه آماده باشید که راه حل های خود را نیز ارائه کنید.

تمام حواس خود را معطوف به هم صحبت خود کنید و به هیچ وجه با گوشی همراه خود یا وسایل دیگر بازی نکنید.

از هم صحبت شدن با افراد استقبال کنید. داشتن لبخند و صورتی مطمئن، بسیار مؤثر هستند.

اگر کسی به شما کارت ویزیت خود را ارائه کرد، شما نیز کارت خود را در اختیار او قرار دهید. ضمناً در روزهای بعدی پیگیری کرده و تماس خود را حفظ کنید.

در مراودات آنلاین:

لینک ها و مطالب دیگران را بیشتر از مطالب خودتان در اینترنت تبلیغ کنید. نظرات خود را در مورد مطلب دیگران بنویسید. آنها نیز در آینده با احتمال بیشتری مطالب شما را تبلیغ خواهند کرد.

هیچ گاه پیام های خودکار تبلیغاتی نفرستید.

اگر مطالب کسی را دنبال می کنید، او را از این کار آگاه کنید تا بداند که شما برای این ارتباط، ارزش قائل هستید.

این مطلب توسط آقای احمد میرخانی و با استفاده از منابع زیر تألیف شده است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منابع مورد استفاده در این مطلب:

سایت انگلیسی:

Virgin Entrepreneur

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
0 #1 عظیمی ۱۳۸۹-۰۷-۲۴ ۰۰:۵۹
مطلب بسیار خوبی بود. البته اشاره نشده بود که فعالیت این کارآفرین انگلیسی در چه حوزه ای بوده است.

اما به هر حال، نکات با ارزشی داشت. ارتباط بین دنیای مجازی و غیر مجازی و نقش آنها بر کسب و کار. و اشاره ای که به استفاده از شبکه های اجتماعی برای رشد و شکل گیری کسب و کار کرده بود.

این دقیقاً نکته ای است که من به آن اعتقاد دارم، شبکه های اجتماعی که منجر به شکل گیری سرمایه ی اجتماعی می شوند (Social Capital) می تواند موتور محرک کسب و کار باشد.
بازگو کردن
 
 
0 #2 متيني ۱۳۸۹-۱۱-۱۰ ۱۳:۲۹
زيبا بود
ممنون
بازگو کردن
 
 
0 #3 حسینیان راوندی ۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۱۳:۵۵
سلام
نظر من اینه که شبکه ی اجتماعی باید محتوای علمی داشته باشه. من خودم قصد داشتم یه شبکه ی اجتماعی بنویسم ولی وقت میخواد و هزینه. من وقت و هزینه داشته باشم میتونم برای خودم یکی بنویسم. وگرنه برنامه نویسیش سخت نیست. و راحته.
موفق باشید.
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام