برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اقتصاد مدیریت - صفحه 4

اقتصاد مدیریت

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد مدیریت

چه کنیم تا از رکود اقتصادی آسیب نبینیم

بحران اقتصادیبحران ها و تحولات اخیر در نظام اقتصادی جهان، افزایش نگرانی و ترس از ایجاد رکود اقتصادی گسترده دیگری را پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ به همراه داشته است.

آینده و چشم انداز اقتصادی آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان چندان امیدوار کننده نبوده و بحران بدهی‌های اروپا با گذشت زمان شرایط حادتری را پیدا می‌کند. میزان کسری بودجه کشور‌ها در کنار کاهش رشد اقتصادی نیز احتمال ایجاد رکود اقتصادی گسترده را افزایش می دهد.

ادامه مطلب...

عوامل تاثیر گذار بر بهای نفت خام

برچسب ها: اقتصاد

نفت بی‌گمان یکی از لوازم مهم دردوران شتاب صنعتی درکشورهای پیشرفته در سده گذشته بوده است. اگر چه کشورهای پیشرفته اکنون برای حفظ توسعه خود مانند گذشته نیازمند نفت نیستند و به استفاده از انرژی‌های نو روی آورده‌اند، با این حال هنوز نفت نقش بی‌بدیل خودرا در رشد اقتصادی کشورهای درحال توسعه وحتی توسعه یافته‌ها حفظ کرده و از این رو کالایی راهبردی لقب گرفته است.

ادامه مطلب...

اقتصاد قدرتمند در کشورهای کوچک، رویا یا واقعیت؟

برچسب ها: اقتصادکشورها

برای پاسخ به سوالی که در عنوان مطلب، مطرح شد، کشور اروپایی و کوچک ایسلند را مورد بررسی قرار می دهیم ...اقتصاد در کشورهای کوچک

آیا می‌توان گفت که ایسلند بیش از اندازه برای پایدار بودن در قالب یک دولت مقتدر، کوچک است؟ در این مقاله به نکاتی اشاره می‌شود که نشان می‌دهند، چرا کوچک‌بودن مطلوب است. با وجود اینکه کشورهای کوچک از صرفه‌های مقیاس اقتصادی و جمعیت زیاد و مستعد بهره نمی‌برند، اما کشورهای کوچک با جوامع سازگار و همگن، به شرطی که با دنیا در ارتباط بوده و اقتصاد بازی داشته باشند، می‌توانند موفق شوند.


ادامه مطلب...

رابطه نهادها و هزینه های تولید - نظریه اقتصادی

برچسب ها: اقتصاد

در این مقاله به صورت خلاصه ویژگی‌های اساسی اقتصاد نهادی جدید توضیح داده شده است و تفاوت‌های اساسی آن را با نظریه نئوکلاسیکی مشخص نموده است و در ‌‌نهایت از چارچوب تحلیلی این نوع اقتصاد در مقابل مشکلات توسعه‌ای بهره برده شده است.

شایان ذکر است، همان طور که در انتهای مطلب آمده است، این نوشته مربوط به داگلاس. سی نورث می باشد که توسط سید امیرحسین میر ابوطالبی ترجمه شده است و پایگاه اطلاع رسانی صنعت، آن را به نقل از روزنامه ی دنیای اقتصاد مورخ 18 خرداد 1390 آورده است.

(I)
اقتصاد نهادی جدید تلاشی است برای پیوند دادن نظریه نهاد‌ها به اقتصادI، البته برخلاف بسیاری از تلاش‌های قبلی که قصد از بین بردن یا جایگزینی نظریه نئوکلاسیک را داشتند، اقتصاد نهادی جدید بر نظریه نئوکلاسیک بنا شده، آن راتعدیل کرده و گسترش‌اش می‌دهد تا از این طریق بتواند با تمام مسائلی که تا کنون در مورد این بینش وجود داشته است، روبه‌رو شود. آنچه که اقتصاد نهادی جدید از نئوکلاسیک حفظ کرده و توسعه می‌دهد فرض اساسی کمیابی و در نتیجه رقابت است و آنچه از آن‌‌ رها می‌کند عقل ابزاری است، فرضی در اقتصاد نئوکلاسیک که آن را فاقد هر گونه نهاد می‌سازد. هربرت سایمن به خوبی مفاهیم این فرض نئوکلاسیک را به صورت زیر خلاصه کرده است:

ادامه مطلب...

صفحه 4 از 6

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام