برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 15 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


شرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتشرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

دوره دیجیتال مارکتینگ

شرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

ویلیام فانگ که به همراه برادرش، ویکتور اداره شرکت لی‌اند فانگ را بر عهده دارد، در سال ۲۰۱۰ از سوی مجله فوربز با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار به عنوان دویست و پنجاه و هشتمین ثروتمند جهان معرفی شد. شرکت لی‌اند فانگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری در هنگ‌کنگ است.

دکتر ویلیام فانگ کواک لون در سال ۱۹۴۹ در هنگ کنگ متولد شد. خانواده او اهل هشان در گوانگ دانگ بودند. او برادر کوچک‌تر دکتر ویکتور فانگ کواک کینگ، رییس گروه لی‌اند فانگ است. ویلیام فانگ ابتدا در دانشگاه پرینستون تحصیل کرده و از این دانشگاه با مدرک کار‌شناسی در رشته مهندسی فارغ التحصیل شد. وی سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌هاروارد رفته و از این دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد. دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ و همچنین دانشگاه پلی تکنیک هنگ‌کنگ به ویلیام فانگ دکترای افتخاری در مدیریت کسب و کار اعطا کرده‌اند.

پدربزرگ ویلیام و ویکتور، فانگ پاکیلیو برای اولین بار کسب و کار خانوادگی را در حدود یک قرن پیش و در سال ۱۹۰۶ به همراه شریکش، لی تو می‌نگ راه اندازی کرد. آن‌ها از طریق این شرکت به فروش کالاهای آنتیک و ظروف چینی می‌پرداختند. پدر ویلیام، فانگ‌هان چو کسب و کار پدرش را به دست گرفت و در زمانی که این دو برادر در رشته کسب‌وکار و بازرگانی در آمریکا تحصیل می‌کردند، اداره شرکت لی‌اند فانگ را بر عهده داشت. ویلیام و ویکتور فانگ در دهه ۱۹۷۰ به کشورشان بازگشتند تا سکان کسب و کار خانواده را به دست گیرند. ویلیام مدیر شرکت و ویکتور که یکی از شهروندان آمریکا است رییس شرکت پدر شد.

شرکت لی‌اند فانگ یک شرکت تجاری جهانی در زمینه تامین کالاهای مصرفی با حجم بالا است. پوشاک بخش عمده کسب و کار لی‌اند فانگ را تشکیل می‌دهد که منابع ورود کالاهایی مثل کالاهای مربوط به مد، مبلمان، هدایا، کالاهای دست‌ساز، محصولات خانه، اسباب بازی، کالاهای ورزشی و کالاهای مسافرتی را پوشش می‌دهد. این شرکت به عنوان یک شرکت مدیریت زنجیره تامین در میان بسیاری از تولیدکننده‌ها و کشور‌ها، همچنین کار طراحی و توسعه محصول، تامین مواد خام، برنامه ریزی و مدیریت تولید، تضمین کیفیت و ارسال مدارک به اتحادیه‌های حمل کالا را انجام می‌دهد. این شرکت اخیرا به عنوان یک مامور خرید با والمارت به توافق رسیده است و همچنین یکی از تامین‌کنندگان شرکت تارگت است.

شرکت لی‌اند فانگ که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ واقع شده در سال ۲۰۰۹ درآمدی بیش از ۱۶ میلیارد دلار داشت. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار نفر در بیش از ۴۰ کشور دنیا برای این شرکت مشغول به کار هستند.

دکتر فانگ یکی از مدیران غیر اجرایی مجموعه شرکت HSBC است. او همچنین از مدیران غیر اجرایی مستقل مجموعه شرکت CLP، مجموعه شرکت VTech، شرکت شوی آن لند و هواپیمایی سنگاپور است.

ویلیام فانگ ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر در هنگ کنگ زندگی می‌کند.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 5 اسفند 1389 ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام