برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


رابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشترابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

دوره دیجیتال مارکتینگ

رابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

برچسب ها: اقتصاد

کدام رییس‌جمهور آمریکا اعتمادآفرینی بیشتری به آینده اقتصادی ایجاد کرده است؟

میت‌ رامنی نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شده است که به محض رای‌ آوردنش در انتخابات پیش روی آمریکا، اطمینان مردم نسبت به آینده‌ اقتصادیشان بیشتر می‌شود.

بسیاری از اقتصاددانان نسبت به چنین ادعایی مشکوکند، نه از آن رو که رامنی چنین ادعایی کرده است، بلکه از آن رو که اثر رای آوردن این یا آن نامزد انتخاباتی بر اعتمادآفرینی مردم به آینده اقتصادی یک کشور را ناچیز قلمداد می‌کنند.

دانشگاه می‌شیگان اما شاخصی را اندازه گرفته است که می‌تواند ما را در داشتن تخمینی از میزان اعتمادآفرینی رییس‌جمهورهای مختلف آمریکا یاری کند. در‌واقع شاخصی که اندازه گرفته شده است میزان انتظارات مصرفی مردم است که به صورت ماهانه از سال ۱۹۷۸ (و دوره‌های غیرمنظم‌ از سال ۱۹۴۶) ثبت شده است.

نشریه اکونومیست این آمار را در دوره‌های «یک ماه پیش از آغاز یک انتخابات تا یک ماه پیش از آغاز انتخابات بعدی» مورد نظر قرار داده و میزان افزایش یا کاهش انتظارات مصرفی را در هر دوره محاسبه کرده است. حاصل نموداری است که در زیر مشاهده می‌کنید. جذابیت ویژه این نمودار به چهار رییس‌جمهوری است که در بالا قرار گرفته‌اند. رونالد ریگان که رامنی سعی می‌کند بسیار شبیه به او باشد و شعارهایی شبیه به او می‌دهد نزدیک به ۲۲ واحد، انتظارات مصرفی را بالا برده است، اما متاسفانه برای رامنی و خوشبختانه برای دموکرات‌ها، اوباما و بیل‌کلینتون هر دو با اندکی اختلاف جلو‌تر از ریگان قرار می‌گیرند. البته چالش وقتی بیشتر می‌شود که می‌بینیم جرالد فورد، رییس‌جمهور جمهوری‌خواه بیشترین میزان افزایش انتظارات مصرفی را در دوره دو ساله ریاستش بر دولت داشته است.

نمودار شامل میانگین افزایش‌ها (و کاهش‌ها) برای هر کدام از احزاب نیز هست و در این‌جا به وضوح دموکرات‌ها اوضاع بسی بهتری دارند.

انتخابات و اقتصاد

منبع: دنیای اقتصاد

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام