برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 15 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


برندهایی که ممکن است در سال 2011 محو شوند

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتبرندهایی که ممکن است در سال 2011 محو شوند

دوره دیجیتال مارکتینگ

برندهایی که ممکن است در سال 2011 محو شوند

وب سایت وال استریت 7/24 لیستی از شرکتهایی را منتشر کرده است، که ممکن است در سال 2011 محو شوند ! این لیست شامل شرکتهای زیر می شود:


Reader’s Digest

Blockbuster, Inc.

Dollar Thrifty Automotive Group

T-Mobile

Moody’s Corp.

BP p.l.c.

RadioShack

Zale Corporation

Merrill Lynch

Kia Motors Corporation

شرایط فضای اقتصادی به گونه ای است که تحولات بسیار سریع شده است و از لیست قبلی که وال استریت 7/24 منتشر کرده بود بسیار از آنها یا از بین رفتند یا تصاحب شدند و یا ورشکست شده اند. .وال استریت 7/24 انتظار دارد این 10 برند تا پایان سال 2010 فرخته شوند و یا برای اعلام ورشکستگی اقدام می کنند. (Chapter 11 از قوانین آمریکا)

به هر حال صحت ادعای این رسانه در لیستهای قبلی، ما را بر آن می دارد تا به لیست اخیر آن با دقت بیشتری نگاه کنیم:

reader's digest

Readers Digest زمانی پر خواننده ترین مجله ی دنیا بود، هر چند طبق گزارشات این شرکت با احتساب نسخه های فروخته شده در کشورهای خارجی هنوز هم پرخواننده ترین است. اما طبق گزارش وال استریت 7/24 با توجه به شرایط حاکم بر صنعت چاپ و مطبوعات آمریکا، انتظار می رود ماجرای Newsweek، TV Guide و US News برای آنها هم تکرار شود و آنها هم احتمالاً از برندهای محوه شده در سال 2011 خواهند بود !

 Blockbuster, Inc بزرگترین شرکت اجاره فیلم و موسیقی در آمریکا است، اما کاهش شدید قیمت سهام این شرکت در کنار کاهش مداوم درآمد آنها ، فاصله ی آنها را با ورشکستگی کم کرده است. البته وال استریت معتقد است، آنها کسب و کار خود را بر روی وب و به طور مجازی ادامه خواهد داد، اما فروشگاههای بزرگ آنها احتمالاً از بین خواهند رفت و کسب و کار آنها به کیوسکهای کوچک و محیط وب خلاصه خواهد شد.

Dollar Thrifty Automotive Group شرایط برای این شرکت اجاره ی خودرو و اتوموبیل اصلاً مناسب نیست، و کاهش سهم بازارش در مقابل رقبای بزرگش مثل آویس و هرتز مزید بر علت شده است، تا این شرکت برای فروش گذاشته شود، هر چند ممکن است رقبا سهم آن را بخرند تا سهم خود را از بازار افزایش دهند اما احتمالاً برندش را حفظ نکنند.

Tmobile

T-Mobileبا وجود آن که در بازار آمریکا سومین شرکت از نظر سهم بازار است، اما وال استریت 7/24 انتظار محو شدن برند آن را دارد ! (در بازار آمریکا رتبه ی اول AT&T است)

Moody’s Corp با وجود 100 سال سابقه، کاندید محو شدن برند است !

BP

BP p.l.c. خب اوضاع برای این شرکت اصلاً بد نیست، بلکه شرکت برای برنامه های خود قصد دارد تا آن را تغییر دهد و فعالیتهایش را تفکیک کند.

 radioshack

RadioShack یکی از قدیمی ترین خرده فروشی ها است که در سال 1921 تاسیس شد و در سال 1960 توسط  tandy group خریداری شد. و امروز برندش شهرت چندانی ندارد و در مقابل رقیبش best buy ضعیف تر است !


Zale Corporation که برادران Zale در سال 1924 آن را تاسیس کردند، اولین شرکتی بودند که امکان خرید اعتباری را فراهم کرده بودند اما امروز شرایطی خوبی را سپری نمی کنند.

merrill

Merrill Lynch آنها هم که در صنعت ساختمان فعالیت می کنند در انتظار خریداری شدن توسط مجموعه ای دیگر و احتمالاً تعییر نام باید باشند.

 

 Kia Motors Corporation یکی از دو برند شرکت هیوندایی کره جنوبی است. آنها هم مثل فورد و دیگر شرکتهای خودرویی به این نتیجه رسیده اند که مدیریت چند برند مختلف توجیه اقتصادی ندارد و آنها تصمیمی دارند برندهای ضعیف تر را حذف کنند اتفاقی قبلاً برای Pontiac و Mercury هم افتاده است. این بار احتمالاً Kia قربانی خواهد شد تا نام هیوندایی پرآوازه تر شود.

 

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی و با استفاده از منبع زیر تالیف شده است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع مورد استفاده در این مطلب:

وب سایت انگلیسی:

247wallst

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام