برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 15 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


11 نکته برای موفقیت در صنایع آرایشی و بهداشتی

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشت11 نکته برای موفقیت در صنایع آرایشی و بهداشتی

دوره دیجیتال مارکتینگ

11 نکته برای موفقیت در صنایع آرایشی و بهداشتی

با وجود تولید و فروش محصولات سالم و توجه به سلامت مشتریان، مسائل مربوط به محیط زیست و اصول اخلاقی، تولید‌کنندگان را درکسب و کار زیبایی سال‌های اخیر به‌سوی محصولات طبیعی و غیرشیمیایی سوق داده است. حتی برخی خرده‌فروشان خط تولید محصولات کاملا طبیعی راه‌اندازی کرده‌اند.

همین‌طور شرکت‌های معتبر شروع به تولید محصولاتی جدید با علامت اختصاصی کرده‌اند یا شرکت‌های تولیدکننده موجود در بازار این محصولات را خریداری کرده‌اند. به عنوان مثال در سال ٢٠٠٦ شرکت «بادی شاپ» (Body Shop) به «لورآل» (L’Oréal) پیوست.

 


اما برای تبدیل شدن به شرکتی معتبر و فروش بالای محصولات، تنها سرهم کردن مقداری کرم و لوازم آرایشی دیگر در بسته‌بندی‌های زیبا و رنگارنگ کافی نیست. «ماورین کلی»، موسس و مدیر شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی طبیعی «تارت» و «لسلی بلادجت» رییس شرکت « بیر اسنتوآل » که همچنین خالق محصولات معدنی «بیر مینرال» شرکت است، پیشنهادهایشان را درباره راه‌های موفقیت در رقابت‌های بازار محصولات معدنی و طبیعی بیان می‌کنند:

محصول خود را بشناسید

بلادجت با توجه به تجارب قبلی‌اش در «مکس فکتور» و «نئوتروجنا» شناخت خوبی نسبت به فرمول‌های پایدارکننده و پوشش‌دهنده لوازم آرایش داشت و این اطلاعات تاثیر بسزایی در پیشرفت محصولات جدید «بیر اسنتوآل» داشت. البته این به معنی آن نیست که چنین کارآفرینانی لزوما باید شیمیدان باشند، کمی تحقیق درباره محتویات محصول و تاثیرات آنها کافی است. این بهترین راه برای رسیدن به استانداردهایی است که برای پیشرفت و توسعه شرکتتان معین کرده‌اید.

ناکامی‌های موجود در بازار را درک کنید

بلادجت می‌گوید: «مشتریان نسبت به اغلب پودرهای موجود در بازار ذهنیت خوبی نداشتند؛ چون پوست را خشک کرده و پوششی ناهماهنگ ایجاد می‌کردند، همچنین ذرات پودر روی پوست بسیار نمایان بود»، ولی همین موضوع به پیشرفت محصولات بِیرمینرال او کمک کرد. فرمول‌ها و ساختارهای معدنی او مشتریان زیادی را جلب کرد و تصور آنها را درباره محصولات پودری تغییر داد. به گفته بلادجت اگر بتوانید نقاط ضعف و شکست بازار را دریابید، آنگاه متوجه نیازهای بازار می‌شوید.

برای شکست‌ها و موفقیت‌ها آماده شوید

بلادجت می‌گوید: «من با سرعت کافی در آینده سرمایه‌گذاری نکردم و هنگامی که تجارتمان در آستانه رونق گرفتن بود کسی را استخدام نکردم». به عبارتی دیگر، بهتر است برای بهترین وضعیت‌ها برنامه‌ریزی کنید و برای موفقیت‌هایی که در پیش خواهید داشت طرح‌های قابل توسعه بریزید. ممکن است کمی نگران‌کننده باشد، ولی فاجعه‌برانگیز نیست. به‌عنوان مدیر و رییس دیر یا زود با این مساله برخورد خواهید کرد و بهتر است قبل از اینکه به دردسری بزرگ تبدیل شود این مشکل را از سر راه بردارید.

از رسانه‌ها به درستی بهره ببرید

ممکن است وسوسه شوید و به تمام تماس‌های رسانه‌ها پاسخ دهید، ولی بلادجت تصمیم گرفت تا قبل از شنیدن نظر مشتریان، از رسانه‌ها دوری کند. به نظر او مشتریان می‌توانستند در نهایت بهترین رسانه‌ها باشند. اگر درباره شرکت در مصاحبه‌ای تردید دارید از خود بپرسیدکه آیا این تجربه به ترویج کالای شما کمک می‌کند یا خیر.

بدهید تا بگیرید

هیچ‌چیز بیش از خود محصول، مشتری را متقاعد نمی‌کند. پس همیشه نمونه‌هایی به همراه داشته باشید و اگر هم اتفاقا نمونه ندارید آدرس و شماره تلفن افراد مورد نظر را بگیرید و بعدا نمونه کالا را بفرستید. بلادجت که خود صدها نمونه توزیع کرده، این روش را بهترین تبلیغ به شمار می‌آورد.

به ندای درونی خود اعتماد کنید

مشتریان بلادجت افراد مختلفی هستند: از میهمانداران هواپیما تا دندانپزشکان. با وجود اینکه بر اساس تحقیقات گذشته تبلیغات در رسانه‌های صوتی و تصویری چندان مفید به نظر نمی‌رسید، بلادجت با توجه به ندای درونی‌اش تبلیغات رادیویی و تلویزیونی را در پیش گرفت و اتفاقا بسیار موفق شد.

روی  « کالای مخصوص »تان تمرکز کنید

با وجود تنوع کالاها اغلب شرکت‌ها با یکی از محصولات خود بیش از سایرین شناخته شده‌اند. در مورد «تارت» این کالا رژگونه بود. با اینکه کالاهای دیگر نیز می‌بایست فروخته شوند، کلی بیشتر تبلیغات را روی ترویج این رژگونه منحصربه فرد متمرکز کرد. این کالا مشخص‌ترین و اصیل‌ترین محصول شرکت بود و توجه مشتریان را به «تارت» و دیگر محصولاتش جلب می‌کرد.

قراردادها را ثبت کنید

کلی در ابتدا بعضی قراردادهایش را به‌صورت رسمی و کتبی ثبت نکرد و در نتیجه زیان مالی قابل توجهی را متحمل شد. او به تصور اینکه شرکت‌های طرف قرارداد با صنایع معتبر دیگری همکاری می‌کردند به آنها اعتماد کرد، ولی آنها ناگهان ناپدید شدند. او توصیه می‌کند که برای هر معامله‌ای یک قرارداد رسمی ثبت کنید.

فرم نظرخواهی تهیه کنید

می‌توانید نظرات مشتریان را از طریق وب سایتتان دریافت کنید. مشتریان همیشه می‌خواهند اعتراضاتشان را به گوش تولیدکنندگان برسانند. اگرچه ممکن است خوشایند نباشد، از طریق همین اعتراضات به بسیاری از ایرادها پی می‌برید. به‌عنوان مثال کلی در نتیجه این نظرخواهی‌ها متوجه بسته نشدن در قوطی‌ها و شکنندگی رژلب‌ها شد.

در توسعه دادن احتیاط کنید

کلی می‌گوید: « من فقط به حدودا بیست درصد پیشنهادها پاسخ مثبت می‌دادم. با اینکه پیشنهاد توسعه واقعا وسوسه‌انگیز است باید واقعا احتیاط کنید. مراکز فروش

«کیو-وی-سی» چند سال پیش پیشنهاد همکاری مناسبی به ما داد که در نتیجه آن ٩٠میلیون مشتری پیدا می‌کردیم، ولی من می‌دانستم که اگر آن زمان همه چیز را به باد می‌دادم، فرصت دیگری نمی‌توانستم داشته باشم.» بعدها وقتی کلی به ظرفیت کارخانه‌اش کاملا اطمینان داشت، فروش محصولات خود را به «کیو-وی-سی» ودیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوازم آرایش قبول کرد.

هزینه‌های جانبی را تا حد امکان کاهش دهید

طی سه سال نخست، کلی از آپارتمان خودش به عنوان انبار «تارت» استفاده می‌کرد، خودش محصولات را در پاکت می‌گذاشت و به مراکز توزیع می‌برد: «من یک کلاه بیسبال روی سرم می‌گذاشتم و محصولات را به محل می‌رساندم، چون نمی‌توانستم هزینه پیک را بپردازم.» سعی کنید در حد امکان از هزینه‌های اضافه پرهیز کنید.

در شركت خودتان سرمایه‌گذاری کنید

به گفته کلی مشارکت مالی و سرمایه‌گذاری در شرکت انگیزه بیشتری در شما ایجاد می‌کند، باعث می‌شود تصمیمات عاقلانه‌تری در جهت سود بیشتر بگیرید. این سرمایه‌گذاری شخصی شما را مجبور می‌کند تا کالایتان را به‌درستی تحلیل کنید و متوجه نقاط ضعف و قدرت شرکت بشوید. او می‌گوید: «اگر قرار نیست خودتان در شرکتتان سرمایه‌گذاری کنید بهتر است کار را شروع نکنید.» با وجود اینکه بلادجت و کلی این توصیه‌ها را بر اساس تجاربشان در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی مطرح می‌کنند، بسیاری دیگر از کارآفرینان در زمینه‌های مختلف نیز می‌توانند از پاره‌ای از این نکات بهره‌مند شوند.

برای مطالعه متن اصلی این یادداشت به زبان انگلیسی که از سایت Business Week گرفته شده است؛ اینجا کلیک فرمایید.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

The Business Of Beauty

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد، 15/04/1389 ، ترجمه از سایت businessweek

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
-11 #1 مرجان۲۶ ۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۷:۲۱
سلام من محصولات ی شرکت بهتون معرفی میکنم که با ثبت نام درآن میتونیدمشتری دایم انجا بشید محصول رو متناسب با نوع پوستتون خریداری کنید محصول کاملا باکیفیت وبرند معتبر لومن آلمان که دیگه‌نیازی ب تبلیغ نداره المان =نژاد برتر و محصولات برتر فقط المان این شعار قلبی و درونی انهاست
برای خودتون و دوستانی ک میشناسید خرید کنیدابتدا باید ثبت نام کنیدتا بتونید خرید کنید قبل ثبت نام میتونید تو همون صفحه ی مخصوص ثبت نام‌ روی اون سه تا خط کنار ذره بین بزنید ی منو سمت راست باز میشه میتونید تقریبا با محصولات اشناشید.حتی میتونید محصول مورد نظر تو اینترنت سرچ‌کنید و خواصش بفهمید اما بعد ثبت نام ی شناسه بهتون رمز دوم کارت واس زمان خریده. واون رمزی که اخر صفحه ازتون میخواد رمزیه که اختیاریه بایداونو بخاطر بسپارید (.جهت ورود ب دفتر کاریتون از شناسه و رمز عبورتون بخوبی مراقبت کنید).ما رو هم دعا کنید موفق باشید
شناسه معرف:tak1604002709
اینم لینک ثبت نام
http://taksoo.ir/register.aspx
بازگو کردن
 
 
-2 #2 جهانتیغ ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۰:۵۲
سلام به عزیزان..دوستانی که دنبال بهترین قرصهای چاقی مخصوص هر قسمت که بخواهند دارم.با کیفیت ترین ومناسب ترین قیمت....۱۰۰٪ تضمینی و استفاده .انواع قرصهای لاغری وچاقی .ژلهای لاغری. حجم دهنده وفرم دهی مخص همه .دوستان.
برای سفارش تماس بگیرید یا تلگرام پیام بدهید.
۰۹۳۳ ۶۷۲ ۴۱۱۲
محصولات آرایشی وزیبایی صددرصد تضمینی درخدمتتون هستم
بازگو کردن
 
 
-2 #3 سلام سایت بسیار زیبا ۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۱۱:۳۳
سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید
تجهيزات آرايشي
http://www.ladymodkala.ir/product-category/لوازم-آرايشي/تجهيزات-آرايشي/
بازگو کردن
 
 
-2 #4 فروشگاه اینترنتی مد ۱۳۹۸-۱۲-۰۸ ۱۳:۱۶
سلام. سايت زيبايي دارين.
ممنون ميشم از بخش هاي مختلف سايت من هم ديدن کنيد و نظرتون رو براي بهتر شدن سايتم بدين
لوازم آرايشي صورت ،چشم و ابرو، لب، مو،بهداشت و زيبايي ناخن،تجهيزات آرايشي،سشوار، اتو مو و حالت دهنده،بيگودي و فرکننده
http://www.ladymodkala.ir/
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام