برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

یادداشت - صفحه 9

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشت

دوره دیجیتال مارکتینگ

یادداشت

آسیب پذیریِ افراد مضطرب در دریافت مشاوره

برچسب ها: مدیریتشخصیت

انتخاب بهترین روش درمان برای یک بیماری، ایجاد یک طرح مناسب برای سرمایه گذاری پس‌انداز بازنشستگی و انتخاب مطلوب‌ترین مسیر شغلی برای آینده، همگی تصمیم‌گیری‌های مهم و استرس‌زایی هستند که افراد تقریبا هر روز با آن‌ها سروکار دارند و پیش از تصمیم گیری درست در مورد مسیری که در پیش دارند، به دنبال دریافت مشاوره و صلاحدید از دیگران هستند.

نگرانی و اضطرابی که پیرامون این تصمیم‌گیری‌ها وجود دارد، همواره برای موریس شوایتزر، استاد مدیریت اطلاعات و عملکرد دانشگاه وارتون، جذاب بوده است. کنجکاوی او باعث شد که به بررسی اثرگذاری اضطراب بر تصمیم گیری بپردازد. او می‌گوید: «اضطراب احساسی مشترک در همه انسان‌ها است که بسیار فراگیر است، اما مطالعات کمی در مورد آن انجام شده است. اضطراب بیشتر به عنوان یک خصیصه - مثلا افراد مضطرب - مورد بررسی قرار گرفته تا به عنوان حالتی که همه ما در دوره‌هایی از زمان آن را تجربه می‌کنیم.

ادامه مطلب...

تجربه یا تخصص، مدیران کدام را نیاز دارند؟

برچسب ها: مدیریت

خیلی‌ها می‌گویند داشتن تخصص در حوزه کاری شما یک ویژگی حیاتی است؛ اما فردی مثل ریچارد برنسون می‌تواند این عقیده را به چالش بکشاند. او در صنعت هواپیمایی یا قطار یا هر بخش دیگری که در آن کسب وکارهای موفقی را راه‌اندازی کرده، هیچ دوره آموزشی تخصصی را نگذرانده است.

با این حال، بحث موجود کمی پیچیده‌تر از این مثال است. برنسون می‌تواند استثنایی برای این قانون باشد و کیفیت مدیریت و ذهن زیرک او می‌توانست کم تجربگی او در بازار را جبران کند.

ادامه مطلب...

شفافیت شما، کیفیت مدیریت شما را بالا می برد

برچسب ها: مدیریت

ما انسان هستیم و مرتکب اشتباه می‌شویم؛ اما مهم این است به خود یادآوری کنیم که شفافیت و صادق بودن مزایای زیادی دارد.

۱. استخدام: در زمان مصاحبه استخدامی با داوطلبان، به جای پرسش در مورد مسائل غیرضروری و نامربوط به موضوع، بر نکات مهم و مربوط تمرکز کنید. اگر داوطلب استخدام شما نمره معدل پایینی در دانشگاه داشته، از او بپرسید چرا معدلش پایین است. اگر از ابتدا بر این موارد تمرکز کنید، شرایط بسیار متفاوت پیش خواهد رفت. برای شکل دادن یک تیم خوب که تحت نظر شما عمل کند، مدیریت کردن توقعات و انتظارات بسیار حیاتی است. بنابراین شما باید در مورد اینکه افراد چه توقعاتی دارند و در آینده چه فرصت‌هایی برای آن‌ها وجود خواهد داشت، واقع بین باشید. هیچ‌گاه وعده ندهید که دنیا را فتح خواهید کرد (مگر اینکه واقعا بتوانید!).

ادامه مطلب...

یاهو گزارش سه ماهه چهارم 2012 را منتشر کرد

شرکت یاهو با انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲، عملکرد قوی خود را در توسعه فعالیت‌های مختلف نشان داد. این شرکت که از ماه جولای گذشته ماریسا مایر، یکی از مدیران سابق گوگل را به‌عنوان مدیرعامل در اختیار دارد، با عملکرد مناسبی که از آن زمان تا کنون داشته، امید سهام‌داران را برای خروج یاهو از وضعیت بحرانی گذشته افزایش داده است.

گزارش مالی یاهو نشان می‌دهد این شرکت توانسته است در فصل پایانی ۲۰۱۲ موفق به کسب 1.22  میلیارد دلار درآمد شود. همچنین سود سهام این شرکت در این مدت 0.32 دلار به ازای هر سهم بوده است. این نتایج بالا‌تر از پیش‌بینی‌های وال استریت بود و همین موضوع باعث شد تا در ساعات اولیه انتشار این گزارش، ارزش سهام این شرکت تا ۵ درصد افزایش پیدا کند.

وال استریت پیش‌بینی کرده بود که یاهو در بازه زمانی اعلام شده می‌تواند 1.21 میلیارد دلار درآمد و  0.28 دلار سود به ازای هر سهم کسب کند.

با این حال، گزارش مالی منتشر شده توسط یاهو فقط شامل نتایج موفقیت‌آمیز نمی‌شود. بخش نمایش تبلیغات این شرکت با درآمد ۵۲۰ میلیون دلاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۱، حدود ۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. به همین ترتیب تعداد تبلیغات فروخته شده یاهو در این مدت نسبت به سال قبل از آن، ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

ادامه مطلب...

صفحه 9 از 40

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام