برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


یادداشت - صفحه 9

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشت

دوره دیجیتال مارکتینگ

یادداشت

نکاتی برای مدیریت تعطیلات سال نو

برچسب ها: مدیریتمدیریت زمان

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که قصد دارند تعطیلات سال نو را هم مشغول به کار باشند و کسب و کار خود را تعطیل نکنند یا جزو کسانی هستید که این تعطیلات را فرصتی برای احیای نیروی خود می‌دانند؟

به هرحال بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برخی عوامل تاثیرگذار در این شرایط را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم بررسی کنید.

ادامه مطلب...

آسیب پذیریِ افراد مضطرب در دریافت مشاوره

برچسب ها: مدیریتشخصیت

انتخاب بهترین روش درمان برای یک بیماری، ایجاد یک طرح مناسب برای سرمایه گذاری پس‌انداز بازنشستگی و انتخاب مطلوب‌ترین مسیر شغلی برای آینده، همگی تصمیم‌گیری‌های مهم و استرس‌زایی هستند که افراد تقریبا هر روز با آن‌ها سروکار دارند و پیش از تصمیم گیری درست در مورد مسیری که در پیش دارند، به دنبال دریافت مشاوره و صلاحدید از دیگران هستند.

نگرانی و اضطرابی که پیرامون این تصمیم‌گیری‌ها وجود دارد، همواره برای موریس شوایتزر، استاد مدیریت اطلاعات و عملکرد دانشگاه وارتون، جذاب بوده است. کنجکاوی او باعث شد که به بررسی اثرگذاری اضطراب بر تصمیم گیری بپردازد. او می‌گوید: «اضطراب احساسی مشترک در همه انسان‌ها است که بسیار فراگیر است، اما مطالعات کمی در مورد آن انجام شده است. اضطراب بیشتر به عنوان یک خصیصه - مثلا افراد مضطرب - مورد بررسی قرار گرفته تا به عنوان حالتی که همه ما در دوره‌هایی از زمان آن را تجربه می‌کنیم.

ادامه مطلب...

تجربه یا تخصص، مدیران کدام را نیاز دارند؟

برچسب ها: مدیریت

خیلی‌ها می‌گویند داشتن تخصص در حوزه کاری شما یک ویژگی حیاتی است؛ اما فردی مثل ریچارد برنسون می‌تواند این عقیده را به چالش بکشاند. او در صنعت هواپیمایی یا قطار یا هر بخش دیگری که در آن کسب وکارهای موفقی را راه‌اندازی کرده، هیچ دوره آموزشی تخصصی را نگذرانده است.

با این حال، بحث موجود کمی پیچیده‌تر از این مثال است. برنسون می‌تواند استثنایی برای این قانون باشد و کیفیت مدیریت و ذهن زیرک او می‌توانست کم تجربگی او در بازار را جبران کند.

ادامه مطلب...

شفافیت شما، کیفیت مدیریت شما را بالا می برد

برچسب ها: مدیریت

ما انسان هستیم و مرتکب اشتباه می‌شویم؛ اما مهم این است به خود یادآوری کنیم که شفافیت و صادق بودن مزایای زیادی دارد.

۱. استخدام: در زمان مصاحبه استخدامی با داوطلبان، به جای پرسش در مورد مسائل غیرضروری و نامربوط به موضوع، بر نکات مهم و مربوط تمرکز کنید. اگر داوطلب استخدام شما نمره معدل پایینی در دانشگاه داشته، از او بپرسید چرا معدلش پایین است. اگر از ابتدا بر این موارد تمرکز کنید، شرایط بسیار متفاوت پیش خواهد رفت. برای شکل دادن یک تیم خوب که تحت نظر شما عمل کند، مدیریت کردن توقعات و انتظارات بسیار حیاتی است. بنابراین شما باید در مورد اینکه افراد چه توقعاتی دارند و در آینده چه فرصت‌هایی برای آن‌ها وجود خواهد داشت، واقع بین باشید. هیچ‌گاه وعده ندهید که دنیا را فتح خواهید کرد (مگر اینکه واقعا بتوانید!).

ادامه مطلب...

صفحه 9 از 41

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام