برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 30 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مطالب خواندنی - صفحه 7

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتیمطالب خواندنی

دوره دیجیتال مارکتینگ

مطالب خواندنی

ایران؛ پدیدۀ المپیک به زبان مدلسازی

برچسب ها: مطالب خواندنی

پس از پایان بازیهای المپیک 2012 و بسته شدن پروندۀ سی امین دورۀ این بازیها در لندن، تحلیل نتایج تلاش ورزشکاران در این رویداد بزرگ بین المللی تا مدتی خوراک رسانه های مختلف، که عمدتاً ورزشی هستند، خواهد بود. اما در این بین بررسی این نتایج در دانشکده های افتصاد و بازرگانی جالب توجه است. دکتر مایکل نایلور از دانشکدۀ اقتصاد و فاینانس دانشگاه Massey نیوزلند، به رتبه بندی کشورهای حاضر در المپیک براساس نتایج واقعی و نتایج مورد انتظار از آنها پرداخته است. به گفتۀ این محقق، پیش بینی مدال آوری کشورها با استفاده از مدلهای Bernard، Johnson و Goldman صورت گرفته که در آنها متغیرهایی مانند جمعیت، درآمد ملی سرانه، میزان حمایت مالی از ورزشکاران و نتایج دوره های قبلی المپیک مورد استفاده قرار گرفته است.

alt

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت، در این رتبه بندی، کاروان ایران با عملکرد 300 درصدی، با اختلاف بسیاری در رتبۀ اول و نیوزلند با عملکرد 162/5 درصدی در جایگاه دوم قرار گرفته است. گفتنی است کشور چین با عملکرد 100 درصدی (پیش بینی و تعداد واقعی 87 مدال) در رتبۀ سیزدهم و ایالات متحدۀ امریکا با عملکرد 98 درصدی (پیش بینی 106 مدال و تعداد واقعی 104 مدال) در ردۀ پانزدهم قرار گرفته اند.

رتبه
کشور
تعداد مدال

تعداد پیش بینی شده

(میانگین مدلها)

1
ایران
12
4
2
نیوزلند
13
8
3
جامائیکا
12
9
4
مجارستان
17
12
5
ژاپن
38
28
6
دانمارک
9
7
7
بریتانیا
65
49
8
قزاقستان
13
11
9
هلند
20
17
10
روسیه
82
73


روش استخدام کارمند (طنز)

برچسب ها: مطالب خواندنی

برای اینکه تشخیص دهید کارمندان جدید را بهتر است در کدام بخش به کار بگمارید، می توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

400 عدد آجر در اتاقی بگذارید و کارمندان جدید را به آن اتاق هدایت نمایید.

آنها را ترک کنید و بعد از 6 ساعت بازگردید.

سپس موقعیت ها را تجزیه و تحلیل کنید: ادامه مطلب...

عادات غلط مالی در خانواده های ایرانی

برچسب ها: مدیریت مالی

بخشی از نگرانی مالی خانواده‌ها، به این موضوع برمی‌گردد که آخر ماه، وقتی حساب و کتاب می‌کنند و دخل و خرج را به چرتکه می‌سپارند، تازه متوجه می‌شوند خرجشان، با دخلشان مساوی نبوده و احتمالا خرج، کمی تا قسمت قابل توجهی بیشتر بوده است. همین بیشتر بودن نیز، باعث می‌شود این فکر به ذهن برسد که بله، ما چقدر فقیریم و در نتیجه، احساس و باوری از فقر، به فرد منتقل شود.

ادامه مطلب...

کاریکاتورهای مدیریتی (4)

مطالبی که با عنوان « کاریکاتورهای مدیریتی » در سایت منتشر می شوند، شامل تعدادی کاریکاتور است که از وبسایتها و مجلات دیگر انتخاب شده اند. این کاریکاتورها که از مجلات و سایتهای انگلیسی زبان انتخاب شده است، عموماً به موضوعات و مسائل مدیران و شرکتها می پردازد و این موارد را دستمایه ی کاریکاتور خود قرار داده اند.

ادامه مطلب...

صفحه 7 از 9

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام